DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

UE: jedna piąta budżetu przeznaczona na walkę ze zmianami klimatu

UE: jedna piąta budżetu przeznaczona na walkę ze zmianami klimatu
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Parlament Europejski oraz kraje członkowskie reprezentowane w Radzie UE porozumiały się w sprawie unijnego budżetu na 2020 r. O jedną piątą zwiększono środki na działania na rzecz klimatu.

 

21 proc. budżetu zostanie przeznaczone na działania związane z kwestiami klimatycznymi – podaje polasatnews.pl. Program LIFE na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu otrzyma 589,6 mln euro ( o 5,6 proc. w porównaniu do 2019 r.). Dodatkowo, program „Horyzont 2020”, który – jak uważa KE - w znacznym stopniu przyczynia się do osiągnięcia celów klimatycznych, otrzyma do dyspozycji 13,46 mld euro. To o 8,8 proc. więcej niż w poprzednim roku.

 

Największy wzrost kwoty dofinansowania uzyskała część energetyczna instrumentu „Łącząc Europę”. Program realizuje inwestycje w odnawialne źródła energii oraz modernizację obecnej i budowę nowej infrastruktury przesyłowej. W tym roku na jego realizację przeznaczono 1,28 mld euro (+35 proc. w porównaniu z 2019 r.)

 

Fundusz ma się przyczynić do osiągnięcia przez Unię celów pakietu energetyczno-klimatycznego wyznaczonych w Strategii Europa 2020. W jego skład wchodzi ograniczenie emisji CO2 co najmniej o 20 proc. w porównaniu z poziomem z 1990 r., zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w odniesieniu do całkowitego zużycia energii o 20 proc., zwiększenie efektywności użycia energii o 20 proc.

 

Źródło: polsatnews.pl

PR

 


DATA: 2019-11-19 13:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Klimat zawsze się zmieniał i będzie. Nie którzy widać chcieli by by wszystkie dni były szare, takie same. Może dlatego niebo jest pryskane z samolotów. Tu nie chodzi o walkę z klimatem jedynie by ludziom skracać smycz w Imię idei.
8 miesięcy temu / Patriota
 
Ej - to walczymy - dawać kasę będziemy walczyć! Tylko to my zdecydujemy jak. Tak to jest oddać suwerenność i pieniądze. Teraz nam łaskawie część oddadzą ale pod warunkiem że: - zrezygnujesz z dzieci, - zrezygnujesz z krów, - zrezygnujesz z oddychania....
8 miesięcy temu / Jot
 
Czytałam, że z Europy pochodzi 2% zanieczyszczeń. Łatwo obliczyć, ile w skali świata dadzą działania UE dla poprawy klimatu. Marnowanie naszych pieniędzy.
8 miesięcy temu / :(
 
a potem 5 erupcji wulkanów zrobi plan zanieczyszczania środowiska na 10 lat do przodu. a może wszyscy zieloni, czerwoni i inni ekolodzy by tak swoimi sempiternami zatkali kilka czynnych wulkanów?
8 miesięcy temu / aaa
 
UE to sekta.
8 miesięcy temu / krisbac
 
Widać o co chodzi z tą "walką" - chodzi o gigantyczne pieniądze dla lobby klimatycznego.
8 miesięcy temu / Obserwator
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.