DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

UE wykorzysta samorządy? Rafał Trzaskowski podpisuje „Pakt Wolnych Miast”

UE wykorzysta samorządy? Rafał Trzaskowski podpisuje „Pakt Wolnych Miast”
fot. Andrzej Hulimka /Forum

Prezydent Warszawy podpisze „Pakt Wolnych Miast” wraz z burmistrzami Bratysławy, Budapesztu i Pragi. Inicjatywa ma na celu wprowadzanie unijnych dyrektyw za pomocą samorządów, w oderwaniu od rządów centralnych. Zdaniem Trzaskowskiego,władza, która zagraża liberalnej demokracji, „jest nieudolna” w pozyskiwaniu unijnych funduszy, oraz „ignoruje zagrożenie klimatyczne” musi spotkać się ze sprzeciwem ze strony samorządów.

 

„Gdy rządy zawodzą, chcemy wziąć na siebie odpowiedzialność” – przekonywał na Facebooku Rafał Trzaskowski.

 

 

„W poniedziałek w Budapeszcie ważny dzień. Wraz z burmistrzami stolic państw naszego regionu – Słowacji, Czech i Węgier – podpiszemy Pakt Wolnych Miast. To wspólna deklaracja i zobowiązanie do działań na rzecz umacniania wspólnoty europejskiej, a także mierzenia się z największymi wyzwaniami naszych czasów – z kryzysem klimatycznym, z ekspansją politycznych skrajności i populizmów oraz będącym tej ekspansji efektem kryzysem liberalnej demokracji” – ogłosił.

 

„Nie chcemy jednak poprzestać na spotkaniach i deklaracjach, których wartość pozostawałaby jedynie symboliczna. Interesuje nas (…) walka o to, by przynajmniej część pieniędzy unijnych w nowej perspektywie trafiała bezpośrednio do samorządów, bez pośrednictwa rządów. To istotne również w kontekście niedawno ogłaszanego sukcesu rządu PiS, który wygrał możliwość dłuższego trucia własnych obywateli, wypisując się z celu neutralności klimatycznej” – argumentował swoją inicjatywę prezydent Warszawy.

 

„Jesteśmy gotowi na współpracę ze wszystkimi miastami, które podzielają wartości europejskie, demokratyczne, i które w przeciwieństwie do populistycznych rządów nie chowają wobec najpoważniejszych wyzwań głowy w piasek. Chcemy działać i rozwiązywać problemy, chcemy poprawiać jakość życia mieszkańców naszych miast. Taki powinien być cel polityki” – przekonywał.

 

Źródło: wPolityce.pl / Facebook.com

PR     


DATA: 2019-12-17 13:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W pełni zgadzam się z Tytusem. To Krajski mówił o powiązaniach Trzaskowskiego z fundacją Sorosa a MN pięknie opisują metropolitalne zarządzanie NWO.To już się dzieje a PiS albo w tym uczestniczy albo udaje że nie ma sprawy , tak jak w sprawie 447.
7 miesięcy temu / pies ogrodnika
 
Pachnie to wszystko rokiem 1312, takie deja vu. Może weźmy przykład z króla Władysława Niezłomnego i to w jaki sposób potraktował zdrajców.
7 miesięcy temu / Kamlot
 
Wolnych od czego ? Grzechu ? Obłudy? Kłamstwa? Narkotyków? Pornografii? Głupoty?
7 miesięcy temu / Czytelnik
 
Proponuję by w ramach tego "paktu" p. Trzaskowski rozpoczął od naprawienia "Czajki" i spalarni odpadów. Bo to jego ględzenie o "truciu" przez rząd swojego społeczeństwa jest tak wiarygodne jak zdanie Senyszyn o krzyżu. Nie należy pozwalać na bezczelne kłamstwa ze strony tzw. "liberalnych demokratów"... Przypomnę tu zdanie o tym jakie znaczenie miał przymiotnik socjalistyczny dodawany do "demokracji" - dziś podobnego znaczenia nabiera przymiotnik "liberalny"...
7 miesięcy temu / wall
 
Pamietajmy ze trzaskowskiego wybrali mieszkancy stolicy i ze mieszkancy stllicy byli 8 razy liczniejsi w pochodzie LBT niz w prolife. wiec nie liczylbym na to ze wyjda na ulice, dostaja to co chcieli. Ubytek rozumu jest wprost proporcjonalny do wzrostu zamoznosci.
7 miesięcy temu / obserwator
 
Ciekawe. Grzegorz Braun o takim scenariuszu mówił dobre 4 lata temu.
7 miesięcy temu / Xyz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.