DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Ulicami Szczecina przeszedł Marsz w obronie życia

Ulicami Szczecina przeszedł Marsz w obronie życia
Mateusz War / wikimedia.commons / licencja Creative Commons.
#ABORCJA    #MARSZ    #PRO-LIFE

Kilkanaście tysięcy osób przeszło ulicami Szczecina w niedzielę w Marszu dla Życia. Trasa wiodła z Jasnych Błoni, spod pomnika bł. Jana Pawła II, do katedry.


- Okazuje się, że te marsze życia, marsze dla rodziny, za godnością człowieka, za wolnością narodu, za wolnością słowa trzeba będzie chyba mnożyć
– mówił metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga w homilii podczas Mszy św. kończącej Marsz. - Bo jak inaczej powiemy, że to jest prawda, że my nie prosimy o przywileje, że my chcemy normalnego myślenia, normalnego rozmawiania i współdecydowania, bo też jesteśmy obywatelami tego państwa i nie prosimy o łaskę.

- To my się czujemy odpowiedzialni za was rządzących tym krajem - podkreślał arcybiskup. - Czujemy się odpowiedzialni, często bardziej niż wy, za wasze decyzje nie tylko dlatego, że ich skutki odczuwamy na co dzień w domach i w rodzinach, ale dlatego, że widzimy, jakie ich skutki będą w następnych pokoleniach - dodał. - Dlatego wołamy o prawdę, o normalność, o miłość do człowieka, do Polski, do tej ziemi, do dziejów ojczystych, do naszego dziś i naszego jutro.

Podczas Mszy św. część uczestników Marszu podjęła się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli 9-miesięcznej modlitwy różańcowej w intencji jednego nienarodzonego dziecka.

Na Marsz przyjechali ludzie z całej Polski, a także ze Słowacji. - Trzeba wesprzeć taki szczytny cel. Jestem za życiem i przeciwko aborcji. Uważam, że życie jest za słabo chronione w Polsce – mówili uczestnicy już 10. Szczecińskiego Marszu dla Życia.

Już w maju 250 osób ze Szczecina wybiera się na Marsz dla Życia do Rzymu.

Źródło: KAI


DATA: 2012-04-24 01:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.