DZIŚ JEST:   16   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jadwigi Śląskiej
Św. Gerarda Majelli
 
 
 
 

Uczelnie katolickie nie ubezpieczą studentów

Uczelnie katolickie nie ubezpieczą studentów
Tom Monaghan założyciel miasta Ave Maria. Fot. Expressen/Forum

Władze Katolickiego Uniwersytetu Ave Maria w stanie Floryda oraz Franciszkańskiego Uniwersytetu Steubenville w stanie Ohio oświadczyły, że z powodu forsowanej przez Biały Dom kontrowersyjnej reformy ubezpieczeń od nowego roku akademickiego nie będzie wymagać od swoich studentów ubezpieczenia zdrowotnego. Jak wyjaśniły, decyzja spowodowana jest zmuszaniem instytucji katolickich do opłacania - w ramach obowiązkowych ubezpieczeń zdrowotnych - środków antykoncepcyjnych, poronnych oraz sterylizacji.

 

Jim Towey, prezydent uczelni funkcjonującej w jedynym w Stanach Zjednoczonych całkowicie katolickim mieście, podkreślił, że zmuszanie instytucji katolickich do opłacania pakietów ubezpieczeniowych, które obejmują praktyki sprzeczne z wyznawanymi wartościami jest „zniewagą”. Z tego powodu od jesieni br. uniwersytet nie zamierza oferować ani opłacać studentom żadnych pakietów ubezpieczeń.

 

Oferowane obecnie przez uczelnię plany ubezpieczeń zdrowotnych precyzyjnie określają, że nie obejmują one aborcji na życzenie oraz innych kwestionowanych z punktu widzenia moralnego usług, gdyż, jak zaznaczono, uniwersytet jest uczelnią katolicką i przestrzega nauczania Kościoła katolickiego.

 

To smutny dzień, gdy studenci muszą wybierać pomiędzy planem ubezpieczeniowym, który jest kosztowny i przynosi korzyści, budzącym sprzeciw moralny, a nie posiadaniem żadnego ubezpieczenia – dodał Towey.

 

Zgodnie z rozporządzeniem do ustawy „Patient Protection and Affordable Care Act”, pracodawcy i ubezpieczyciele muszą zagwarantować pracownikom dostęp do darmowych środków poronnych, antykoncepcyjnych oraz sterylizacji, bez względu na przynależność religijną lub światopogląd. Dotyczy to także wszelkich szkół, uniwersytetów i szpitali katolickich, należących do diecezji, zakonów, wspólnot parafialnych czy katolickich organizacji.

 

Źródło: KAI

pam


DATA: 2012-05-25 19:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.