DZIŚ JEST:   21   CZERWCA   2018 r.

Św. Alojzego Gonzagi
Św. Jana Rigby
 
 
 
 

Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Radosna atmosfera patriotycznego święta

Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Radosna atmosfera patriotycznego święta
Fot. Jerzy Dudek/Forum

„Jesteśmy nadzieją, że cywilizacja nie upadnie” – mówił na błoniach stadionu PGE Narodowego wiceprezes Marszu Niepodległości Witold Tumanowicz, nawiązując do hasła tegorocznej manifestacji „Polska bastionem Europy”. Organizatorzy ogłosili, że Marsz zgromadził 100 tys. osób.

 

Marsz Niepodległości przebiegł bez poważniejszych incydentów. Jak co roku wśród uczestników znalazło się wiele rodzin z dziećmi. Maszerujący w większości zabrali ze sobą biało-czerwone flagi, których tysiące powiewało nad głowami demonstrujących. Na Marszu pojawiły się także flagi węgierskie.


Uczestników, których według organizatorów było 100 tys. nie zniechęciła kiepska pogoda, ani popadujący śnieg i deszcz. Jak podkreślali – publikując swe opinie na Twitterze – atmosfera na Marszu była gorąca i patriotyczna. Niepotrzebne okazały się armatka wodna i radiowozy zaparkowane w okolicy gdzie kończył się Marsz.

 

Podczas Marszu Niepodległości odczytano list prezydenta Andrzeja Dudy. „Pragnę, aby dobre uczucia i przesłanie dzisiejszego święta towarzyszyło nam każdego dnia" - napisał prezydent.

 

Czoło Marszu Niepodległości poprzedzała grupa kilkudziesięciu motocyklistów za którymi podążało kilkunastu jeźdźców z grup rekonstrukcyjnych w strojach dawnych formacji kawaleryjskich. Szczególnie imponująco prezentowali się husarze.

 

Pośród wielu znanych z manifestacji organizowanych przez środowiska narodowe haseł wznoszonych przez uczestników, czy niesionych na transparentach przez uczestników Marszu Niepodległości – Wielka Polska. Katolicka; Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę, Cześć i chwała bohaterom itp.- znalazły się także i te wzywające do objęcia ochroną życia dzieci nienarodzonych tj. Niepodległość dla nienarodzonych, czy Aborcja = Zabijanie.


Cześć uczestników Marszu wyrażało swe zdecydowane niezadowolenie z polityki cenzurowania przez Facebook treści o charakterze patriotycznym, czego doświadczyli m.in. organizatorzy Marszu. Przy akompaniamencie skandowanego hasła „Polska przeciw korporacjom”, spalono trzy flagi z emblematem portalu społecznościowego.


Prowokacyjne hasła i transparenty pojawiające się na trasie Marszu "dzięki" ruchowi Obywatele RP zostały... zasłonięte przez Straż Marszu czarną draperią. Ośmieszeni aktywiści być może już wkrótce wyleją swe żale na łamach organu z Czerskiej, który już zdążył oburzyć się całym zajściem.

 

Patriotyczną manifestacją zainteresowały się nie tylko media krajowe. Informacje o Marszu pojawiały się w doniesieniach m.in. niemieckich i rosyjskich środkach masowego przekazu. Jak co roku można było „liczyć” na niezawodny TVN 24, donoszący z uporem maniaka w alarmistycznym tonie o „marszu narodowców” przemierzającym warszawskie ulice. Liczących na zadymę dziennikarzy salonowych mediów spotkało jednak srogie rozczarowanie. Co ciekawe, specjalnej uwagi do Marszu nie przykładała w trakcie jego trwania telewizja publiczna, stosunkowo oszczędnie donosząc o wydarzeniu.

 

Marsz zakończył wiec na błoniach obok Stadionu Narodowego. Głos zabrał Jerzy Nowicki ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Zwracając się do uczestników marszu, mówił że chciałby, by w przyszłym roku było ich jeszcze więcej. „Miejcie w swoich sercach tych, co zginęli za ojczyznę po to, żebyśmy mogli mieć Polskę wolną i niepodległą. Niech żyje Polska!” - wzywał.


Uczestnicy wiecu mogli także wysłuchać przemówień przedstawicieli ruchów i organizacji uczestniczących w marszu, m.in. prezesa Młodzieży Wszechpolskiej Bartosza Berka. - Co prawda rząd mówi, przynajmniej oficjalnie, że ograniczył imigrację od Polski, ale w naszym kraju przebywa milion Ukraińców, wśród których są osoby pobierające stypendia oraz środki z programu 500 plus. Jest mniejszość muzułmańska, która rośnie w siłę. Likwiduje się przemysł i sprzedaje zagranicznym inwestorom i korporacjom. Miliony Polaków musiały wyemigrować z kraju – mówił Berk.


 

luk

 

 

 

 

 

 

 


DATA: 2016-11-11 19:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@cichy: Też to samo pomyślałem, także rok temu. Widać, PiS jednoczy naród, i dobrze. Szkoda tylko, że narodowcy już nie walczą z socjalistyczną własnością demontując publiczne płyty chodnikowe i przez to domagając się prywatyzacji tzw. "przestrzeni publicznej". Czyżby rezygnowali z wolnościowych postulatów?
ponad 1 rok temu / Wolnościowiec
 
@tylda: podejrzewam prowokację. Ukraińcy kłamliwie wmawiają światu, że Polska, Węgry, Rumunia chce na nich napaść. Polska nie ma roszczeń terytorialnych wobec nikogo, w przeciwieństwie do Ukrainy.
ponad 1 rok temu / obs
 
Za rządów Pani premier Beatty Szydło PiS Marsze Niepodległościowe 11 listopada 2015r i 2016 r odbyły się spokojnie w atmosferze świątecznej, patriotycznej. Dla porównania za rządów 8 letnich PO i PSL, czyli Tuska i Kopacz ani jeden Marsz Niepodległościowy 11 listopada przez osiem lat nie odbył się bez prowokacji , zamieszek i bicia demonstrantów. Za rządów Tuska sprowadzono do Polski bojówki lewackie z Niemiec, które 11 listopada podczas Marszu Niepodległościowego bili Polskich patriotów.
ponad 1 rok temu / cichy
 
Jeśli flagą Ukrainy ma na zawsze być flaga banderowska, dobrze ze spalili. Porządnych Ukraińców, nie identyfikujących się z Banderą to nie zaboli. Co do Polaków, obecnych masońskich książek, których pełno w księgarniach lepiej nawet kijem nie tykać i zostać człowiekiem szczerym, o czystym sercu. Ja testuję księgarzy i po krótkiej rozmowie wiem z kim mam do czynienia.
ponad 1 rok temu / ch
 
...spalono trzy flagi z emblematem portalu społecznościowego, to samo spotkało flagę Ukrainy. Na szczęście nie będą palić książek, bo najpierw musieliby jakąś mieć.
ponad 1 rok temu / tylda
 
I znowu łyżka dziegciu w beczce miodu. Po co ten tekst o Ukraińcach ? Ciekawe czy pan Berk cieszy się, gdy w podobny sposób mówi się o Polakach w UK (o których sam wspomniał...) i czy ma świadomość, co dla nierozumnych, gorących głów oznaczają takie hasła. Całe szczęście na ten Marsz nie chodzą tylko zadymiarze i rasiści, ale głównie zwykli patrioci, pokojowo i kulturalnie świętujący niepodległość RP.
ponad 1 rok temu / trb
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.