DZIŚ JEST:   23   LIPCA   2019 r.

Św. Brygidy, patronki Europy
 
 
 
 

Ukraina wolna od banderyzmu? Wręcz przeciwnie! Patronami kijowskich ulic Bandera i Szuchewycz

Ukraina wolna od banderyzmu? Wręcz przeciwnie! Patronami kijowskich ulic Bandera i Szuchewycz
Credit Image: © Serhii Nuzhnenko/Pacific Press via ZUMA Wire/FORUM

Miejscy radni Kijowa zdecydowali o uhonorowaniu przywódców ukraińskiego nacjonalizmu, odpowiedzialnych za nienawiść do Polaków i rzeź wołyńską. Marnym pocieszeniem jest fakt, że ulice Stepana Bandery i Romana Szuchewycza zastąpią nazwy odwołujące się do rosyjskiej lub sowieckiej dominacji nad Ukrainą.

 

Roman Szuchewycz był naczelnym dowódcą Ukraińskiej Powstańczej Armii, która w trakcie II Wojny Światowej i tuż po niej dokonała ludobójstwa na Polakach, Ormianach i Żydach zamieszkujących Wołyń i Małopolskę wschodnią.

 

Wkrótce bohater części współczesnych Ukraińców zostanie patronem ulicy, która dotąd nosiła miano sowieckiego generała Mikołaja Watutina.

 

Z kolei prospekt Bandery zastąpi dotychczasowy prospekt moskiewski. Stepan Bandera był głównym ideologiem Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, której zbrojnym ramieniem była właśnie UPA.

 

Stosowne decyzje podjęli kijowscy radni. Za „prospektem Bandery” głosowało 87 osób z 97 radnych. Nikt się nie sprzeciwił.

 


Źródło: TVP Info

MWł
   


DATA: 2016-07-07 21:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Biedaku, dobrze widać że jesteś wyznawcą talmudystycznych zasad "oko za oko, ząb za ząb" oraz "nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził". Ja jestem katolikiem i wyznaję że katolicy mają wybaczać bezwarunkowo, bo Chrystus wybaczył swym oprawcom bezwarunkowo, a zgodnie z Łk9,23 katolicy mają naśladować Chrystusa. Chrystus też nakazał przebaczać (Mt5,21-26) i w tym nakazie nie ma mowy o warunkowym przebaczeniu. Także w Mt18,21-35 Chrystus powtarza obowiązek przebaczania. Chrystus nakazał też miłować nieprzyjaciół (Mt5,43-48) i w tym nakazie nie ma mowy o warunkowej miłości. Wreszcie, Chrystus zakazał odwetu (Mt5,38-42). No ale niestety, to typowe dla talmudystów że nauki Chrystusa nazywają "fałszywymi". Po śmierci zrozumiesz że to ty tkwisz mocno w szponach o których piszesz.
ponad 3 lata temu / do polak
 
Jesteś wyznawcą masońskiej idei fałszywego miłosierdzia. Złapali cię, mocno trzymają w swoich szponach, a ty tego nie widzisz.
ponad 3 lata temu / polak
 
Ślepcu, przecież podpisuję się: "do polak". A z ciebie taki "polak" jak się podpisujesz, taki z małej litery, czyli taki sam jak ci wszyscy lewacy którzy życzyli kobietom zbierającym podpisy za zakazem mordowania nienarodzonych dzieci, by zostały zgwałcone. Dokładnie tak samo ty życzysz katolikom, by byli torturowani, gwałceni i zabijani. Twoja nienawiść do katolików sięga zenitu, ale po śmierci przekonasz się że to ty przegrałeś wierząc w talmud, a walcząc z nakazami Chrystusa o bezwarunkowym wybaczeniu i bezwarunkowej miłości nieprzyjaciół.
ponad 3 lata temu / do polak
 
Do tchórza, który atakuje nie podpisując się: jak przybiją cię do drzwi twojego domu i każą patrzeć jak twoje dziecko nabijają na płot a żonę przecinają na żywca piłą, gwałcą córkę i obcinają jej piersi przed śmiercią , a potem z tobą zrobią to samo, ciekawe jak będziesz pyskował. Poczytaj sobie opisy rzezi wołyńskiej i porównaj z wypowiedziami dzisiejszych banderowców. Zasięgnij języka u tych którzy mają z nimi do czynienia dziś, zrób to zanim napiszesz jedno zdanie. Twoja głupota sięga zenitu. Nie pierwszy raz.
ponad 3 lata temu / polak
 
Koniecznym warunkiem przebaczenia i pojednania polsko-ukraińskiego jest prawda i rzetelne podejście do przeszłości, bez zakłamania i półprawd! Pojednanie musi opierać się na prawdzie, a nie na przemilczaniu, czy półsłówkach. To temat dziś bardziej zakłamany niż Katyń!
ponad 3 lata temu / Teresa
 
To są skutki zakłamanej historii od lat. Młode pokolenie nie wie jak było. Nie będę pisać jaka ja historię na maturze zdawałam, dodam tylko że bardzo zakłamaną, a 17 września to nie sąsiad ze Wschodu najechał na Polskę, Katyń to też nie ich sprawa była, etc ... aż wstyd się przyznać, ale takie były wtedy czasy i tak uczono. I dzisiaj jeszcze bardzo wiele z tej historii wojennej, powojennej jest nie odkłamane.
ponad 3 lata temu / Teresa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.