DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Ulica Bieruta to nie żart! Zmiany nazwy najpewniej jednak nie będzie

Ulica Bieruta to nie żart! Zmiany nazwy najpewniej jednak nie będzie
fot.Stalin i Bierut. Broszura wydana na 70 lecie urodz Stalina, grudzien 1949 Wydanie specjalne przez: Zwiazek Dziennikarzy i Zwiazek Wydawnictw Prasowych Druk: Zaklady wkleslodrukowe R. S. W. Warszawa. Reprodukcja: FoKa/FORUM
#KOMUNIZM    #GMINA    #DANUTA SIEDZIKÓWNA    #ULICA    #INKA    #BIERUT    #RUDNICA

We wsi Rudnica w województwie lubuskim znajduje się ulica im. Bolesława Bieruta. O zmianę jej nazwy apeluje Dyrektor Biura Edukacji Publicznej dr Andrzej Zawistowski.

 

Dr Andrzej Zawistowski apeluje do władz lokalnych, by ulicy zamiast sowieckiego namiestnika patronowała zamordowana przez ubeckich katów Danuta Siedzikówna, ps. „Inka”. Naukowiec zauważa, że nazwisko Bieruta zostało umieszczone nie tylko na starych tablicach, ale także na współczesnych, gdzie towarzyszy mu gminny herb.

 

 - Przypomnę, że Bolesław Bierut był sowieckim namiestnikiem komunistycznej Polski, odpowiedzialnym za liczne zbrodnie. To jego podpisem na śmierć wysyłano bohaterów Polskiego Podziemia, w tym wielu Żołnierzy Wyklętych - podkreśla pracownik IPN.

 

Okazją do zmiany nazwy zdaniem autora apelu może być obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. - Zwracam się więc do Państwa z prośbą i apelem. Przed Wami niepowtarzalna szansa – uczyńcie zadość bohaterom, ofiarom komunistycznej władzy. Uczcijcie ten dzień decyzją o rezygnacji z dotychczasowego patrona na rzecz Danuty Siedzikówny „Inki” – wzywa dr Zawistowski.

 

Władze Rudnicy są niechętne zmianie. - Przeprowadziłem rozmowy z mieszkańcami tej ulicy i ludzie są przeciwko – deklaruje radny gminy Krzeszyce, Zbigniew Nowicki. Samorządowiec podkreśla, że ludzie nie chcą ponosić kosztów. Mogłyby je jednak ponieść władze samorządowe, o co apeluje dr Zawitkowski.

 

 

Źródło: "Nasz Dziennik"

luk

 

 


DATA: 2015-02-16 09:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przecież prawicowe media i politycy mieli doprowadzić do ustawy likwidującej komusze i lewicowe pozostałości w przestrzeni publicznej: nazwy ulic, placów, szkół, pomniki, tablice pamięci itd. Na początek miały powstać listy z czerwono-różowymi nazwami i z miejscowościami, gdzie te haniebne symbole są, a ich mieszkańcom (oczywiście nie wszystkim) nie przeszkadzają, a nawet są z nich zadowoleni. Tych nazw w Polsce jest kilkadziesiąt, a miejscowości kilkaset. Przed wyborami należy naciskać na kandydatów na konkretne kroki i deklaracje w tym kierunku. Symbole to tożsamość i tradycja narodu i państwa. Czas na zmiany. Drobiazg? Nie do końca! Czy KTOŚ z polityków i zwykłych ludzi podejmie ten problem??
ponad 5 lat temu / lokaj Wielkich Spraw
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.