DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

UE naciska na Ukrainę: szybciej liczcie głosy

UE naciska na Ukrainę: szybciej liczcie głosy
fot.World Economic Forum/wikimedia.commons

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton wyraziła zaniepokojenie tym, że na Ukrainie opóźnia się termin ogłoszenia wyników głosowania w okręgach jednomandatowych.


Wybory na Ukrainie odbywają się w systemie proporcjonalno – większościowym. Po podliczeniu 99, 4 proc. głosów oddanych na listy partyjne, wiadomo, że prowadzi Partia Regionów – ugrupowanie prezydenta Wiktora Janukowycza.

 

Niepokoją jednak poważne opóźnienia związane z podaniem do publicznej wiadomości wyników wyborów w okręgach jednomandatowych. Opozycja głośno mówi o fałszerstwach wyborczych. Podobne głosy płyną z Centralnej Komisji Wyborczej w Kijowie.

 

Do największej kontrowersji doszło jak dotąd w Pierwomajsku. Po podliczeniu głosów podano, że zwyciężył tam kandydat opozycji, jednak w pewnym momencie Centralna Komisja Wyborcza zmieniła zamieszczoną na stronie internetowej informacje, tak, że zwycięzcą okazał się polityk Partii Regionów.

 

Bezradna w sprawie fałszerstw na Ukrainie jest Unia Europejska, co nie przeszkadza zabierać jej głosu w tej sprawie. W specjalnym komunikacie Ashton wyraziła „rosnące zaniepokojenie” brakiem ostatecznych wyników wyborów. Stwierdziła również, że wyniki odzwierciedlające wiernie wolę ukraińskich wyborców powinny zostać jak najszybciej ogłoszone.

 

 

Źródło: Polskie Radio, rp.pl


DATA: 2012-11-04 09:44
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.