DZIŚ JEST:   02   KWIETNIA   2020 r.

Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
 
 
 
 

Ukraińskie ZOMO będzie patronem ulicy w Moskwie?

Ukraińskie ZOMO będzie patronem ulicy w Moskwie?
fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska / Forum

Kilkoro lokalnych deputowanych miejskich z jednej z centralnych dzielnic Moskwy, złożyło w połowie grudnia wniosek o nadanie jednej z ulic nazwy „Jednostki Berkut oraz Wojsk Wewnętrznych Ukrainy”. Informację tę podała gazeta „Moskowskij Komsomolec”.

 

Wniosek zgłosiły Jelena Tkacz z ugrupowania „Koalicja na rzecz Moskwy” oraz komunistki Jelena Krawczenko i Maria Bogomołowa. Inicjatorki chcą także objęcia proponowaną nazwą placu położonego na skrzyżowaniu ulicy, która ma otrzymać miano „Berkuta” (Kudrynskij Pierieułok), z poprzeczną ulicą Małyj Koniuszkowskij Pierieułok. Ma tam także stanąć tablica upamiętniająca.

 

Oficjalnym powodem zgłoszenia wniosku jest obronienie budynku administracji prezydenta Ukrainy przed manifestantami kosztem „odniesienia ran przez dziesiątki funkcjonariuszy”.

 

Kijowski „Berkut” (ukraiński odpowiednik PRL-owskiego ZOMO) wraz z oddziałami wojsk wewnętrznych Ukrainy wsławiły się brutalnym atakiem na pokojową demonstrację w Kijowie w dniach 30 listopada i 1 grudnia. W jego wyniku rannych zostało kilkaset osób, w tym ukraińscy i zagraniczni dziennikarze. Jedna osoba zmarła w szpitalu.

 

Następnego dnia po ataku opozycyjni parlamentarzyści ukraińscy zażądali rozwiązania od lat znanej z brutalności jednostki „Berkut”.

 

Wniosek musi zostać przegłosowany przez deputowanych zgromadzenia miejskiego rejonu priesnieńskiego. Jeśli to nastąpi, zostanie on przekazany do miejskiej komisji ds. zmian nazw ulic.

 

 

Źródło: mk.ru

dom


DATA: 2013-12-30 07:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.