DZIŚ JEST:   05   KWIETNIA   2020 r.

Niedziela Palmowa
Św. Wincentego Ferreriusza
Św. Katarzyny Thomas
 
 
 
 

Ukraińcy wiedzą kto zorganizował protest „Polaków” na granicy. Wyjaśnienia kończą sprawę?

Ukraińcy wiedzą kto zorganizował protest „Polaków” na granicy. Wyjaśnienia kończą sprawę?
ZDJĘCIE ILUSTRACYJCNE. Fot. Slawomir Olzacki/FORUM

Zleceniodawcą blokady granicy między Ukrainą i Polską, w której uczestniczyli ludzie podający się za przedstawicieli polskiej mniejszości był przywódca radykalnej ukraińskiej organizacji „Nadżak” Mykoła Dulski – poinformowała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).

 

SBU oświadczyła, że Dulski jest znanym agentem wpływu rosyjskich służb specjalnych, który za pieniądze prowadzi od 2015 roku aktywną działalność antyukraińską. Poinformowano również, że jest on poszukiwany przez ukraińskie władze i ukrywa się w Rosji.


W sprawie blokady granicy SBU przesłuchała 92 osoby, a jej organizatorom zarekwirowano „instrukcje pisemne i elektroniczne”. W toku śledztwa przeprowadzono rewizje mieszkań w Kijowie, Lwowie i w miejscowości Netiszyn w obwodzie Chmielnickim – głosi komunikat cytowany przez portal Niezalezna.pl.

 

Prokuratura obwodu lwowskiego podała, że w związku z blokadą zatrzymała dwóch mieszkańców Kijowa.


W środę około 150 osób zablokowało trasę między Lwowem a prowadzącym do Polski przejściem granicznym Rawa Ruska-Hrebenne, domagając się m.in. „zaprzestania ludobójstwa Polaków”. Według ukraińskiej policji wśród demonstrantów twierdzących, że są przedstawicielami żyjącej na Ukrainie mniejszości polskiej, Polaków nie było.

 

U naszych wschodnich sąsiadów sprawa „blokady” łączona jest z ostrzelaniem z granatnika konsulatu RP w Łucku na północnym zachodzie kraju.

 

Atak na polską placówkę dyplomatyczną wywołał w polskich mediach falę w komentarzy dotyczących relacji polsko-ukraińskich, oraz wzrostu antypolskich nastrojów za naszą wschodnią granicą. Komentatorzy i eksperci zwracają uwagę na słabość polskiej polityki zagranicznej.

 

Z całą pewnością to nie jest koniec. O ile sytuacja na Ukrainie będzie się radykalizowała i nacjonalizm nie będzie poskromiony - takie incydenty staną się niestety codziennością w relacjach polsko-ukraińskich. Sposób postrzegania przez polską dyplomację wydarzeń na Ukrainie wymaga całkowitej zmiany. Przypomnę, że polska dyplomacja jest pochodną ogólnej polityki, realizowanej przez rząd polski (…). Musimy - z przykrością - konstatować to, że nasz kraj stał się narzędziem w wielkiej walce geopolitycznej i został zinstrumentalizowany. Racja stanu Polski stała się częścią polityki Stanów Zjednoczonych. Dopiero powrót do suwerenności w kontekście realizacji polityki zagranicznej byłby dobrym sygnałem, świadczącym o tym, że cokolwiek się zmieni. Natomiast jeżeli cały czas jesteśmy narzędziem w ręku obcej polityki - takie sytuacje będą się mnożyły. Kompromitując się, będziemy ciągle podkreślali obecność tej „trzeciej siły” we wszystkim – mówił w Polskim Radiu Lublin prof. Osadczy.

 

W sobotnim felietonie opublikowanym na łamach „Naszego Dziennika” prof. Mieczysław Ryba zwraca uwagę, że „Polskie media dość zgodnie stwierdziły, że zamach terrorystyczny na konsulat w Łucku był dziełem prowokacji rosyjskiej. Przyjmując nawet taką tezę za prawdziwą, nie sposób nie domagać się na to dowodów. Niewątpliwie Kreml bardzo cynicznie i skutecznie wykorzystuje propagandowo to wydarzenie, ale nie jest wykluczone, że zamachu dokonali ukraińscy radykałowie. Czy nie słyszeliśmy nigdy o Prawym Sektorze i jego radykalnych działaniach? Czy do pogodzenia z zasadami obowiązującymi w świecie Zachodu jest ideologia OUN – UPA, którą się wynosi na piedestał? Wszystkie te pytania powinny paść przy okazji tak drastycznego wydarzenia, jak zamach terrorystyczny na polską placówkę dyplomatyczną”.

 

 

Źródło: niezalezna.pl/Nasz Dziennik/PCh24.pl

luk

 

 


DATA: 2017-04-01 14:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Prowadzi W.O.J.N.Ę. Kogo z kim?" Chyba władz z Narodem. "Znaczący wzrost odnotowała Ukraina, gdy chodzi o eksport uzbrojenia do Rosji. W roku 2016 Ukraina sprzedała Rosji sprzęt wojskowy wartości 169 milionów dolarów. W stosunku do roku 2015 nastąpił w tej dziedzinie wzrost o 72%."
ponad 3 lata temu / bujać to my
 
"Pan was uderzy mieczem swych ust" - kogoś na tym portalu mi to przypomina...NN? My Polacy-katolicy jesteśmy wciąż oczerniani i wyzywani od ruskich agentów a to za obronę dzieci nienarodzonych rozszarpywanych żywcem w łonach matek, a to za brak zgody na szerzenie chorobliwej ideologii banderowskiej która nakazała przodkom @voxclamantis (NN?) mordować Polaków z wyjątkowym okrucieństwem na 330 sposobów. Nie ma różnicy między ruskim agentem, amerykańskim, niemieckim, ukraińskim czy izraelskim. Każdy jest zdrajcą, sojusze zmieniają się dziś jak w kalejdoskopie w zależności od kaprysu rządzących rządzącymi. Nasz Bóg w Trójcy Jedyny nie zezwala na morderstwo a grzeszników każe upominać jako tych, którzy krzywdzą innych. Jeśli chcecie wychowywać swoje dzieci w nienawiści do Naszego Boga i naszych dzieci, nigdy tego nie zaakceptujemy. Róbcie sobie piekło u siebie skoro lubicie, nie u nas.
ponad 3 lata temu / katol
 
Do voxclamantis Rosji Bolszewickiej nie ma od 1991 tylko Federacja Rosyjska powstała po transformacji ustrojowej autorstwa KGB .Licz się ze słowami .Masz klapki na oczach.Ty myślisz że neo-banderwocy są przyjaciółmi Polski i Polaków to jesteś w błędzie to są szowiniści szerzący nienawiść do innych narodów"LACHY ZA SAN "SAMOISTNA UKRAINA"Rosja i Niemcy to również nasi odwieczni wrogowie.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Voxclamatis tobie notatnik przywieziony z neo-banderowskiej Ukrainy się nie kończy,Prawdy historycznej nie zakrzyczysz .Tą prowokacje zrobili neo-banderowcy tylko spartaczyli robotę.Rosjanie są tylko na wschodniej Ukrainie,BŁ,ks Jerzy Popiełuszko "PRAWDA KTÓRA NIC NIE KOSZTUJE JEST KŁAMSTWEM'PAPIEŻ JAN PAWEŁ II "DEMOKRACJA BEZ WARTOŚCI PRZERADZA SIĘ W JAWNY BĄDŹ ZAKAMUFLOWANY TOTALITARYZM "Podaj rozdział werset Pisma Św ,Z którego cytujesz.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Ale zwyrodnialcy się pieklą. Niesamowicie. Ale sprowadzony z Moskwy notatnik im się kończy, więc powtarzają w kółko to samo. Pan was uderzy mieczem swych ust. Żegnajcie.
ponad 3 lata temu / voxclamantis
 
Zaczadzonych sowiecją nie przekonasz
ponad 3 lata temu / do voxclamantis
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.