DZIŚ JEST:   05   GRUDNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
 
 
 
 

Ukazując prawdę o Eucharystii, naraził się na atak „kościoła otwartego”. Stań w obronie abp. Dzięgi!

Ukazując prawdę o Eucharystii, naraził się na atak „kościoła otwartego”. Stań w obronie abp. Dzięgi!

Hierarcha szczecińsko kamieński stał się celem ataków przedstawicieli „kościoła otwartego” z „Tygodnikiem Powszechnym” i Szymonem Hołownią na czele. Podczas gdy TP określił wezwanie arcybiskupa do przyjmowania Komunii św. na kolanach i do ust oraz korzystania z wody święconej „narażaniem życia innych” oraz głoszeniem herezji, kandydat na prezydenta używając niewybrednych epitetów zrugał hierarchę oraz wsparł osoby, które doniosły na hierarchę policji. Dlatego tak ważne jest, by w tym trudnym dla nas wszystkich, ale przede wszystkim i biskupa czasie, wyrazić swoje poparcie. Dołącz do protestu!

 

Arcybiskup Andrzej Dzięga nie zasłużył na takie traktowanie. Nie unieważnił zasad postępowania w czasie epidemii, nie sprzeciwił się zarządzeniu Konferencji Episkopatu Polski. W obliczu zagrożenia, jakim jest pandemia koronawirusa, postawa abp. Andrzeja Dzięgi jest niezwykle roztropna i zasługuje na słowa uznania. Hierarcha zgodnie z zarządzeniem KEP- u udzielił w swojej diecezji dyspensy wszystkim bojącym się zarażenia koronawirusem (nikt nie musi w tych dniach iść do kościoła), zalecił ostrożność i szczególne dbanie o higienę zarówno wiernym, jak i kapłanom; przypomniał ponadto, że w obawie przed zarażeniem można przyjąć Komunię duchową.

 

Nieprawdą jest też, że ksiądz arcybiskup zniechęcał do przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Podkreślił jedynie jaki jest właściwszy i bardziej godny (zgodnie z przepisami Kodeksu Kanonicznego) sposób. Dodatkowo zachęcił do korzystania z wody święconej, wskazując na podjęcie przez sprawujących władzę w parafiach dodatkowego trudu częstszego zmieniania wody w kropielnicach.

 

Hierarcha szczecińsko – kamieński w swoim liście w przepiękny sposób przypomniał prawdę o Eucharystii i płynącej z niej uzdrawiającej mocy, stojącej zawsze w zgodzie z Wolą Bożą. W tym trudnym czasie podkreślił to, co dla każdego katolika powinno być najważniejsze – troskę o zbawienie duszy. Wskazał na wiarę z jaką chorzy i cierpiący przychodzili do Jezusa; kobietę, która dotknęła się rąbka jego szaty czy niewidomego, który odzyskał wzrok.

 

List pasterski księdza arcybiskupa stał się przedmiotem ogromnej krytyki – co ciekawe – nie liberalnych i postkomunistycznych mediów, ale katolickich przedstawicieli tzw. kościoła otwartego. "Tygodnik Powszechny" określił postawę arcybiskupa jako narażającą zdrowie i życie innych osób, a jego poglądy na temat natury boskiej i ludzkiej Chrystusa jako „bliższe starożytnym herezjom monofizytyzmu czy doketyzmu niż katolickiej ortodoksji”.

 

W krytyce hierarchy dużo dalej posunął się kandydat na prezydenta Szymon Hołownia. Jego słowa określił jako szczyt głupoty i pastoralną niefrasobliwość, a do tego głosił, że polscy, podobni mu  hierarchowie wykazują się tępą głupotą. Co więcej, Hołownia wsparł osoby, które doniosły na arcybiskupa organom ścigania.

 

Dlatego kierujemy protest do redakcji „Tygodnika Powszechnego” i do Szymona Hołowni, w którym domagamy się natychmiastowych przeprosin, zaprzestania szykanowania abp. Andrzeja Dzięgi i wprowadzania Polaków w błąd. Nie godzimy się na takie traktowanie duszpasterza, który ma odwagę przypomnieć katolikom kto powinien znajdować się w centrum ich uwagi w każdym czasie! Potrzebujemy Twojego wsparcia, podpisz protest TUTAJ.

 

 

 

 

  

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.Czytaj także:
DATA: 2020-03-19 08:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
21
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bóg źródło życia nie niszczy życia ani zdrowia w żadnym przypadku. Chwała Bogu że bp Dzięga przypomniał nam wszystkim o tych podstawowych faktach. Faktem jest również, że każdego dnia zdecydowanie więcej dzieci jest zabijanych w polskich szpitalach w tzw aborcji niż zabija ten wirus. A jak dużo nienarodzonych mordują matki farmakologicznie. Obecna władza z prezydentem Dudą nie tylko zgadza się na mordowanie dzieci nienarodzonych ale również finansuje tę zbrodnię. Błagamy Boga o wybaczenie tych błędów i zgorszenia jakie niesie niestety również za cichym przyzwoleniem "dobrej zmiany" promowany gender i LGBT. Nawróćmy się, pokutujmy i prośmy Boga - jedynego Pana o zmiłowanie. On, dawca życia i Pan wszystkiego stworzenia może odwrócić zarazę i obdażyć życiem.
8 miesięcy temu / Adam
 
Ludzie chcieli chociaż dotknąć szat Jezusa by być uzdrowionym, a teraz boją się że przyjmując go w Najświętszym Sakramencie zaraża się i umra. dziwne
8 miesięcy temu / Gw
 
JE KS.abp Andrzej Dzięga Metropolita Diecezji Szczecinsko-Kamienskiej jako odpowiedzialny wobec Pana Boga i bliźnich Duszpasterz miał prawo wystosować list specjalnej treści, stosownej do okoliczności. JE KS Abp Dzięga słusznie upomniał pouczając, że nie należy usuwać wody święconej z Kościołów i beszcześcić hostii Przenajświętszej czyli Ciała Jezusa Chrystusa podając na brudne ręce "wiernym" konsekrowaną Hostię. Modlę się i proszę wszystkich katolików o modlitwy za KS.Abp i Jego otwartość w obronie prawdy naszej wiary także w sytuacjach trudnych głoszenia Ewangelii. Epidemie były są i będą a Kościół Chrystusowy trwać będzie ze swoimi wspólnotami wiernych, które przetrwają wszystkie chodzby potopy, bo taka jest wola Pana Boga.
8 miesięcy temu / WARS
 
Gość palnął głupotę. Każdemu może się zdarzyć. Ale teraz to już zwyczajnie zbrakło odwagi żeby samemu sprostować i zasłania się innymi w celu ratowania własnej reputacji. Słabe to i to bardzo.
8 miesięcy temu / SM
 
@Mimi; zgadzam się z Tobą tym bardziej, że przyjmuję Komunię również na klęcząco i do ust, i też bardzo cenię sobie tę formę. Proszę się trzymać i pamiętać, że Pan Bóg jest większy od nas i zna nasze serca.
8 miesięcy temu / magis
 
Trudno Komunia twój wybór, tylko czy wiesz ze jeśli kogoś zarazisz to twoje sumienie będzie obciążone ? Piszecie o obronie nienarodzonych. To chwalebne. Ale w sytuacji pandemii trzeba myśleć o obroniE starszych i z mniejsza odpornością. Wiecie lepiej od lekarzy i większości biskupów ? Przecież narażając siebie narażasz innych. Mało już było przypadków ? Ksiądz w Chełmie, szafarz w Poznaniu ? Nic was nie nauczyli ?
8 miesięcy temu / Int
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.