DZIŚ JEST:   05   KWIETNIA   2020 r.

Niedziela Palmowa
Św. Wincentego Ferreriusza
Św. Katarzyny Thomas
 
 
 
 

Ukraina: polscy studenci zwolnieni z aresztu. Będą mogli wrócić do domów

Ukraina: polscy studenci zwolnieni z aresztu. Będą mogli wrócić do domów
fot. Wikimedia Commons

Studenci z Torunia, których kilka dni temu zatrzymano na Cmentarzu Orląt Lwowskich, zostali zwolnieni z aresztu. Szef MSZ Jacek Czaputowicz poinformował, że będą mogli wrócić do Polski. Za próbę odpalenia rac na cmentarzu, ukraińskie służby ukarały ich grzywną w wysokości ok. 1200 zł.

 

We czwartek ukraińskie służby zatrzymały trzech studentów z Torunia, którzy na Cmentarzu Orląt Lwowskich chcieli odpalić race i upamiętnić polskich bohaterów. Mężczyźni mieli tym samym oddać hołd walczącym w obronie Lwowa, w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Do odpalenia rac jednak nie doszło, ponieważ zareagowała ochrona cmentarza. Kierownik cmentarza Mychajło Nahaj podał, że „prowokatorów przekazano organom ścigania w celu wypełnienia czynności zgodnie z obowiązującym prawem”.

 

Studenci zostali przewiezieni na komisariat, gdzie do późnych godzin porannych trwało wielogodzinne przesłuchanie. Służby bezpieczeństwa postawiły im zarzut chuligaństwa, a także tymczasowo odebrano im paszporty. Wiadomo już jednak, że wszyscy trzej Polacy zostali zwolnieni z aresztu i mogą wrócić do domów. Informację potwierdził minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Studentom pierwotnie groziła kara do 5 lat ograniczenia wolności, ale ostatecznie sprawa skończyła się na karze grzywny w wysokości ok. 1200 zł.

 

„To na pewno jest dobra informacja, która też w pewnym sensie tutaj oczyszcza atmosferę” – powiedział szef MSZ Jacek Czaputowicz, który komentował sprawę uwolnienia polskich studentów.

 

 

Źródło: onet.pl, PCh24.pl

WMa

 

 


 

 


DATA: 2018-12-01 00:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Odpalanie rac na cmentarzu nie przystoi katolikom.
ponad 1 rok temu / Jerry
 
Nasi dążąc do konfrontacji z Rosją czy widząc zło tylko tam źle robią.
ponad 1 rok temu / sl
 
Na Ukrainie kwitnie banderyzm. Po tym jak zioneli kiedyś nienawiścią do polski świadczy że są sprzymierzencami polityki rosyjskiej albo i unijnej. Nie znaczy że nagle teraz kochają Polskę bo musieliby przyznać że kiedyś to był błąd. Oczywiście do rzezi doszło dopiero po zniszczeniu polski najpierw. Czyli uderzeniu najpierw Rosji i Niemiec.
ponad 1 rok temu / sl
 
Upadająca kraina U odwdzięcza się za 4mld otrzymane w prezencie od Maliniaka. Widać, że chcą więcej, aby USA i Hrojsmany mogły Polskę uznać jako partnera. A tym podnóżkom warszawskim ciągle na tym zależy,bo tak każe Usrael.
ponad 1 rok temu / gość
 
Odkąd Wisła płynie odkąd świat jest światem ,nigdy upadliniec nie był i nie będzie Polakowi bratem . Cześć i Chwała BOHATEROM. ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY
ponad 1 rok temu / pol
 
Złapać jakichś Ukraińców, też im wlepić grzywnę 1200PLN - w ten sposób będą wyrównane rachunki, przynajmniej finansowo i między państwami.
ponad 1 rok temu / Tomasz Primke
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.