DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2020 r.

III Niedziela Zwykła
Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Ukraina chce rozmów z Rosją

Ukraina chce rozmów z Rosją
fot. VASILY FEDOSENKO /REUTERS
#USA    #REAKCJA NA DZIAŁANIA ROSJI WOBEC UKRAINY    #AKSJONOW    #SYTUACJA NA UKRAINIE    #KRYM    #KACZYŃSKI    #UKRAINA    #PO    #PIS    #WOJNA    #NATO    #MOSKWA    #PUTIN    #ROSJA    #OBAMA    #POLITYKA    #TUSK    #ROSJA-UKRAINA

Werchowna Rada (ukraiński parlament) postanowiła sformować specjalny zespół mający prowadzić rozmowy z Rosją. Ukraina apeluje też do mocarstw, które w 1994 roku uznały jej suwerenność, by zaangażowały się w rozwiązanie konfliktu z Moskwą.

 

Wobec poważnego kryzysu, zagrażającego suwerenności Ukrainy, Werchowna Rada postanowiła wydelegować specjalny zespół, który miałby prowadzić rozmowy ze stroną rosyjską. Krok ten, być może, uchroni Ukrainę przez działaniami rosyjskich sił zbrojnych na jej terytorium.

 

Oprócz tego ukraińscy parlamentarzyści zaapelowali do państw sygnatariuszy memorandum budapesztańskiego o konkretne zaangażowanie na rzecz rozwiązania konfliktu z Rosją. Przypomnijmy, że memorandum to dokument nie posiadający statusu umowy międzynarodowej, który podpisały w 1994 roku USA, Wielka Brytania i Rosja zobowiązując się tym samym do respektowania suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

 

Czego dokładnie chce Kijów od USA i Wielkiej Brytanii? Werchowna Rada zaapelowała o przysłanie specjalnych misji obserwacyjnych a także o pomoc w zabezpieczeniu obiektów jądrowych, znajdujących się na terenie Ukrainy. Podobny apel ukraińscy parlamentarzyści wystosowali do organizacji międzynarodowych.

 

W niedzielę w Kancelarii Premiera szef polskiego rządu, Donald Tusk rozmawiał z liderami partii politycznych o Ukrainie. Na spotkaniu obecni byli m.in. Jarosław Kaczyński, Leszek Miller, Janusz Piechociński, Aleksander Kwaśniewski i Włodzimierz Cimoszewicz.

 

Premier Tusk po spotkaniu mówił, że mamy do czynienia z poważnym kryzysem, mogącym „poprzedzać wojnę”. Zdaniem szefa rządu należy „twardo mobilizować naszych przyjaciół, żeby to zagrożenie nie przerodziło się w jakiś dramat”.

 

Tusk ocenił, że nie ma obecnie bezpośredniego zagrożenia dla polskich granic. – Trzeba jednak Ukrainie pomóc ustabilizować sytuację - podkreślił. Zdaniem premiera, konsekwencje konfliktu między Ukrainą a Rosją „będą bardzo poważnie”, nawet wtedy, gdy uda się znaleźć „jakiś dobry scenariusz”. Według Tuska trudno w tym momencie mówić, jaki scenariusz mógłby rozwiązać ów konflikt.

 

Zdaniem szefa PiS, Jarosława Kaczyńskiego dało się wyczuć „wspólne przeświadczenie potrzeby reagowania”. – Oceniono, że Polska musi być aktywna w sposób dyskretny, a także w sposób bardziej widoczny w opinii w Polsce i w opinii międzynarodowej - wyjaśniał Kaczyński.

 

 

Źródło: rp.pl/tvpinfo.pl/kresy.pl

ged


DATA: 2014-03-02 18:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.