Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   23   CZERWCA   2018 r.

Św. Józefa Cafasso
Św. Tomasza Garnet
 
 
 
 

Uderz w stół, a nożyce się odezwą! „Gazecie Wyborczej” przeszkadza słowo „pogaństwo”. VIDEO


„Gazeta Wyborcza” to pismo do cna antyklerykalne, czego dowiódł opublikowany na portalu PCh24.pl raport dra Marcina Jendrzejczaka. W czwartkowy numerze dziennika redaktor Wojciech Maziarski dokonuje jednak pozorowanego odwrotu i symuluje „troskę” o Kościół. Nie z chęci obrony prawdziwej Wiary, a z przyczyn politycznych.

 

 


DATA: 2017-11-09 14:22:00
AUTOR: MICHAŁ WAŁACH
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Od kilkunastu lat mieszkam w Londynie, gdzie znajduje sie kilka polskich Parafii, najwieksza na Ealing Broadway gdzie posługę sprawują Księża Marianie. Codziennie na Mszach Św. w dni powszednie przychodzi tutaj w sumie może nawet kilkadziesiąt osób. Większość z nich przyjmuje Komunię Św.. Podobnie, wiele osób uczęszcza w dni powszednie na Msze Święte do Parafii na Hammersmith, Angel a także na Putney, Balham, Croydon i na Willesden Green, gdzie posługę sprawują Księża Jezuici. Są to zarówno przedstawiciele starej emigracji jak i Ci którzy przyjechali do Londynu po przystąpieniu Polski do UE. Są jeszcze inne miejsca w Londynie, gdzie odbywają się Nabożeństwa w języku polskim. W niektórych Parafiach, organizowane są czasem Nabożeństwa w j. angielskim albo łacińskim dla niepolsko-języcznej grupy Wiernych. Ogromny szacunek dla Księży posługujących w tych Parafiach, Sióstr Zakonnych ale także wielkie słowa uznania dla Wiernych, zaangażowanych w codzienne życie Parafii.
7 miesięcy temu / Zygmunt
 
Bywają takie parafie, gdzie kościoły faktycznie są pełne. Niedaleko mojego miejsca zamieszkania jakieś 60 osób (w tym młodzież) uczęszcza na mszę codziennie (sumuję liczbę osób z mszy porannej i popołudniowej), przyjmując przy tym zawsze Komunię. 30 minut wcześniej odmawiany jest różaniec jako inicjatywa wiernych, najczęściej jest na nim kilkanaście osób. Na Roratach każdego dnia kościół pełen, podobnie na różnych innych nabożeństwach. Parafia typowo Novus Ordo Missae (chociaż jeśli chodzi o jakość kazań, to naprawdę spoko, cenię sobie) i jedno z największych miast Polski (w dodatku położone na tym "mniej religijnym" zachodzie kraju), tak więc jak najbardziej się da. Kiedy w moim mieście nie ma akurat danego dnia mszy tradycyjnej, no to idę tam. Dodam jeszcze, że parafia ta kilka lat temu była w olbrzymim kryzysie z powodu ówczesnego proboszcza (bardzo nieciekawe historie, został wręcz wygnany przez wiernych).
7 miesięcy temu / incuss
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 73 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.