DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

UE udzieli kolejnej pożyczki Ukrainie w zamian za zniesienie zakazu eksportu drewna

UE udzieli kolejnej pożyczki Ukrainie w zamian za zniesienie zakazu eksportu drewna
fot.REUTERS/Eric Vidal/FORUM
#UE    #UKRAINA    #EKSPORT    #POŻYCZKA    #DREWNO

Unia Europejska przekaże Ukrainie 600 mln euro na poprawę finansów publicznych – ogłosił przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Zażądał jednak zniesienia zakazu eksportu drewna.

 

Juncker po rozmowach z premierem Ukrainy Wołodymyrem Hrojsmanem chwalił Kijów za prowadzone reformy, mimo trudnych warunków w związku z nasileniem działań wojennych na wschodzie kraju.

 

Szef KE dopytywany przez dziennikarzy, kiedy możne nastąpić przekazanie pomocy stwierdził, że „nastąpi to w ciągu najbliższych tygodni, ponieważ myślę, że po zapoznaniu się z wysiłkiem reform poodejmowanych na Ukrainie, Ukraińcy mają prawo oczekiwać czegoś w zamian”.

 

- Wspieramy Ukrainę, nie tylko w jej konflikcie z Rosją, ale w ogóle.(…) Mamy strategiczne partnerstwo z Ukrainą i nasze przyszłe relacje będą rozwijać się w tym kierunku – dodał Juncker. Europejski polityk obiecał także zliberalizować system wizowy dla Ukraińców w połowie roku.

 

W umowie stowarzyszeniowej UE obiecała udzielić Ukrainie pożyczek o łącznej wartości 3,4 mld euro na zrównoważenie finansów publicznych. Unia do tej pory udzieliła kredytów w wysokości 2,2 mld euro na niezbędne reformy polityczne i gospodarcze.

 

Władze w Kijowie regularnie zabiegają o kredyty zarówno w UE, jak i w Międzynarodowym Funduszu Walutowym. Niektórzy ekonomiści ukraińscy ostrzegają, że pieniądze te mogą przynieść znacznie więcej szkód niż pożytku. Miliardy, które otrzymuje  Ukraina pozwalają pokryć niektóre pilne potrzeby i załatać tymczasowo „dziurę” w budżecie. W zamian pożyczkodawcy oczekują drastycznych reform, które odbijają się na życiu całego społeczeństwa. Wzrasta też w szybkim tempie zadłużenie kraju. W rezultacie koniecznością staje się zaciąganie kolejnych kredytów na pokrycie odsetek od wcześniej zaciągniętych pożyczek.

 

Źródło: euractiv.com

AS


DATA: 2017-02-13 16:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co oznacza według tego politignoranta "zliberalizowanie systemu wizowego dla ukraińców"? Suwerenność naszego Państwa coraz bardziej jest alienowana.
ponad 2 lata temu / odszkdowania
 
Widać bez ukraińskich ekonomistów, że na wysokim szczeblu postanowione rozgrabić i zlikwidować to państwo. Chodzi tylko o to żeby jak najwięcej nakraść zanim wejdą tam Rosjanie.
ponad 2 lata temu / ato
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "49429"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.