DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Ukraińcy bez przeszkód wjadą na teren Unii Europejskiej. Zniesiono wizy na pobyt do 90 dni

Ukraińcy bez przeszkód wjadą na teren Unii Europejskiej. Zniesiono wizy na pobyt do 90 dni
Fot. Ł. Dejnarowicz/Forum

Z dniem 11 czerwca obywatele Ukrainy będą mogli wjeżdżać na teren państw Unii Europejskiej bez konieczności uprzedniego uzyskania stosownej wizy. Nowe prawo, które zaczęło obowiązywać to realizacja obietnic względem władz w Kijowie, starających się o zbliżenie do UE. Politycy na Ukrainie zapewniają o chęci wstąpienia do Unii Europejskiej, a zniesienie wiz ma być jednym z kroków mających do tego doprowadzić.


O zniesienie wiz dla Ukraińców chcących wjechać na teren państw Unii Europejskiej zabiegano już od 2009 roku. W ostatnich miesiącach duży nacisk na tę sprawę kładł prezydent Petro Poroszenko, a także politycy, którzy od lat deklarują chęć oderwania Ukrainy od rosyjskich wpływów. Jak podkreślają władze w Kijowie, zniesienie wiz jest symbolicznym zerwaniem z tradycją radziecką i pozwala na dalszą, wzajemną integrację i współpracę. Nowe prawo pozwala na legalny wjazd na teren UE bez konieczności ubiegania się o wizę. Regulacje pozwalają na maksymalnie 90-dniowy pobyt - w ciągu pół roku - w krajach Unii Europejskiej.


Istotne jednak jest to, że zwolnieni z obowiązku wizowego zostaną jedynie obywatele Ukrainy, którzy posiadają paszport biometryczny, są ubezpieczeni, a także uzasadnią cel swojej podróży. Ukraińcy są również zobligowani do posiadania stosownej sumy pieniędzy, która pozwoli im na swobodne poruszanie się po krajach UE. Regulacje nie obowiązują w Irlandii i Wielkiej Brytanii, której obywatele zdecydowali o wszczęciu procedury Brexitu. Nowe prawo będzie jednak obowiązywać także w niektórych państwach nie należących do Unii Europejskiej. Wśród nich znalazły się m.in. Norwegia, Lichtenstein oraz Szwajcaria.

 

 

Źródło: wprost.pl

WMa

DATA: 2017-06-11 15:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chciałem kupić produkt promocyjny w sklepie sieci "Biedronka" no i nie kupiłem, bo pracownik do mnie zagadał w jakże umiłowanym przez nas języku wschodnich sąsiadów, bo po polsku "nie ponimajet'" ... Kolejny raz!!! No gdzie ja jestem? W Polsce?
ponad 3 lata temu / Stroke
 
W EU żeby dostać pracę trzeba znać języki. Bezjęzykowcy są z pewnością najbardziej podatni na propagandę banderyzmu, ci zostaną u nas. Tu bariera językowa nie istnieje. Brawo Stefan i inni, przez brak wyobraźni będziecie patrzyli na rzeź rodaków.
ponad 3 lata temu / dtch
 
Nie wiem, czemu niektórzy narzekają. To dobra wiadomość, bo Ukraińcy ruszą dalej, gdzie wyższe zarobki, a nie 7 zł/godzinę. Z Panem Bogiem
ponad 3 lata temu / Stefan
 
To znaczy, że podpalacze polskiej szkoły w Mościskach też mogą wjechać.
ponad 3 lata temu / sw
 
@NN: Nie jesteście w UE. Paszport biometryczny nie zapewni nam bezpieczeństwa gdy zaczniecie powtórkę Rzezi Wołyńskiej, o czym zapewnił nas twój przyjaciel Piotr Tyma. Związek Ukraińców w Polsce powinien zostać zlikwidowany.
ponad 3 lata temu / do voxclamantis
 
Obserwator wtajemniczony w takie szczegóły powinien wiedzieć, że dla podjęcia pracy w krajach UE Ukraińcy są nadal zobowiązani do posiadania odpowiednich wiz. Mogą w ramach ruchu bezwizowego jedynie pozwiedzać, zostawić swoje pieniądze w hotelach i sklepach, i odwiedzić przyjaciół. No ale przecież to drobny szczególik, który mądrość etapu każe pominąć w celu wzbudzenia tsunami niezadowolenia nad Wisłą.
ponad 3 lata temu / voxclamantis
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.