DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2020 r.

Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

UE wykorzysta samorządy? Rafał Trzaskowski podpisuje „Pakt Wolnych Miast”

UE wykorzysta samorządy? Rafał Trzaskowski podpisuje „Pakt Wolnych Miast”
fot. Andrzej Hulimka /Forum

Prezydent Warszawy podpisze „Pakt Wolnych Miast” wraz z burmistrzami Bratysławy, Budapesztu i Pragi. Inicjatywa ma na celu wprowadzanie unijnych dyrektyw za pomocą samorządów, w oderwaniu od rządów centralnych. Zdaniem Trzaskowskiego,władza, która zagraża liberalnej demokracji, „jest nieudolna” w pozyskiwaniu unijnych funduszy, oraz „ignoruje zagrożenie klimatyczne” musi spotkać się ze sprzeciwem ze strony samorządów.

 

„Gdy rządy zawodzą, chcemy wziąć na siebie odpowiedzialność” – przekonywał na Facebooku Rafał Trzaskowski.

 

 

„W poniedziałek w Budapeszcie ważny dzień. Wraz z burmistrzami stolic państw naszego regionu – Słowacji, Czech i Węgier – podpiszemy Pakt Wolnych Miast. To wspólna deklaracja i zobowiązanie do działań na rzecz umacniania wspólnoty europejskiej, a także mierzenia się z największymi wyzwaniami naszych czasów – z kryzysem klimatycznym, z ekspansją politycznych skrajności i populizmów oraz będącym tej ekspansji efektem kryzysem liberalnej demokracji” – ogłosił.

 

„Nie chcemy jednak poprzestać na spotkaniach i deklaracjach, których wartość pozostawałaby jedynie symboliczna. Interesuje nas (…) walka o to, by przynajmniej część pieniędzy unijnych w nowej perspektywie trafiała bezpośrednio do samorządów, bez pośrednictwa rządów. To istotne również w kontekście niedawno ogłaszanego sukcesu rządu PiS, który wygrał możliwość dłuższego trucia własnych obywateli, wypisując się z celu neutralności klimatycznej” – argumentował swoją inicjatywę prezydent Warszawy.

 

„Jesteśmy gotowi na współpracę ze wszystkimi miastami, które podzielają wartości europejskie, demokratyczne, i które w przeciwieństwie do populistycznych rządów nie chowają wobec najpoważniejszych wyzwań głowy w piasek. Chcemy działać i rozwiązywać problemy, chcemy poprawiać jakość życia mieszkańców naszych miast. Taki powinien być cel polityki” – przekonywał.

 

Źródło: wPolityce.pl / Facebook.com

PR     


DATA: 2019-12-17 13:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W pełni zgadzam się z Tytusem. To Krajski mówił o powiązaniach Trzaskowskiego z fundacją Sorosa a MN pięknie opisują metropolitalne zarządzanie NWO.To już się dzieje a PiS albo w tym uczestniczy albo udaje że nie ma sprawy , tak jak w sprawie 447.
29 dni temu / pies ogrodnika
 
Pachnie to wszystko rokiem 1312, takie deja vu. Może weźmy przykład z króla Władysława Niezłomnego i to w jaki sposób potraktował zdrajców.
30 dni temu / Kamlot
 
Wolnych od czego ? Grzechu ? Obłudy? Kłamstwa? Narkotyków? Pornografii? Głupoty?
30 dni temu / Czytelnik
 
Proponuję by w ramach tego "paktu" p. Trzaskowski rozpoczął od naprawienia "Czajki" i spalarni odpadów. Bo to jego ględzenie o "truciu" przez rząd swojego społeczeństwa jest tak wiarygodne jak zdanie Senyszyn o krzyżu. Nie należy pozwalać na bezczelne kłamstwa ze strony tzw. "liberalnych demokratów"... Przypomnę tu zdanie o tym jakie znaczenie miał przymiotnik socjalistyczny dodawany do "demokracji" - dziś podobnego znaczenia nabiera przymiotnik "liberalny"...
1 miesiąc temu / wall
 
Pamietajmy ze trzaskowskiego wybrali mieszkancy stolicy i ze mieszkancy stllicy byli 8 razy liczniejsi w pochodzie LBT niz w prolife. wiec nie liczylbym na to ze wyjda na ulice, dostaja to co chcieli. Ubytek rozumu jest wprost proporcjonalny do wzrostu zamoznosci.
1 miesiąc temu / obserwator
 
Ciekawe. Grzegorz Braun o takim scenariuszu mówił dobre 4 lata temu.
1 miesiąc temu / Xyz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.