DZIŚ JEST:   27   LUTY   2020 r.

Św. Gabriela Perdolente
Św. Prokopa
 
 
 
 

Ukraiński parlament odrzucił europejską konwencję o zwalczaniu dyskryminacji homoseksualistów

Ukraiński parlament odrzucił europejską konwencję o zwalczaniu dyskryminacji homoseksualistów
FOT.REUTERS/Gonzalo Fuentes/FORUM

Werchowna Rada, czyli ukraiński parlament, odrzuciła ustawę w sprawie ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zwalczaniu i zapobieganiu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Posłowie tłumaczyli, że nie mogli przyjąć prawa, które odnosiło się do kontrowersyjnych pojęć: „orientacji seksualnej” i „tożsamości płciowej”.

 

Konwencja, określana często potocznie mianem „stambulskiej”, zakazuje przemocy domowej i dyskryminacji między innymi ze względu na „orientację seksualną”, uznając ten szczególny zakaz dyskryminacji za naruszenie „podstawowych praw człowieka”. Konwencja została przyjęta przez Radę Europy w 2011 roku i ratyfikowana przez ponad 20 państw, w tym przez Polskę.

 

W burzliwej debacie w parlamencie posłowie Partii Radykalnej mówili, że konwencja w obecnej formie nie jest możliwa do zaakceptowania, ponieważ zawiera „wartości” sprzeczne z wartościami chrześcijańskimi. Nacjonalista, poseł Igor Mosijczuk przekonywał: Projekt ustawy jest pełen rzeczy, które są nie do przyjęcia dla naszego społeczeństwa.

 

Inni deputowani stwierdzili, że prawosławny kraj powinien opierać swoje wartości na normach religijnych, które potępiają takie rzeczy, jak „małżeństwa homoseksualne”.

 

W sprawie konwencji głosu nie zabrał prezydent Petro Poroszenko. Jednak członkowie partii prezydenta potwierdzili, że również są przeciwni przyjęciu konwencji stambulskiej w obecnej formie. – Zgadzam się, że musimy przyjąć wiele europejskich wartości, ale na pewno nie te, które naruszają zasady chrześcijańskie – tłumaczył Jurij Sołowiej z Bloku Petra Poroszenki.

 

Parlament po odrzuceniu konwencji w obecnej formie nie zaplanował jak na razie kolejnego posiedzenia w sprawie. Nie wiadomo też, w jaki sposób zareaguje na to Rada Europy.

 


Źródło: euractiv.com

AS
  


DATA: 2016-11-19 09:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Porównywanie banderowców do patriotów-Żołnierzy Niezłomnych to potwarz. Banderowców można przyrównać tylko do nacjonalistów hitlerowskich
ponad 3 lata temu / Obserwator
 
Oczywiście że żaden Polak ci nie wierzył i nie uwierzy, skoro reprezentujesz tutaj interesy niemieckie i ukraińskie.
ponad 3 lata temu / do Wolnościowiec
 
Bo władzę Ukrainy tworzą porządni ludzie, wielcy patrioci i antykomuniści, ale nikt mi nie wierzył. Ciągle tylko Bandera i Bandera. Gdy się zauważy, że Bandera to dla ukraińskich patriotów to samo co dla nas Niezłomni, do tego widzi się sprzeciw wobec zgniłych wartości eurosocjalizmu, nagle okazuje się, jak bardzo powinniśmy współpracować z Ukrainą w odtwarzaniu naszych narodowych wartości i wypracowaniu niezależności zarówno od państw Zachodu, jak i Wschodu.
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
To kłamstwo, że nie zgadzając się na przyrównanie grzechu sodomi do świętego związku małżeńskiego dyskryminujemy homoseksualistów.Prawda was wyzwoli.
ponad 3 lata temu / Katolik
 
Jak widać parlamentarzyści w Naszym Kraju też mogą brać przykład z Ukraińskiego Parlamentu.
ponad 3 lata temu / Obserwator
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.