DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Ukraińskie służby udaremniły kolejną próbę zamachu. Terroryści chcieli zaatakować pod Lwowem

Ukraińskie służby udaremniły kolejną próbę zamachu. Terroryści chcieli zaatakować pod Lwowem
Wikimedia Commons
#UKRAINA    #KOLEJ    #OBWÓD LWOWSKI    #ROSJA    #TERRORYZM    #PUTIN    #KREML    #MOSKWA    #POROSZENKO    #ZAMACH    #LWÓW    #INFRASTRUKTURA    #WOJNA W DONBASIE

Nie tylko Francja, Belgia czy Niemcy. Również Ukraina jest państwem zagrożonym zamachami terrorystycznymi. W poniedziałek po strzelaninie policjanci zatrzymali mężczyznę podczas próby podłożenia ładunku na moście w obwodzie lwowskim. W sumie aresztowano pięć osób. Ukraińcy przekonują, że są oni powiązani z Kremlem.

 

Pięciu zatrzymanych próbowało sparaliżować infrastrukturę w trzech strategicznych miejscach poprzez wysadzenie punktów na szlakach kolejowych w okolicach Lwowa. Znaleziono przy nich pokaźne ilości broni, od granatników, przez karabiny po amunicję.

 

Zatrzymany pod Dublanami próbował wysadzić most. Gdy zauważył policjantów, zaczął do nich strzelać. Ci odpowiedzieli ogniem raniąc go i aresztując. Jeden funkcjonariusz odniósł obrażenia. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Nie wiadomo kim jest zamahowcem oraz kto za nim stoi. Ukraińskie media łączą go z walczącymi na wschodzie kraju nacjonalistami sympatyzującymi z Federacją Rosyjską.

 

Zachodnia Ukraina dwa razy padła już ofiarą zamachów. 14 lipca 2015 roku eksplozja przy posterunku policji we Lwowie raniła dwóch funkcjonariuszy. Z kolei w październiku 2015 roku do wybuchu doszło przy polskim konsulacie. Nikt nie został ranny.

 

Zdaniem Petro Poroszenki, służby ukraińskie udaremniły w ostatnim roku około 300 zamachów. Stać za nimi miała Rosja – uważa rezydujący w Kijowie prezydent. Jego zdaniem niedoszli zamachowcy byli szkoleni przez Federację Rosyjską.

 


Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

MWł
  


DATA: 2016-08-10 13:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Niktoś: Albo są to tacy współcześni "uczeni w piśmie którzy ukrzyżowali Chrystusa". Pozorne paradoksy są cechą nie tylko współczesnych czasów.
ponad 3 lata temu / hs
 
"Nie wiadomo kim jest zamahowcem..." Litości!
ponad 3 lata temu / Stefan
 
@ voxclamantis: Owi "nacjonaliści sympatyzujący z Federacją Rosyjską" to chyba tacy "wegetarianie których najulubieńszym przysmakiem są wieprzowe schabowe". Jeśli takich poznałeś to gratuluję.
ponad 3 lata temu / Niktoś
 
To są gry wojenne. Nie dają rady w Donbasie, to wymyślaj prowokacje, aby było coś o rezunach.
ponad 3 lata temu / tom
 
"nacjonalistów sympatyzujących z Federacją Rosyjską" w Polsce również nie brakuje. I Kart nie posiadają, i od banderowców się odcinają.
ponad 3 lata temu / voxclamantis
 
A na zachodzie Ukrainy nie ma terrorystów? Gdzieś się przenieśli?
ponad 3 lata temu / panda
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.