DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Uczony postuluje możliwość zmiany wieku. Sposób na ułatwienie pedofilii?

Uczony postuluje możliwość zmiany wieku. Sposób na ułatwienie pedofilii?
fot. flickr.com

Skoro „można zmienić płeć”, można także swobodnie decydować o wieku wpisywanym w dokumentach. Uczony z Finlandii zaproponował nową koncepcję prawną: zdolność ludzi do decydowania o swoim wieku.

 

Naukowiec zwraca uwagę na różnicę między „wiekiem chronologicznym” (jak długo ktoś faktycznie żyje), „wiekiem biologicznym” (fizyczną jakością ciała) i „wiekiem emocjonalnym” (czyli wiek, w jakim „się czuje” dana osoba).

 

„Wieku chronologicznego” nie można oszukać. Jednak „wiek biologiczny” i „emocjonalny” mógłby ulec zmianie, wskutek „zdrowego stylu życia i zgodnie z wolą człowieka”. Joona Räsänen z Uniwersytetu w Oslo w Norwegii właśnie napisał obszerny artykuł, zatytułowany: „Moralna sprawa dla prawnej zmiany wieku”, opublikowany w czasopiśmie „The Journal of Medical Ethics”.

 

Fiński bioetyk pragnie, by zmiana wieku danej osoby odpowiadała „wiekowi doświadczanemu”. Stwierdza, że ​​istnieją trzy scenariusze, kiedy zmiana wieku ustawowego powinna być dozwolona: gdy „wiek odczuwany przez daną osobę naprawdę różni się znacznie od jej wieku chronologicznego”, gdy „wiek biologiczny osoby uznaje się za znacząco odmienny od jej wieku chronologicznego ” i gdy „zmiana wieku prawdopodobnie uniemożliwi, zatrzyma lub zmniejszy ageizm, dyskryminację ze względu na wiek.”

 

„Wiek prawny jest przyczyną poważnej dyskryminacji niektórych osób, których wiek biologiczny i emocjonalny nie odpowiada wiekowi chronologicznemu” - argumentuje.

 

W wywiadzie dla „The College Fix” Räsänen przekonywał, że „wiek jest (dla niektórych osób przynajmniej) ważną częścią ich tożsamości. Ludzie mogą identyfikować się jako starsi lub młodsi, niż faktycznie (chronologicznie) są.

 

Pytany, w jaki sposób „wiek biologiczny” można odróżnić od „wieku chronologicznego,” Räsänen nie był w stanie wyjaśnić. „Nie jestem biologiem ani lekarzem, więc nie mogę udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Uważam, że jest to coś, co biolodzy i lekarze powinni rozważyć i podjąć decyzję wspólnie z filozofami i bioetykami”.

 

„Należy skonsultować się z psychologami i psychiatrami, gdy dana osoba chce zmienić swój wiek, na przykład podczas konsultacji z osobą, która chce zmienić swoją płeć. Jak dokładnie to powinno być zrobione? Nie jestem pewien… ale na razie powiedziałbym, że podobne testy psychologiczne powinny być wykonywane, gdy (ktoś) chce zmienić swoją płeć ” - konstatował.

 

Räsänen wyjaśnił również, w jaki sposób uważa, że ​​można uniknąć potencjalnych nadużyć, takich jak zmiana przez pedofila wieku prawnego w celu obejścia ustawowych przepisów dotyczących gwałtu.

„Dzieci nie mogą zgodzić się na seks i to wyjaśnia, dlaczego seks z dzieckiem jest zły. Ale jeśli ośmiolatek nie może zgodzić się na seks z 18-latkiem lub 80-latkiem, wydaje się, że nie może też zgodzić się na seks z innym 8-latkiem. Jeśli pedofil zmienia swój wiek na osiem lat, aby molestować dzieci, nadal nieetyczne jest uprawianie seksu z kimś, kto chronologicznie ma osiem lat (ponieważ jest nieetyczne, aby dwoje ośmiolatków uprawiało seks ze sobą” – mówił.

 

Ale zaraz też zaproponował, by unikać takich nadużyć, proponując górne i dolne granice „zmian wieku”.

 

„Na przykład zmiana wieku może być dozwolona tylko wtedy, gdy nowy wiek osoby będzie miał miejsce między 18 a 60 rokiem życia” – tłumaczył. „Może również powinna istnieć granica dla zmiany wieku, aby dziecko nie mogło go zmienić” – dywagował dalej.

 

Räsänen przyznał, że „istnieją pewne praktyczne problemy jak wprowadzić w życie ideę zmiany wieku”.

 

„Wierzę, że te problemy można rozwiązać. Uważam, że legalna zmiana wieku może być w niektórych przypadkach korzystna dla kandydata na zmianę wieku i na przykład zmiana wieku może stanowić dodatkowy sposób walki z dyskryminacją osób starszych. Być może w końcu nie sprawdzi się, ale może warto spróbować ” – zasugerował.

 

Uczeni związani z lobby homoseksualnym nie chcieli komentować propozycji fińskiego uczonego, chociaż promowany „transseksualizm” opiera się na podobnym absurdalnym twierdzeniu, że człowiek sam może wybrać sobie płeć, nie zważając na względy biologiczne.

 

Tego typu myślenie związane jest też z pojęciem znanym jako „whatever-ismem”. Neomarksistowski termin określa system moralny i religijny, będący zaprzeczeniem tradycyjnych wartości. „Whatever-ism” jest jak religia, mająca pomóc w zbudowaniu nowej, komunistycznej rzeczywistości zrównoważonego rozwoju. Wszystko ma być płynne. Wierzysz, w co chcesz.

 

Źródło: thecollegefix.com

AS

 


DATA: 2019-03-26 10:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ach, co za "cudowny" sposób, by "wyeliminować" wszelkie choroby psychiczne. Jeśli np. ktoś sądzi, że jest Napoleonem, to wystarczy tylko wpisać mu to w dowód, łącznie z datą urodzenia 15.08.1769. Tam, gdzie wszyscy staną się wariatami, nie będzie już żadnej różnicy...
ponad 1 rok temu / sp
 
Błagajmy Boga o powstrzymanie tego zidiocenia.
ponad 1 rok temu / Hanys
 
A to pieklo demonicznej ideologii gender wlasnie!
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz
 
Etyk - nie potrafił wyjaśnić różnic między proponowanym przez siebie ?wiekiem biologiczny? i ?wiekiem chronologicznym", ale inni bioetycy tyn się zajmą i to ustalą razem z filozofami. Ciekawe podejście!
ponad 1 rok temu / razar
 
Idiokracja
ponad 1 rok temu / Jacek
 
A myślałem ,że szczyt głupoty już został osiągnięty.Ten osobnik generalnie nie wiadomo czy mówić człowiek bo się może obraziwspiął się na wyżyny.
ponad 1 rok temu / Adam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.