DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Ukraina pod naporem lobby LGBT. Skandaliczne pobicie obrońców rodziny

Ukraina pod naporem lobby LGBT. Skandaliczne pobicie obrońców rodziny
Fot. Facebook / David Didykh

Skandal w stolicy Ukrainy. Policjanci pobili bądź poturbowali około 150 demonstrujących legalnie przeciwko tak zwanej paradzie równości i roszczeniom lobby homoseksualnego.

 

Do bulwersującego wydarzenia doszło w niedzielę. Cztery godziny przed marszem zwolenników lobby LGBT kilkuset policjantów otoczyło grupę protestujących. Funkcjonariusze zmusili ich do przejścia przez tak zwaną ścieżkę zdrowia. Pobili i poturbowali kilkadziesiąt osób, zatrzymali blisko 60. Dziesięć osób odniosło obrażenia. Siedem z nich trafiło do szpitala.

 

Chociaż obydwie manifestacje były legalne, to właśnie ta „tęczowa” cieszyła się specjalnymi względami. Już dzień wcześniej został zamknięty ruch kołowy i pieszy w otoczeniu trasy parady, wstęp mieli tylko zarejestrowani mieszkańcy. Okoliczne stacje metra zostały zamknięte. Komfortu zwolenników LGBT pilnowało kilka tysięcy funkcjonariuszy – znacznie więcej niż uczestników homoparady.

 

Już na trzy dni przed zdarzeniem było jasne, że organizatorzy tzw. marszu równości mają mocne poparcie. Ich przedstawicielka, Rusłana Panuchnyk przyznała w jednym z programów telewizyjnych, że impreza jest finansowana przez fundację George Sorosa oraz rząd Holandii. Parada była elementem kampanii na rzecz nadania przywilejów małżeńskich związkom jednopłciowym. Jak na razie „postępowym” planom przeciwny jest parlament. Nie milczą też chrześcijanie. Paradę poprzedziły liczne sprzeciwy biskupów oraz organizacji społecznych, w tym chrześcijańskich.

 

Jednym obywatelom policja stworzyła warunki, by bez przeszkód przeprowadzili swą akcję. Drugim stworzono zaś ograniczenia w przeprowadzeniu ich pokojowego zgromadzenia, które było tak samo wcześniej zaanonsowane i tak samo zagwarantowane przez Konstytucję, jak ich oponentów. Obie strony zgodnie z prawem poinformowały władze o swych akcjach, ale policja bez decyzji sądu (a więc naruszając Konstytucję) ograniczyła akcję jednych na korzyść innych. To się nazywa policyjna samowola – skomentował niedzielne wydarzenia deputowany Ihor Łucenko.

 

Władze Ukrainy poddane są permanentnej presji ze strony Zachodu. Chodzi o przyjęcie prawa sprzyjającego interesom lobby LGBT. – Są szantażowani, że dostaną pomoc z zagranicy, jeśli spełnią żądania lobby gejowskiego. W tej sytuacji boją się najmniejszej prowokacji. Jeden pobity gej oznaczałby skandal na cały świat, a kilkudziesięciu pobitych chrześcijan czy narodowców nikogo nie obchodzi. Dlatego zmobilizowano tysiące policjantów, łącznie z Berkutem i Specnazem, żeby nie doszło do najmniejszego incydentu na trasie parady. Zadanie zostało wykonane – stwierdził rozmówca publicysty Grzegorza Górnego.

 

 

Źródło: wPolityce.pl

RoM

 

 

 

 


DATA: 2018-06-19 17:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ach na Ukrainie wszystko takie intensywne... Życzę Wam drodzy Ukraińcy dystansu do tych spraw..i innych..
8 miesięcy temu / krakuska
 
To jest kraj bezprawia i rządów mamony. Ukraińcy z którymi pracuję uważają samowolę i korupcję policji za coś naturalnego.
8 miesięcy temu / Wojtek
 
Zgadnijcie kto rządzi na Ukrainie? Ks. Jacek Bałemba: "Ci, którzy czytali już encyklikę A quo primum prawowitego papieża Benedykta XIV są, jak by to powiedzieć, bardziej świadomi." Szukamy: A quo primum
8 miesięcy temu / Leaf427
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.