DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

UE: plan ratunkowy dla gospodarki z uwzględnieniem walki z klimatem

UE: plan ratunkowy dla gospodarki z uwzględnieniem walki z klimatem
źródło: pixabay.com

Reprezentanci krajów Unii Europejskiej, w planie uzdrowienia gospodarki z kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa uwzględnią postulaty walki ze zmianami klimatu.

 

Podczas sześciogodzinnej wideokonferencji przedstawiciele 27 krajów Unii Europejskiej zgodzili się, by plan wychodzenia europejskiej gospodarki z kryzysu pozostawał w zgodzie z Nowym Zielonym Ładem, mającym na celu drastyczną redukcję emisji CO2.

 

Unia pragnie, by podczas zaplanowanej na czerwiec konferencji, wszystkie 27 krajów dołączyło do strategii dekarbonizacji gospodarki do 2050 r. Póki co jedynym „hamulcowym” okazuje się Polska. Jak podaje Reuters, inwestorzy zaangażowani w technologie związane z zieloną energią oraz organizacje klimatyczne obawiają się, że pandemia koronawirusa doprowadzi do odłożenia walki z globalnym ociepleniem na dalszy plan. Z nadzieją patrzą na Brukselę, która wydaje się nie porzucać ambitnych planów transformacji europejskiej gospodarki nawet podczas obecnego kryzysu.

 

Na razie nie podano szczegółów nowych rozwiązań na okres po pandemii, oraz w jaki sposób korespondowałyby z założeniami Zielonego Ładu. Ponad 300 organizacji klimatycznych wezwało we czwartek rządy do uwzględnienia w swoich pakietach pomocowych na czas koronawirusa również pomoc w odtworzeniu gospodarki opartej o niskie emisje.

 

Wieli enwironmentalistów patrzy na obecny kryzys jako szansę dla gospodarki opartej o paliwa kopalne na wskoczenie na zupełnie inne tory. „Jeśli inwestycje mające na celu rozruszenie sparaliżowanej gospodarki zostaną skierowane na aktywa i przemysł o wysokiej emisji dwutlenku węgla, zablokujemy nasz obecny potencjał do zakrzywienia krzywej emisji w tej dekadzie. Z drugiej strony, przy niskich stopach procentowych, liderzy polityczni i finansowi mają teraz bezprecedensową historyczną okazję do przyspieszenia transformacji energetycznej, co stawia nas na bezpiecznej drodze do 50 proc. redukcji emisji do 2030 r.” – stwierdziła Christiana Figueres, przewodnicząca Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu.

 

Źródło: time.com / reuters.com

PR

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

  

Czytaj także:
DATA: 2020-03-28 14:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To nie takie proste. Oni zmuszają innych do realizacji tych fantazji.
2 miesiące temu / @sp
 
"Unia pragnie, by podczas zaplanowanej na czerwiec konferencji, wszystkie 27 krajów dołączyło do strategii dekarbonizacji gospodarki do 2050 r. Póki co jedynym ?hamulcowym? okazuje się Polska." Tylko do wyborów prezydenckich.
2 miesiące temu / ff
 
Hitler kilka dni przez swoją śmiercią i klęską ideologi która wymyślił też wierzył jeszcze w zwycięstwo. : Pan Bóg zwykła grypa rzucił wszystkie te państwa na kolana a Ci dalej swoja wierze Babel chcą budować ::
2 miesiące temu / maciek
 
Niektórzy do końca życia będą przebywali w świecie własnych fantazji. No cóż. Niech sobie przebywają.
2 miesiące temu / sp
 
Niech resztki produkcji przeniosą do Chin to im się poprawi klimat . Urzędasy chcą udowodnić swoją przydatność na siłę , a że bezproduktywne to tak to wygląda .
2 miesiące temu / Mar
 
Nic unią rządzą wariaci od co.
2 miesiące temu / Oskar
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.