DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Ukraina: dowódca marynarki przeszedł na stronę Rosji

Ukraina: dowódca marynarki przeszedł na stronę Rosji
pravda.com.ua

Minister obrony narodowej Ukrainy w trybie natychmiastowym odwołał dowódcę marynarki wojennej Denisa Berezowskiego po tym jak ten nie podjął działań obronnych przed przejęciem przez Rosjan bazy wojskowej w Sewastopolu. Jednocześnie wszczęto przeciwko niemu postępowanie w związku z zarzutem zdrady.


Agencja Reuters poinformowała o nagraniu, na którym mianowany zaledwie wczoraj admirał ukraińskiej marynarki ślubuje wierność Krymowi, a nie Kijowowi. To spowodowało reakcję ministerstwa obrony narodowej Ukrainy, które uznało to za akt zdrady i pozbawiło Berezowskiego stanowiska. Nowym dowódcą floty mianowany został Serhij Hajduk. Jednocześnie zdementowano doniesienia mówiące o przechodzeniu ukraińskich oddziałów wojskowych na stronę Rosji.

 

W ciągu dnia kolejne urzędy oraz baza wojsk rakietowych na Krymie dostały się w ręce rosyjskich wojsk specjalnych. Przebywający tam żołnierze ukraińscy nie stawiali oporu i zostali rozbrojeni.

 

Kryzys ukraiński zaostrza się w związku z żądaniami państw NATO i Unii Europejskiej w stosunku do Kremla oraz nieprzejednaną postawą Rosji, której parlament wyraził zgodę na operację wojskową „w celu obrony obywateli rosyjskich na Ukrainie”.

 

Źródło: reuters, bbc.com

Tom


DATA: 2014-03-03 08:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy Rosja zabrała swój kawałek tortu?Szkoda,że my nie możemy pozbierać okruszków$
ponad 6 lat temu / roman.kunach
 
Rosja zgodziła się na pozostawienie Krymu w granicach Ukrainy po rozpadzie ZSRR m.in. pod warunkiem pozostawienia jej bazy w Sewastopolu.Ten układ obowiązywał dopóki rząd w Kijowie był stosunkowany do Rosji partnersko.Teraz kiedy dziwny rząd wybrany przez Majdan wprowadził ustawę o eliminacji języka rosyjskiego-na Krymie żyje 60% Rosjan,nic dziwnego,że Rosja postanowiła zadbać o swoje interesy.Każdy by tak postąpił.Ci którzy nawołują w Polsca do konfliktu z Rosją niech zakładają kamasze i pod wodzą generalissimusa Kaczyńskiego jadą na Krym.Sami Ukraińcy na Krymie jakoś nie mają zamiaru walczyć z armią rosyjską.Kruk krukowi oka nie wykole.
ponad 6 lat temu / Dragon
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.