DZIŚ JEST:   31   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Alfonsa Rodrigueza
Św. Wolfganga, biskupa
 
 
 
 

UE ułatwia rozwody Włochom

UE ułatwia rozwody Włochom
fot.Schtone/commons/creative/GNU

We Włoszech można się starać o rozwód po trzech latach formalnej separacji. Jeśli obie strony godzą się na rozwiązanie małżeństwa, średnio procedura ta trwa cztery lata. Mocą unijnej dyrektywy jej obywatele mogą rozwieść się w dowolnym z krajów UE po spełnieniu wymogów miejscowego prawa. Wytyczne z 2001 i 2003 r. ułatwiające rozwody sprawiły, że w ciągu ostatnich trzech lat było takich przypadków co najmniej 8 tysięcy, przy czym liczba rośnie z roku na rok.


Głównym kierunkiem rozwodowej turystyki jest Rumunia. Wymaga to jednak sporo zachodu. Konieczne jest formalne osiedlenie w tym kraju, podpisanie trzymiesięcznego kontraktu na wynajem mieszkania i opłacenie czynszu. Po 60 dniach odbywa się pierwsza rozprawa, a za miesiąc sąd może orzec rozwód ważny również we Włoszech. Gdyby tą energię i zaangażowanie poświęcić na ratowanie małżeństwa…

 

Jeszcze „łatwiej i przyjemniej” Włosi mogą rozwieść się w Holandii. By rozwód nie okazał się zbyt dużą traumą, wszystko odbywa się w scenerii pięciogwiazdkowego hotelu. Biznes działa od piątku do niedzieli. Troskliwi przedsiębiorcy rozwodowi zapewniają opiekę prawną, doradztwo podatkowe i poradę psychologiczną. Wszystko to kosztuje ok. 2,5 euro. Po 180 dniach orzeczenie o rozwodzie można otrzymać pocztą.

 

W 2010 r., skąd pochodzą ostatnie dane, zawarto we Włoszech 230 tys. małżeństw, przeprowadzono 55 tys. rozwodów i orzeczono 86 tys. separacji.

 

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

luk


DATA: 2012-08-28 10:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a
ponad 2 lata temu / a
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.