DZIŚ JEST:   09   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy
 
 
 
 

Uczennice liceum założyły spódnice. Spadła na nie fala feministycznego hejtu

Uczennice liceum założyły spódnice. Spadła na nie fala feministycznego hejtu
Fot. Reuters / Forum

Uczennice gnieźnieńskiego liceum postanowiły uczcić Dzień Kobiet zakładając do szkoły spódnice. Nagrodą dla dziewcząt było zwolnienie tego dnia z odpowiedzi. Niestety pomysł spotkał się z falą hejtu ze strony środowisk feministycznych. Krytyki przestraszyła się dyrekcja szkoły, która zapowiedziała przeprowadzenie warsztatów antydyskryminacyjnych.

 

Chyba żaden z uczniów nie spodziewał się, że pomysł włożenia w Dzień Kobiet spódnic przez dziewczęta z liceum w Gnieźnie wywoła takie zamieszanie i falę krytyki. Uczniowie zaproponowali, aby tego dnia każda z uczennic zastąpiła młodzieżowe spodnie - kobiecą spódnicą. W ten sposób uczniowie chcieli podkreślić wyjątkowość tego dnia. Zdecydowana większość uczennic dołączyła do zabawy, ale akcja spotkała się ze sprzeciwem środowisk feministycznych, które stwierdziły, że ma ona podłoże „seksistowskie”.

 

Ważnym elementem Dnia Kobiet w gnieźnieńskim liceum była nagroda dla dziewcząt ubranych w spódnice. Nauczyciele obiecali zwolnić tak ubrane uczennice z odpowiedzi. Jednak zdaniem jednej z lokalnych działaczek lewicy, „zachęcanie dziewcząt do korzyści z wkładania spódniczki może prowadzić do uprzedmiotowienia kobiet”. Także członkowie szkolnego samorządu podkreślali, że byli oskarżani w internecie o seksizm. Uczniowie w rozmowie z Radiem Poznań tłumaczyli, że widzieli u swych koleżanek ubranych w spódnice autentyczną dumę z tego, że są kobietami. Ich ubiór także to podkreślał i nadawał Dniu Kobiet wyjątkowości.

 

Jednak Kamila Kasprzak z Partii Razem jest zdania, że cała ta sytuacja prowadzi do „sprowadzania kobiety do stroju, wyglądu, do stereotypizacji”. W obronie uczniów stanął senator PiS Robert Gaweł, który jest wieloletni nauczycielem. Hejt, który spadł na chłopców i inicjatorów akcji nazwał „zaplanowanymi działaniami, które od wielu lat się toczą i mają przeformatować społeczeństwo i zmienić znaczenie pojęć takich jak kobiecość, męskość, to wszystko ma być przewrócone do góry nogami”.

 

Zamieszanie jakie powstało na skutek szkolnej zabawy w Dniu Kobiet wystraszyło dyrekcję placówki, która zapowiedziała zorganizowanie „warsztatów o pozycji kobiety w świecie, o tolerancji, byciu oryginalnym i wyzwaniach, które niesie ten świat”.

 

 

Źródło: radiopoznan.fm

WMa


DATA: 2019-03-16 14:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie zgadzam się, ponieważ nie mówimy tu o dorosłych kobietach, ale dorastających dziewczętach. Te zaś ciągle podlegają wychowaniu. System nagród za działania słuszne i kar za działania naganne to istotna i jak najbardziej normalna część wychowania.
8 miesięcy temu / @Kama
 
Ale pomyślcie logicznie. Akurat w tej sytuacji faktycznie feministko-lewaczki MAJĄ RACJĘ. Nagradzanie za noszenie spodnicy jest seksistowskie i uprzedmiotowiajace!I to mówię ja, która NIE NOSZĘ SPODNI. Samo założenie spódnicy pochwalam, ale jako obrzydliwe i poniżające odbieram czerpanie korzyści z założenia spódnicy.Czy to nie jest handlowanie swoją kobiecością? Trzeba MYŚLEĆ, a nie tylko oporować wobec wszystkiego, co z lewa przychodzi.
8 miesięcy temu / Kama
 
Całe to lewe towarzystwo jest chore.. i najgorsze że lubi się wszedzie mieszać
8 miesięcy temu / M
 
Czyli PO ,,Nowoczesnemu,, kobiety będą teraz chodzić w POrtkach,a chłopy w kieckach.Ale się nawywijało.
8 miesięcy temu / Gryzli
 
Miał być dzień kobiet a wyszedł z tego dzień świra.
8 miesięcy temu / ordo ab chao
 
Gdybym była rodzicem dziecka uczęszczającego do tej szkoły, na pewno moje dziecko nie wzięłoby udziału w tej szopce. Kiedy norma przestanie być traktowana jak wynaturzenie. Musimy obronić nasze dzieci przed tym homoterrorem. Na stronie w obronie wiary i tradycji katolickiej trwają zapisy do odmawiania jednej części Różańca Nowenny Pompejańskiej za Naszą Ojczyznę. Jak mówił Kard. Hlond - Polska zwycięży Różańcem.
8 miesięcy temu / ann
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.