DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

UE nie zgadza się na obniżki cen prądu w Polsce. Uważa, że są wbrew prawu

UE nie zgadza się na obniżki cen prądu w Polsce. Uważa, że są wbrew prawu
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Komisja Europejska rozpoczęła wstępne prace nad polską ustawą dotyczącą cen prądu. Eurokraci podejrzewają, że rząd Mateusza Morawieckiego naruszył prawo unijne. Chodzi o zakazaną w UE „pomoc państwa”, która powinna być notyfikowana.

 

Państwa członkowskie są zobowiązane do notyfikowania Komisji Europejskiej o wszelkich działaniach pomocy publicznej przed ich wdrożeniem. Do tej pory nie otrzymaliśmy notyfikacji od polskich władz, ale tego byśmy oczekiwali. (…) Działamy na podstawie prawa europejskiego. Zgodnie z nim takie działania powinny być notyfikowane, aby Komisja mogła się im przyjrzeć. Tą kwestią zajmiemy się, gdy otrzymamy notyfikację – powiedziała rzecznik Komisji Europejskiej Mina Andreewa.

 

W ocenie brukselskich urzędników polski rząd powinien zgłosić Brukseli wszelkie działania podejmowane w tego typu sprawach, a prace nad ustawą powinny zostać rozpoczęte dopiero, kiedy UE wyraziłaby na nie zgodę.

 

Politycy PiS nie zgadzają się z tymi zarzutami. Ich zdaniem przewidziane w nowej ustawie rekompensaty dla spółek energetycznych nie są pomocą publiczną.

 

Jeżeli polskie władze nie podejmą rozmów z Brukselą wówczas Komisja Europejska może wszcząć postępowanie wyjaśniające. „Negatywna decyzja KE oznaczałaby, że firmy musiałyby zwracać rekompensaty i to z procentami”, alarmuje rmf24.pl.

 

Ustawa przyjęta przez polski Sejm zmniejsza podatek akcyzowy na energię elektryczną z 20 zł do 5 zł za MWh. Dzięki nowym regulacjom będzie możliwa również bardzo wyraźna obniżka (o 95 proc.) opłaty przejściowej, którą obywatele płacą każdego miesiąca. Pozostałe opłaty przesyłowe i dystrybucyjne pozostaną niezmienne. Projekt ustawy zakłada również bezpośredni zwrot utraconego przychodu, który polega na wypłacie środków finansowych do przedsiębiorstw obrotu.

 

Źródło: rmf24.pl / RMF FM / PCh24.pl

TK


DATA: 2019-01-04 08:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Hańba! Hańba! UE to źródło wszelkiego zła wcielonego... ratujmy się
ponad 1 rok temu / JacekWalasek
 
Ale gdy Niemcy ratowały swoje firmy, dotowały je, interweniowały, gdy np. Anglicy chcieli wykupić, to wszystko było w porządku??? Ktoś tu chce nas porządnie wqrwić!!!!!
ponad 1 rok temu / Hugo
 
Każdy kraj ma prawo decydować o samostanowieniu.A europosłów PO.i popleczników te parti postawić przed sąd o zdradę kraju i wyborców
ponad 1 rok temu / Joter
 
Niech Polski rząd rozważy wystąpienie z UE, bo to nie ma nic wspólnego z unią państw.
ponad 1 rok temu / tadik
 
Niech unia odczepi sie wkoncu od polski
ponad 1 rok temu / Kol
 
Żądam od Polskiego rządu wycofania naszego członkowstwa w UE....
ponad 1 rok temu / Andre56
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.