DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2018 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Ukraińska Narodowa Rada Inwestycji w budowie. Do gremium dołączy George Soros

Ukraińska Narodowa Rada Inwestycji w budowie. Do gremium dołączy George Soros
Danny Gys / Reporters / FORUM

- Chciałbym, żeby Ukraina stała się Mekką dla zagranicznych inwestorów – zapowiedział Borys Łożkin, szef ukraińskiej Narodowej Rady Inwestycyjnej informując o wstępnej zgodzie George'a Sorosa na wejście w skład Rady. Gremium ma docelowo składać się z „wielkich inwestorów”.

 

Poza Sorosem, wstępnej zgody na zostanie członkiem Rady udzielili również Paul Polman, szef koncernu Unilever, a także szefowie azerskiej kompanii naftowej SOCAR. Jak mówił Borys Łożkin, nowy szef ukraińskiej Narodowej Rady Inwestycyjnej działającej przy prezydencie Ukrainy, chciałby on, by „Ukraina stała się Mekką dla zagranicznych inwestorów”.

 

„Narodowa Rada Inwestycyjna została powołana na mocy dekretu prezydenta Petro Poroszenki w grudniu 2014 roku, jako ciało doradcze i konsultacyjne ukraińskiego prezydenta. Ma na celu m.in. intensyfikację rozwoju potencjału inwestycyjnego Ukrainy i zwiększanie wolumenu zagranicznych inwestycji, a także poprawę klimatu do takich działań” – przypomina portal kresy.pl.

 

Zaproszenie Sorosa do Rady, to nie pierwszy ukłon w stronę tego finansisty. Pod koniec listopada 2015 roku, prezydent Poroszenko nagrodził go Orderem Wolności za „wybitne zasługi we wzmacnianiu międzynarodowego autorytetu Ukrainy i wkład w społeczno-ekonomiczne reformy”. - Pańska aktywna działalność w ostatnich latach zaowocowała demokratycznymi przemianami które obecnie zachodzą na Ukrainie – mówił Poroszenko. Prezydent dziękował także finansiście za rady i kompleksowy plan reform.

 


Źródło: kresy.pl

MA

DATA: 2016-08-30 14:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Państwo Ukraina jasno w ten sposób ogłasza, że jest wrogiem cywilizacji łacińskiej i Polski. Niech PiS przestanie rżnąć głupa na polecenie Sorosa.
ponad 1 rok temu / zbig
 
Jeśli wezmą tę kreaturę, to sobie strzelą w kolano. Ale głupota musi kosztować. Nie żal mi ich za to co zrobili NAM na Wołyniu.
ponad 1 rok temu / rozsądny
 
Osobnik o nazwie "voxclamantis" się nie martwi. Soros Ukrainę okradnie - ale "tradycji i wartości chrześcijańskich" nie zniszczy. Na Ukrainie coś takiego nie istnieje - nie ma czego niszczyć. Na Ukrainie są muzea, pomniki i ulice Bandery. To jest ukraińska "tradycja" i ukraińskie "wartości" - tego Soros nie ruszy.
ponad 1 rok temu / wwm
 
@panda: czegoż innego może chcieć, jak nie szerzenia skazy tolerancji? Zrestą już kard. Bea dowiedział się przed Vaticanum II, czego takowi sobie życzą od Kościoła. Spełnienie takich zachcianek skutkuje tylko i wyłącznie osłabieniem i w konsekwencji zniszczeniem społeczeństwa opartego na tradycję i wartości chrześcijańskie.
ponad 1 rok temu / voxclamantis
 
A co w zamian chce masoński finansista?
ponad 1 rok temu / panda
 
U nas już wszystko od dawna tak dobrze ustawione, że wystarczy byle Morawiecki do pilnowania interesu.
ponad 1 rok temu / cristero
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.