DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Bóg źródło życia nie niszczy życia ani zdrowia w żadnym przypadku. Chwała Bogu że bp Dzięga przypomniał nam wszystkim o tych podstawowych faktach. Faktem jest również, że każdego dnia zdecydowanie więcej dzieci jest zabijanych w polskich szpitalach w tzw aborcji niż zabija ten wirus. A jak dużo nienarodzonych mordują matki farmakologicznie. Obecna władza z prezydentem Dudą nie tylko zgadza się na mordowanie dzieci nienarodzonych ale również finansuje tę zbrodnię. Błagamy Boga o wybaczenie tych błędów i zgorszenia jakie niesie niestety również za cichym przyzwoleniem "dobrej zmiany" promowany gender i LGBT. Nawróćmy się, pokutujmy i prośmy Boga - jedynego Pana o zmiłowanie. On, dawca życia i Pan wszystkiego stworzenia może odwrócić zarazę i obdażyć życiem.
1 miesiąc temu / Adam
 
Ludzie chcieli chociaż dotknąć szat Jezusa by być uzdrowionym, a teraz boją się że przyjmując go w Najświętszym Sakramencie zaraża się i umra. dziwne
1 miesiąc temu / Gw
 
JE KS.abp Andrzej Dzięga Metropolita Diecezji Szczecinsko-Kamienskiej jako odpowiedzialny wobec Pana Boga i bliźnich Duszpasterz miał prawo wystosować list specjalnej treści, stosownej do okoliczności. JE KS Abp Dzięga słusznie upomniał pouczając, że nie należy usuwać wody święconej z Kościołów i beszcześcić hostii Przenajświętszej czyli Ciała Jezusa Chrystusa podając na brudne ręce "wiernym" konsekrowaną Hostię. Modlę się i proszę wszystkich katolików o modlitwy za KS.Abp i Jego otwartość w obronie prawdy naszej wiary także w sytuacjach trudnych głoszenia Ewangelii. Epidemie były są i będą a Kościół Chrystusowy trwać będzie ze swoimi wspólnotami wiernych, które przetrwają wszystkie chodzby potopy, bo taka jest wola Pana Boga.
2 miesiące temu / WARS
 
Gość palnął głupotę. Każdemu może się zdarzyć. Ale teraz to już zwyczajnie zbrakło odwagi żeby samemu sprostować i zasłania się innymi w celu ratowania własnej reputacji. Słabe to i to bardzo.
2 miesiące temu / SM
 
@Mimi; zgadzam się z Tobą tym bardziej, że przyjmuję Komunię również na klęcząco i do ust, i też bardzo cenię sobie tę formę. Proszę się trzymać i pamiętać, że Pan Bóg jest większy od nas i zna nasze serca.
2 miesiące temu / magis
 
Trudno Komunia twój wybór, tylko czy wiesz ze jeśli kogoś zarazisz to twoje sumienie będzie obciążone ? Piszecie o obronie nienarodzonych. To chwalebne. Ale w sytuacji pandemii trzeba myśleć o obroniE starszych i z mniejsza odpornością. Wiecie lepiej od lekarzy i większości biskupów ? Przecież narażając siebie narażasz innych. Mało już było przypadków ? Ksiądz w Chełmie, szafarz w Poznaniu ? Nic was nie nauczyli ?
2 miesiące temu / Int
 
Radykalni katolicy mają problemy z głową. Naprawdę...
2 miesiące temu / Normalny katoli
 
Magis, ja nie twierdze, że Pan Jezus nie dopuszcza tego tylko, że nie zaraża w sakramencie Komunii Świętej. Chcecie przyjmować na rękę to proszę, nie potępiam ale czemu my którzy nie przyjmujemy na rękę zostaliśmy brutalnie odcięci. U nas w parafii jest wielu księży i z pewnością któryś z nich chętnie by się podjął tego zadania. Najlepsze rozwiązanie to dwie możliwości i każdy odpowiada za siebie.
2 miesiące temu / Mimi
 
@Mimi; rozumiem, moje też nie przechodzą. Uważam, że Komunia na rękę jest zgodna z naszą, katolicką teologią i nie ma powodów dla których musiałaby być zakazana powinna być formą dopuszczoną - i tak naprawdę jest - niezależnie od koronawirusa itp.. Oczywiście, że Pan Jezus nie zaraża ale dopuszcza zarażenie.
2 miesiące temu / magis
 
Magis napisałam Ci komentarz ale nie przeszedł. Nie chce mi się tego od nowa pisać więc tylko podam mój argument. Pan Jezus nie zaraża.
2 miesiące temu / Mimi
 
@Murem; ta tradycja istniała przez 10 pierwszych wieków - nie określiłbym tego "jakimś czasem" i została na nowo przywracana w XX w. Z ostatnich dokumentów zob.: Redemptionis Sacramentum z 25 marca 2004r. Podobno dokonuję /niedozwolonej przez Kościół REINTERPRETACJI dawnego zwyczaju/; a to dobre; bo myślałem, że przytaczam cytat. A któż to zabrania tej reinterpretacji; jeśliby w ogóle takowa istniała? Forma przyjmowania Komunii jest tylko zwyczajem i podlega ewentualnie dyscyplinie i nie może dotyczyć herezji. Po co piszesz o protestantach; to co oni robią nie ma dla mnie znaczenia skoro nie uznają przeistoczenia. Jestem katolikiem i ja wierzę w Realną Obecność i nie przenoszę od nich niczego. Kościół dopuszcza Komunię na rękę, na stojąco i korzystam z tej możliwości - brak przeciwwskazań moralnych czy teologicznych a są korzyści duchowe. Piszę o tym po to żeby ukrócić nieprawdę jakoby przyjmowanie Komunii na ręce było niegodziwe czy inne tego rodzaju absurdy.
2 miesiące temu / magis
 
Hmmmmm... Jeśli człowiek naprawdę wierzy, że w komunikancie jest Ciało Chrystusa, to przyjmie komunię św. Z wiarą, nadzieją i miłością. Na rękę, do ust, na kolanach i na stojąco - przyjmuje Boga, a nie jakiś herbatnik... Ale oczywiście, zawsze będą ludzie, którzy WIEDZĄ LEPIEJ.
2 miesiące temu / Michael Wolf
 
@X Myślę, że Twoje przekonanie o możliwości przyjmowania Komunii Świętej wg "form", tj. subiektywnych wytycznych prywatnej pobożności, może być spowodowane kilkudziesięcioletnią lub nawet dłuższą próbą zmiany mentalności katolików i skupienia na ludzkich potrzebach. Przyjęcie Komunii duchowo, przy tej samej dyspozycji wewnętrznej, to katolicka praktyka, a nie rezygnacja z Chrystusa. Zaś przyjmowanie Komuni Św. do ust, w postawie klęczącej, to jedyna zwyczajna praktyka w Kościele Łacińskim. Od ostatniego półwiecza bezprawnie zastępowana braniem Ciała Pana do rąk, co jest zwyczajem odprotestanckim, konsekwencją utraty wiary w rzeczywistą Obecność Chrystusa pod postacią chleba. Nie ma tutaj innych wyjaśnień, protestanci biorą sobie z koszyczka opłatek do ręki, zwykły chleb, bo nie wierzą w słowa Pana. Katolik nie może sobie ot tak Ciała Chrystusa dowolnie samemu przyznawać wg zachcianki, to jest chwalebne Ciało Syna Bożego, któremu ZAWSZE należy się najwyższa cześć.
2 miesiące temu / Murem
 
@Magis Odzierasz z kontekstu słowa św. Cyryla. Święty opisuje katolicką tradycję, która uprzednio już istniała, którą jemu przekazano i którą zachowywał. Ty dokonujesz niedozwolonej przez Kościół REINTEREPRETACJI dawnego zwyczaju, twierdząc jakoby ówczesny zwyczaj Ciebie teraz tak samo ważnie dotyczył i był równoprawny wobec wyższego rangą zwyczaju, w którym Ty się urodziłeś i który masz obowiązek zachować. Tradycja przyjmowania Ciała Pańskiego na rękę przez jakiś czas istniała w Kościele Łacińskim, ale stopniowo i naturalnie została wyparta przez taki zwyczaj przymowania Komunii Św., który wyraża większą cześć dla Ciała Pańskiego oraz lepiej chroni Ciało Pana przed niebezpieczeństwem świętokradztwa. W międzyczasie praktyka Komunii Św. na rękę została przejęta przez heretyków i wypromowana przeciwko Kościołowi. Stała się praktyką niekatolicką, bo biorący zwykły chleb do rąk protestanci NIE WIERZĄ w słowa konsekracji wypowiedziane przez Pana, zapisane w Biblii.
2 miesiące temu / Murem
 
@Mimi; a czy Ty posiadasz swoje zdanie w tej kwestii, czy wolisz powtarzać cudze? Wyraziłem swoje zdanie i wsparłem je cytatem. Bo św. Cyryl Jerozolimski nie tylko mówił o tym ale i napisał. Możesz przytoczyć źródło tej wypowiedzi św. Teresy z Kalkuty? Poza tym z pch24? Święci mówili czasem rzeczy, których się później wstydzili ale rzadziej je utrwalali w swoich tekstach. Oczywiście, że przyjmowanie Komunii na ręce wymaga dojrzałości o którą powinniśmy stale zabiegać; a na pewno od sakramentu dojrzałości. Nie twierdzę też, że przyjmowanie na kolanach i do ust Komunii jest niedojrzałe. To raczej osoby takie jak Ty próbują narzucać jedynie słuszną formę spożywania Ciała i Krwi Pańskiej. Podobnie jest z mitem wg którego nie można gryźć Ciała ale trzeba czekać aż się rozpuści. Uznaję obie te formy ale bronię tej atakowanej tutaj. Chętnie też analizuję argumenty; masz jakieś?
2 miesiące temu / magis
 
Odnoszę wrażenie, że jest niebezpieczeństwo takiego skupienia się na formie, że gdzieś na dalszy plan zejdzie sam Pan Jezus i Jego pragnienia, to czego On chce. To tak jakby rodzice robili wszystko dla dziecka: praca, zarabianie, zajęcia dodatkowe, najlepsze jedzenie itp, a nie zatrzymali się nad tym czego ono też w głębi potrzebuje: czasu spędzonego razem, wspólnej zabawy, Rozmowy, słuchania niczego nie ujmując tamtym sprawom, bo też są ważne. Jezus chce być z nami. Możemy szukać najbardziej godnych form przyjmowania Go, może podpowiadać je duszpasterzom, w tym ks biskupom itp, ale w tzw "międzyczasie" nie traćmy z oczu Jego samego i pragnień Jego Serca. Przecież On pragnie do nas przychodzić, dlatego nie myślę, żeby rezygnowanie z pełnego uczestniczenia w Eucharystii z powodu zewn formy było dobrym rozwiązaniem.
2 miesiące temu / X
 
Do Damian, a czy powiedziała tak Św. Teresa z Kalkuty? " Matka Teresa z Kalkuty stwierdziła swego czasu: ?Komunia Święta na rękę jest większym złem niż aborcja?, można sobie wyobrazić, jak wielka odpowiedzialność ? i idąca za nią wina ? spoczywa na akceptujących i podejmujących działania niwelujące szacunek dla Najświętszego Sakramentu więc wiesz. Różne rzeczy można przytaczać/
2 miesiące temu / Mimi
 
@DamianK; przyjmowanie Komunii do rąk jest wyrazem dojrzałości i odpowiedzialności katolika. Jako osoba konsekrowana poświęcona Bogu przez chrzest albo cały jestem brudny albo cały czysty i nie ma tu znaczenia czy przyjmuję Ciało Pańskie do ust czy na dłonie. Największy szacunek dla Jezusa Eucharystycznego wyraża się z całego wnętrza mojego jestestwa: przyjmuję Cię Panie z drżeniem, wdzięcznością i miłością, wkładam do ust i spożywam gdyż stałeś się dla mnie Prawdziwym Pokarmem. Pięknie o przyjmowaniu świętych postaci pisał Cyryl Jerozolimski: /Przystępując do ołtarza nie wyciągaj gładko ręki i nie rozłączaj palców. Podstaw lewą dłoń pod prawą niby tron, gdyż masz przyjąć króla. Do wklęsłej ręki przyjmij Ciało Chrystusa i powiedz /Amen// i podobnie o Krwi Pańskiej: /Kiedy twe wargi są jeszcze wilgotne, dotknij ich rękami i uświęć nimi oczy, czoło i inne zmysły. Następnie zatrzymaj się na modlitwie, dziękując Bogu za to, że tak wielkimi zaszczycił cię tajemnicami
2 miesiące temu / magis
 
Do Polka. Myślę, że można pytać Pana Jezusa, co On chce, mi chodzi bardziej o Jego pragnienie bycia z człowiekiem, o to "Pragnę" z krzyża. I czy On chce, żebyśmy się pozbawiali Eucharystii że wzgl. na formę, kiedy nie mamy na nią wpływu. Może po Komunii św. przetrzeć ręce wilgotną chusteczką, pieczołowicie przechować, a potem spalić? Nie wiem. Unikanie Eucharystii nie wydaje mi się dobrym rozwiązaniem.
2 miesiące temu / X
 
Niech dobry Bog blogoslawi abp.Dziedze za postawe,uszanowanie komunii sw jest to przyklad zawierzenia Panu Bogu
2 miesiące temu / Olek
 
Ciało Chtystusa!!! - coś to mówi panu H....? Zgadzam się z biskupem. Wyrazy szacunku i uznania. Jak zwykle zajadły atak potwierdza prawdziwość głoszonych treści.
2 miesiące temu / Jan
 
Wspaniały biskup. Dobrze że jeszcze kilku wierzących biskupów zostało. Dzieki Bogu. A pan H.... no cóż, kim on tak naprawdę jest???? Człowieczek, któremu zbyt dużo się wydaje... naprawdę żałosny sposób na kampanię.
2 miesiące temu / Lila
 
@X przyprowadzono test na niekonsekrowanych hostiach, żeby sprawdzić czy na dłoniach zostają okruszki. Zostają i to bardzo wiele. Każdy z tych okruszków to PRAWDZIWE CIAŁO CHRYSTUSA a po przyjęciu Komunii na rękę nieświadomie ludzie strzepują je na podłogę a inni nieświadomie po nich depczą... Wolę umierać z tęsknoty za kimś kogo kocham niż dla zaspokojenia własnego pragnienia choćby najbardziej wzniosłego pozwolić by po Nim deptano!!!!!
2 miesiące temu / Polka
 
Do Mimi: Rozumiem. Nie przeskoczymy samych siebie. Modlę się za Ciebie w tej trudnej sytuacji. Z Bogiem.
2 miesiące temu / X
 
Oprócz ?Tygodnika Powszechnego? oraz profilu Szymona Hołowni dopisałabym również Deon.pl, niczym się nie różni w szkalowaniu Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.
2 miesiące temu / Marzena
 
Popieram abp Dzięgę. Tak powinno się przyjmować Boga z wszelką czcią i na kolanach, bo to mój Bóg i Stwórca. To jest również próba wiary.
2 miesiące temu / Benia
 
Abp Dziega ma calkowicie racje,to p.Holownia jest b.pogubiony.
2 miesiące temu / Slonce7
 
Nie przyjmę do rąk. Już dużo przeżyłam, szafiarzy świeckich gdy ksiądz siedzi sobie bezczynnie, komunia na stojąco itp. Bóg to nie jest nasza maskotka. Nie jesteśmy mu równi mimo, że nas kocha. Ja wiem, że Biskup poniesie odpowiedzialność za to, a nie wierni ale i tak nie jestem w stanie tego zrobić.
2 miesiące temu / Do X
 
Da radę sam! To abp!
2 miesiące temu / Paweł K.
 
Skoro nie ma wody święconej przy drzwiach i nikt nie mógł z niej skorzystać, to dlaczego kapłani po prostu nie pokropią lud przed Mszą Św., jak czynią na Wielkanoc? I wilk syty, i owca cała, a diabeł wypędzony.
2 miesiące temu / kid
 
Do Mimi: idź spokojnie do Komunii świętej, i uciesz się Jezusem.
2 miesiące temu / X
 
Jurek, Wy nie rozumiecie u nas jest nakaz od Biskupa Dajczak. Kapłani muszą być posłuszni Biskupowi. On nie zalecił, On nakazał Kapłanom w naszej diecezji. Co robić?
2 miesiące temu / Mimi
 
Kto zgadza się na zabicie dziecka już nie jest uczniem Chrystusa.Kto ci dał takie prawo ,abys pozbawiał życia inną osobę ? Na pewno nie Chrystus.Nie masz też prawa przystepowac do Komunii swiętej.Tygodnik powszechny dawno powinien byc wyrzucony poza nawias,gdyż nie jest katolicki.
2 miesiące temu / trwac przy trad
 
Do @ magis: Przykro mi, ale przyjmowanie na rękę nie ma nawet uzasadnienia w kontekście wirusów i bakterii. Proszę pomyśleć ile przedmiotów możemy dotykać po drodze do kościoła, nie wspominając o wcześniejszej tacy-gdzie wiadomo, ze pieniądze są największym nośnikiem drobnoustrojów. Dlaczego myślimy,że mamy czystsze dłonie od kapłana? A jeśli kapłan dotknął wcześniej ust innego wiernego i tymi samymi palcami przekazuje Komunikat innej osobie, przyjęcie wtedy na rękę uchroni przed przeniesieniem wirusa? Jak widzimy jest to tylko wprowadzanie zamętu w głowach wiernych, uspokojenie dla tych, którzy po prostu nie wierzą Kogo tak na prawdę przyjmują. A dla tych polecam Komunię duchową! Nie widzicie, że to jest test naszej wiary? Tylko przyjmując Boga godnie i z największą czcią, bez cienia wątpliwości w Jego świętą obecność możemy czuć się bezpieczni, a przyjęcie na rękę jest takim właśnie cieniem.....
2 miesiące temu / margodf
 
Dobrze, że Sz. H. - przyjaciel zwierzątek pokazuje jakim jest drapieżnym wilkiem.
2 miesiące temu / Ryś
 
Bóg Cię kocha!
2 miesiące temu / Paweł K.
 
Komunia na "łapę" to profanacja, niestety spadkobierców tzw. księży patriotów z czasów PRLU z Tygodnikiem Powszechnym na czele jest u nas dostatek.
2 miesiące temu / Gruda 1912
 
@magis, Komunia Święta do ręki jakie ma uzasadnienie?
2 miesiące temu / DamianK
 
Całym sercem z Abp Dzięgą. Daj nam Panie jak najwięcej Kapłanów stających w obronie Sacrum
2 miesiące temu / gayyka
 
Pan Jezus pragnie, byśmy Go z miłością przyjmowali,chce być z nami, więc jeśli ktoś jest na Mszy św.i nie przyjmuje Go ze względu na formę "na rękę", to jakby "chciał ukarać" Jego i siebie, bo przecież tego spotkania obydwoje pragną..., zachęcam, żeby forma odeszła, przynajmniej w tym czasie, na dalszy plan, a by konsekwentnie najważniejszy był On. Inni by chcieli Go przyjąć a nie mogą, więc dlaczego nie mają Go przyjąć Ci, którzy mogą, którzy są w kościele bo im zdrowie pozwala? Na pewno zrobicie to z największą czcią i miłością, sądząc po Waszych wpisach pełnych troski o Niego. Pomyślcie...
2 miesiące temu / X
 
Ciężko uwierzyć że to wierzący ludzie piszą o komunii na rękę itd...
2 miesiące temu / Wojtek
 
do @ antykatolicyprz Niestety kościół otwarty to nie garsteczka. Proszę sobie wejść na Deon i zobaczyć co tam się teraz dzieje, jakie artykuły, jaka narracja obrzydliwa, jaka pochwała siedzenia w domu i transmisji online. Wszystko w imię miłości bliźniego i prawdziwej według nich teologii. W zasadzie nie da się umieścić pod artykułami komentarza w którym jawnie się nie zgadzasz. Moderator go nie umieszcza mimo, że nie używasz żadnych wulgaryzmów itp.
2 miesiące temu / Wojciech
 
Czy acybiskup postąpił dobrze? W mojej ocenie zamiast budować jedność katolików, którzy chcą przyjmować Pana Jezusa Eucharystycznego wprowadził w nich kolejny rozłam. Przecież inni bpi w Polsce nie mówią, że wolno przyjmować Komunię wyłącznie do ręki, jedynie zachęcają do tego. Daleko mi do katolików otwartych ale obecnie przyjmuję Komunię na stojąco i do ręki. Ma to uzasadnienie nie tylko w kontekście wirusów czy bakterii. W związku z tym nie popieram abpa Dzięgi.
2 miesiące temu / magis
 
Protestują wobec p. Hołowni.Zamknac ten kościół otwarty.Czy to nie jest początkiem nowych , niedobrych czasów?
2 miesiące temu / Elżbieta
 
do Król Artur niestety nie ma na to szans dopóki papieżem jest Franciszek. Wystarczy spojrzeć na nominacje biskupie i kardynalskie podejmowane przez papieża aby nie mieć złudzeń, że tak zwany "kościół otwarty" będzie się tylko umacniał.
2 miesiące temu / Neptun
 
U mnie w parafii działa stosunkowo liczne i aktywne środowisko zwolenników tzw. Kościoła otwartego, skupionych wokół KIK. W ostatnią niedzielę, kiedy z wiadomych względów ograniczono uczestnictwo we mszy do ustawowych 50 osób, w kościele nie pojawił się NIKT spośród owych inteligentów.
2 miesiące temu / Ruben
 
[email protected] uklęknąć, aby przyjąć Ciało Pańskie do serca. Jeśli ksiądz nie udzieli Komunii Św., to odejść i przyjąć duchowo. W mojej diecezji szanują na ogół sumienia wiernych i tym, którzy klękają nie odmawiają. W jednym z kościołów odmówiono mi, to ja odmówiłem księdzu bezczeszczenia Ciała Pańskiego i po odejściu przyjąłem duchowo. Laudetur Iesus Christus...
2 miesiące temu / Jurek
 
A ja powiem przewrotnie,dlaczego ja mam bronić prawego kapłana przed nagonką bandy nowoczesnych "katolików"?To ich,tych hołowniowych katolików,powinno się piętnować oraz ich poglądy z piekła rodem ,zwalczać ich poparcie dla wynaturzeń,potępiać ich umiłowanie do niszczenia Tradycji.Te postawy są naganne,a nie postawa arcybiskupa,który odwołuje się do odwiecznych praw kościelnych,praw naturalnych i Boskich.Niech ta garsteczka "otwartych niekatolików"przestanie atakować Kościół,Tradycję i duchownych i niech uda się do protestantów skoro tak bardzo uwierają ich nauki takich biskupów jak biskup Dzięga czy Jędraszewski.Nie podoba się,fora ze dwora!!!Nam przypadły do gustu nauczania arcybiskupa,nas nie obrażają one,te nauki nas budują,umacniają,stanowią da nas podporę i pocieszenie!Tylko dla takiego człowieka,który ma kłopoty z własnym światopoglądem,podejście do życia zgodne z Tradycją stanowi szczyt głupoty i niefrasobliwość!!!
2 miesiące temu / antykatolicyprz
 
Idz do komunii swietej ukleknij zloz poboznie rece jak Matka Boza wzrok skieruj na Pana Jezusa ,Ks. udzieli Ci Komunii ,nie moze Ci odmowic kiedy poboznie o to prosisz.
2 miesiące temu / @Mimi
 
ciekawe czy na biskupów prawosławnych p. Hołownia też już złożył doniesienie do odpowiednich organów...
2 miesiące temu / emen
 
Paradoksalnie tzw. "kościół otwarty" właśnie się zamknął.;
2 miesiące temu / logout
 
Co to znaczy, że możemy przyjmować CIAŁO CHRYSTUSA godnie lub mniej godnie.??? To są jakieś cyrki z PRZENAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Dla mnie jest tylko jedna postawa przed BOGIEM,tylko na kolanach i tylko do ust przyjmowany ŻYWY I PRAWDZIWY PAN JEZUS CHRYSTUS UKRYTY W PRZENAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE !!! Nie ma innej postawy, żadnej mniej godnej. Albo przyjmujemy godnie albo niegodnie i odpuszczamy się profanacji PRZENAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w chwili gdy sam BÓG WSZECHMOGĄCY W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNY przychodzi do nas, do naszych serc. Kto tego nie rozumie i wyciąga swoje brudne, spocone i grzeszne łapska po KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ, ten ściąga na siebie gniew BOŻY. Nie słuchajcie biskupów, którzy stracili wiarę i pozwalają na te ohydne profanacje. Ślepi przewodnicy ślepych idą na zatracenie. "Kto niegodnie CIAŁO I KREW CHRYSTUSA spożywa, ten śmierć spożywa". Wieeeeelu biskupów i kapłanów idzie na potępienie wieczne za te profanacje i straszliwą apostazje.
2 miesiące temu / Daro
 
Po co bronicie tego czego w oczach wielu obronić sie nie da? To co uczynił biskup jest w sprzeczności z zaleceniami i czymami papieża i KEP. Biskupów obowiązuje posłuszeństwo a nie samowola - tym bardziej, że chodzi o zdrowie i życie wiernych poczas zarazy.
2 miesiące temu / Aha
 
Już czas najwyższy zamknać ten "kościół otwarty", bo zrobił się przeciag i wywiało Ducha Świętego, którego miejsce natychmiast przejał duch "tego świata", czyli wiadomo kto!
2 miesiące temu / Król Artur
 
?Katolicy? otwarci nie wierzą. Nie wierzą w Przeistoczenie i obecność w Komunii św. naszego Pana Jezusa Chrystusa. Nie wierzą!
2 miesiące temu / Stefan Jr
 
Protestuję przeciw p.Hołownia za stanowisko przeciwko BP.Dzięga
2 miesiące temu / [email protected]
 
Trzeba się modlić za kapłanów jak widać oni są na "pierwszej linii "frontu" obrony wiernych ...
2 miesiące temu / qwe
 
U mnie jest nakaz, ze trzeba na reke. Na razie nie przyjmuje Pana Jezusa ale co robić?
2 miesiące temu / Mimi
 
Wszystko dobrze lecz ze slowami o Komunii Swietej na reke nie moge sie zgodzic.W tym przpadku Abp.Dziega powinien mowic jasno jak Ks.Kneblewski
2 miesiące temu / Nick
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.