DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Układ Jaruzelski – Soros – Geremek. Grzech pierworodny III RP

Układ Jaruzelski – Soros – Geremek. Grzech pierworodny III RP
Mariusz Kubik(www.mariuszkubik.pl) + Harald Dettenborn + UnknownDerivative work:TharonXX / commons.wikimedia.org

U podstaw gospodarczych III Rzeczpospolitej stoi nieformalny deal pomiędzy żydowsko-amerykańską finansjerą, PZPR-owską nomenklaturą i liderami ówczesnej Solidarności. Była to umowa dotycząca żywotnych z perspektywy polskiej racji stanu kwestii, zawarta za plecami społeczeństwa, które ostatecznie musiało zapłacić cenę za efekty „terapii szokowej”. Jak zatem dzisiejsza Polska może być państwem w pełni suwerennym, gdy u jej podstaw leży grzech pierworodny rzutujący niemal na wszystkie elementy życia społecznego?

 

- Czy jest pan gotów stać na straży  porządku prawnego odnowionej demokratycznej Rzeczpospolitej Polskiej?

- Bezapelacyjnie! Do samego końca. Mojego lub jej…

 

Te klasyczne już słowa Franza Mauera z Psów doskonale oddają niepewną atmosferę pierwszych lat III Rzeczpospolitej. Wtedy mało kto wiedział jakie będą skutki transformacji gospodarki z centralnie planowanej w rynkową za pomocą jednego płynnego ruchu. Całe społeczeństwo przepełnione było słusznymi obawami o przyszłość nowego tworu państwowego. „Terapia szokowa” – oficjalnie autorstwa Leszka Balcerowicza, przyniosła korzyści w postaci znacznego obniżenia inflacji i deficytu budżetowego, likwidacji niedoborów rynkowych i centralnego rozdzielnictwa materiałów, uzyskano zgody wierzycieli na redukcję zadłużenia zagranicznego oraz osiągnięto znaczący przyrost rezerw dewizowych. Plan Balcerowicza miał jednak swoją ciemniejszą stronę; drastyczny wzrost bezrobocia, zwiększenie poziomu ubóstwa biedniejszej części społeczeństwa, dzika prywatyzacja, masowe rozkradanie majątku wypracowanego przez pokolenia Polaków czy przejęcie za bezcen przez podmioty zagraniczne wielu prosperujących przedsiębiorstw to też skutki planu… no właśnie – czyjego?

 

Okazuje się bowiem, że Plan Balcerowicza był planem polskiego ekonomisty jedynie z nazwy. Faktycznie jego główne założenia opracował prof. Jeffrey Sachs, a jeszcze konkretniej – George Soros, który finansował działalność specjalisty Uniwersytetu Harvarda poprzez Fundację Batorego. I nie są to żadne teorie spiskowe czy wyssane z palca bajki. O swojej działalności w Polsce na przełomie lat ’80 i ’90 opowiada sam Soros w książce „Underwriting Democracy. Encouraging Free Enterprise and Democratic Reform Among the Soviets and in Eastern Europe” (Nowy Jork 1991).

 

Działalności żydowskiego filantropa na rzecz rozwoju „społeczeństwa otwartego” nie trzeba nikomu przedstawiać. Przyjrzenie się jednak temu co sam mówi o swojej działalności może nam wiele powiedzieć i rozjaśnić kilka kwestii dotyczących początków III RP.

 

Mesjasz

„Tak po prawdzie, to zawsze nosiłem w sobie jakiś rodzaj mesjanistycznych fantazji, które musiałem kontrolować od dziecka gdyż wprawiłyby mnie w kłopoty. Dopiero kiedy odnalazłem swoją drogę w świecie, mogłem puścić wodze tych fantazji na tyle, na ile pozwalały mi możliwości” – pisze o sobie amerykański finansista. Mamy więc uwierzyć, że oto właśnie przychodzi „dobry wujek” z Ameryki i postanawia wyrwać nas ze szponów złych commies – i to jeszcze zupełnie za darmo, jedynie działając w poczuciu misji. Otóż nie do końca. Soros przyszedł ze swoim planem najpierw do Jaruzelskiego i Geremka, a dopiero zmiana sił w czerwcowych wyborach otworzyła możliwość przeprowadzenia planu bez udziału komunistów.

 

Od „prezentu z Ameryki” dużo bardziej prawdopodobne jest zawarcie przez przedstawicieli żydowsko-amerykańskiej finansjery dealu z PZPR-owską nomenklaturą, ludźmi służb i liderami ówczesnej „Solidarności”. Za plecami i bez konsultacji społeczeństwa, przehandlowano majątek i owoce pracy wielu pokoleń Polaków, wyprowadzając miliardy dolarów za granicę i doprowadzając do upadku wiele dobrze rokujących przedsiębiorstw. Ktoś jednak może powiedzieć, że przecież dzięki Balcerowiczowi nastąpił rozkwit kapitalizmu i uwolniono przedsiębiorczy potencjał Polaków. Wielu ekspertów jednak sądzi, że powyższe procesy zapoczątkowała ustawa Wilczka, a nie przyjęty później plan.

 

„Przygotowałem szerokie wytyczne dla wszechstronnego planu ekonomicznego. Zawierał trzy główne składniki: stabilizację monetarną, zmiany strukturalne oraz reorganizację długu (…) plan pokazałem Geremkowi i profesorowi Trcziakowskiemu (sic!), który przewodził tematom ekonomicznym podczas okrągłego stołu (…) obaj byli nastawieni entuzjastycznie” - czytamy. Plan Sorosa zmieniono nieco po spektakularnej porażce komunistów w czerwcowych wyborach. Ostateczną wersję zatwierdzono pod koniec 1989 roku przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy. 

 

W swojej książce Soros dość szczegółowo pisze o swoich negocjacjach z Jaruzelskim, bliskiej współpracy z prof. Stanisławem Gomułką, doradcą Balcerowicza oraz dobrych relacjach z śp. Bronisławem Geremkiem. „Oznaczało to, że polski rząd poza granicami kraju i w tajemnicy przed własnymi obywatelami zawiera międzynarodowe uzgodnienia dotyczące nie tylko najważniejszych spraw gospodarczych i socjalnych, ale zasad zbycia całego majątku przemysłu narodowego, co po prostu nazywa się zdradą narodową” – uważa Krzysztof Zdzisioo z Salon24.pl

 

Początki

Amerykański finansista ciekawie opisuje początki swojej działalności. Otóż aby sam zostać beneficjentem pomocy organizacji charytatywnej Jewish Board of Guardians, skłamał, że w momencie wypadku w którym złamał nogę był zatrudniony nielegalnie więc nie przysługiwało mu ubezpieczenie. Kiedy organizacja przestała płacić mu odszkodowanie, Soros napisał chwytający za serce list, w którym uderzył w struny wspólnego dziedzictwa i pomocy jaką Żydzi powinni okazywać sobie nawzajem. „Nauczyłem się, że rolą aplikanta jest wyciągnięcie pieniędzy, a rolą fundacji jest obronić się przed tym” – tłumaczy.

 

„Są dwie drogi ominięcia tych trudności. Jedna z nich to wprowadzenie bardzo zbiurokratyzowanego systemu – jak Fundacja Forda. Druga to działanie, którego nie widać; oferowanie grantów bez bezpośredniego kontaktu z aplikującym oraz pozostanie anonimowym. Ja wybrałem drugą opcję”. Faktycznie, organizacje Sorosa działały przez lata praktycznie niezauważalne, dopiero po jakimś czasie okazywało się skąd biorą się pieniądze na inicjatywy mające ogromne konsekwencje dla całych społeczeństw. Soros uważnie dobierał ludzi do współpracy. W swojej książce zaznacza jak dopiero oddanie działań jego fundacji w ręce ówczesnych liderów Solidarności w Warszawie zapoczątkowało jej sprawne funkcjonowanie. Jednym z jej przewodniczących był Zbigniew Bujak, startujący w tegorocznych wyborach z ramienia….Wiosny Biedronia.

 

To pokazuje jakich ludzi preferował w swojej działalności miliarder węgierskiego pochodzenia. Podobne procesy George Soros zapoczątkował w innych krajach bloku wschodniego, a nawet w samym Związku Sowieckim. Poprzez zakładane przez siebie fundacje oferował pomoc we wprowadzaniu w życie demokratycznych procesów, jednocześnie uważnie dbając o instalowanie w tych społeczeństwach idei społeczeństwa obywatelskiego, demokracji czy praw człowieka. A dzisiaj za tymi pojęciami kryje się nic innego jak wspieranie niekontrolowanej imigracji, promocja aborcji i eutanazji oraz napędzanie dyktatu LGBT+.

 

W czasie kiedy Polska świętuje 30 lecie tzw. pierwszych wolnych wyborów, warto zastanowić się na ile suwerenne były decyzje dotyczące przyszłości każdego z nas. Czy przypadkiem nie okazało się, że demokratyczny teatr miał za zadanie odwrócić wzrok od prawdziwie istotnych ustaleń? Podczas „pierwszych wolnych wyborów” poważni gracze reprezentujący światowe potęgi opracowali przyszłość Polski za plecami społeczeństwa. Czy potrzeba jeszcze więcej argumentów przeciwko demokracji?   

 

 

Piotr Relich

 

 


DATA: 2019-06-05 07:33
AUTOR: PIOTR RELICH
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A gdzie Episkopat i nasi biskupi oraz JP2. Brali udzial i organizowali Okrągły Stół.
11 miesięcy temu / Robert
 
To prawda
11 miesięcy temu / Mk
 
Nie, nie trzeba więcej argumentów przeciw demokracjom opartym na chytrości złego ducha. Jest jednak jeszcze coś. Każdy z nas ma wewnętrzną demokrację, codziennych decyzji i wyborów w wielu drobnych, większych i dużych sprawach każdego dnia. Tej demokracji nikt nie przechytrzy, nie sfałszuje, ponieważ ją skonstruował Pan Bóg poza naszym sumieniem, w ludzkim sercu. Ta demokracja decyduje czy wybieramy wolę Bożą z miłości do Niego, czy wolę szatana przeciw miłości do Boga. Trzeciej drogi nie ma. Neutralność nie istnieje. Z miłości do Boga będziemy sądzeni, a w Nim, jest miłość do bliźniego. Miłość do bliźniego istnieje tylko w przestrzeni Bożych Praw. Będziemy Sądzeni z miłości do Jego Praw które On ustanowił. Z 10 Przykazań Bożych, z wypełniania przez nas Jego Słów zapisanych przez czterech Ewangelistów. Z miłości do Krzyża! Z miłości do Zmartwychwstania! Tego potrzebuje nasza Ojczyzna, Polska. Jest to Królowanie Jezusa Chrystusa. Króluj nam Chryste!
11 miesięcy temu / ry.janszarmach3
 
Do głos na pustyni: Twój wpis można uzupełnić pytaniem Łucji do Matki Bożej czy Amelia będzie Zbawiona? Matka Boża powiedziała: "Będzie w czyśćcu do końca świata". Więc jakaś Amelia, koleżanka Dzieci z Fatimy, zapewne pobożna osoba, z relacji s. Łucji mająca w chwili śmierci ok. 16 ? 18 lat, pozostanie w czyśćcu do końca świata. To jaki czyściec będzie miał taki czy inny profesjonalny grzesznik mega kalibru? Z nawróceniem nie wolno zwlekać, a odpokutować grzechy trzeba już tu, na ziemi i nie zabierać ich ciężaru na tamten świat. Króluj nam Chryste!
11 miesięcy temu / ry.janszarmach3
 
George Soros nie mówi prawdy, ani o niej nie napisze w sensie dosłownym bo masoneria jest organizacja tajną, zbudowaną na piramidzie kłamstw. Ta piramida kłamstw za sprawą masonów z okrągłego stołu i z pod niego/.../ ugodziła w demokrację i trwa do dziś. Żadna demokracja nie przetrwa, tak jak masoneria i jej hierarchia/.../ Każdy człowiek masonerii, każdy układający się z masonerią i wykonujący usługę antychrystowi, również nie przetrwa, a wszyscy podzielą los antychrysta. Dni są policzone, zegar odlicza godziny. Króluj nam Chryste!
11 miesięcy temu / ry.janszarmach3
 
Nie czepiajcie się Jaruzelskiego!!! Rekolekcjonista niedawno ze szczególnym zapałem zrelatywizował jego zbrodniczą działalność ...bo przecież na koniec życia pojednał się z Bogiem. Dla młodych nie było to zbyt budujące , bo perspektywa smierci jest odległa a pokusa łatwego życia kuszaca....sie zdąży
11 miesięcy temu / głos na pustyn
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.