DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Jego MS ostatnie filmy są coraz bardziej antychrześcijańskie/antykatolickie, bluźniercze, antybiblijne, antytradycjonalistyczne, antykonserwatywne, antydogmatyczne i zwyczajnie głupie, niestety; najbardziej to "prawdziwe" "Milczenie" jak "Ostatnie kuszenie...", z którym pojechał do Watykanu!
6 miesięcy temu / PI Grembowicz
 
Ta degrengolada jaka się objawia w KK może jest zawiniona konsekwencją wyboru opcji na rzecz konsumpcjonizmu materialistycznego a zaniedbanie duchowości ?
7 miesięcy temu / t
 
@Razar Chyba nie czytałeś Pisma Św. Jk 2,19.
7 miesięcy temu / 233
 
film jest świetny, dobrze się go ogląda i dobitnie pokazuje jaka degrengolada umysłowa i moralna jest w duszy zabójcy płatnego. Film pokazuje fałsz i obłudę zwyrodniałych mafiozów. Scena filmowa z chrztu w każdym wierzącym człowieku wzbudza obrzydzenie, oto ludzie mający krew na rękach jednoczesnie udają że nic się nie dzieje.Koniec filmu jest pzygnębiający- otóż większość filmowych postaci juz dawno nie żyje, byc może pieklo ich pochłoneło a ostatni zyjący zabójca jak uparty osioł odrzuca ostatecznie możliwość zbawienia i boi się sam zostac w pokoju.Film daje do myślenia jak łatwo za bogactwo tego świata można zmarnować życie wieczne
7 miesięcy temu / adam
 
@ razar , diabeł wierzy , a nie wie . Jego wiara jest obarczona błędem. Tutaj, ponizej, komentator Jan dywaguje o pewnosci i wierze. Tymi sprawami zajmowali sie neopozywtyiści , którzy chcieli pomóc ateistom , ale im zaszkodzili.
7 miesięcy temu / Mirek
 
@Mirek: "Jeśli komus wydaje sie ,że sama wiara wystarcza , to powinien sobie uświadomić , ze diabeł też wierzy." Diabeł jest aniołem, upadłym aniołem. Żaden nie anioł nie posiada ani wiary, ani nadziei. Nie posiadają wiary bo mogąlub oglądali przed upadkiem oglądać Boga twarzą w twarz. Ani nie posiadają nadzieiwarto przypomnieć sobie czym jest nadzieja według nauczania Kościoła Katolickiego.
7 miesięcy temu / razar
 
Człowiek może wierzyć bardzo i być bardzo blisko pewności w to co wierzy, lub być wątpiący, czyli być bardziej oddalony od wiary. Człowiek nigdy nie może być pewnym na 100 procent swojej wiary, bo wtedy to już nie można nazwać wiarą tylko faktem lub pewnością np. nasza śmierć jest pewnością. Słowo "wiara" zakłada w sobie z definicji jakąś dozę niepewności. Bezdyskusyjnym jest fakt zdrady Chrystusa w filmie "Milczenie" podobnie jak zdrada św. Piotra lub Judasza na kartach Ewangelii, ale także bezdyskusyjnym moim zdaniem powinien być fakt większej lub mniejszej chwiejności każdego człowieka i to właśnie z powodu tej chwiejności, sama wiara nie może być jedynym czynnikiem który zbawia człowieka.
7 miesięcy temu / Jan
 
Autor na siłę próbuje znaleźć pogwałcenia dokktryny Kościoła, tam gdzie ich nie ma. A to, że Martin gra księdza to jest tylko dziwne. Koniec końcow nie mówi nic złego. Jedynie śmiesznie wieśniaczy po łacinie
7 miesięcy temu / 234
 
Martin Scorseese od dawna robił bluźniercze filmy i tutaj też nic sie nie zmieniło. Bluźnierstwo jest tutaj tylko subtelniejsze. A współpraca z tzw. "ojcem" Martinem, jezuitą jest chyba zrozumiała - obydwaj grają do tej samej bramki. Kpiny z Boga i z chrześcijaństwa... Zobaczymy, kto się będzie śmiał ostatni
7 miesięcy temu / tretka
 
Z opisu filmów wynika ,że reżyser Scorcese przedstawił katolików , w tym księdza, jako wyznawców doktryny protestanckiej o usprawiedliwieniu przez wiarę. W filmie wolno . Z poniższych komentarzy, które usprawiedliwiają grzech działaniem pod przymusem , wynika , że niektórzy już stosuja to w praktyce. Jeśli komus wydaje sie ,że sama wiara wystarcza , to powinien sobie uświadomić , ze diabeł też wierzy. Ten argument znany jest od wieków . Jesli on nie jest dla protestantów alarmem, to raczej musi być z ich strony zgoda na to powinowactwo. Chyba , że w protestantyzmie nie obowiazuje logika.
7 miesięcy temu / Mirek
 
Ohyda. Niestety nie dla wszystkich jest to ohydne.
7 miesięcy temu / panda
 
Panie redaktorze, proszę zobaczyć, kto gra młodego księdza w tym filmie :
7 miesięcy temu / Antek
 
Na mnie film "Milczenie" zrobił duże wrażenie. Mam duże wątpliwości czy że wyrzeczenie się Chrystusa w sytuacji pokazanej w filmie "Milczenie" było grzechem ciężkim. Jeśli dobrze pamiętam to według KKK do czynienia z grzechem ciężkim mamy do czynienia gdy jest on popełniany: świadomie, DOBROWOLNIE i w rzeczy ważnej. Nie było tam DOBROWOLNOŚCI.
7 miesięcy temu / Rafał D.
 
protestantyzm to rejudaizacja chrześcijaństwa
7 miesięcy temu / rucola
 
Pozostawienie uchylonych drzwi, w końcowej scenie filmu, to też znak całkowitego przegrania życia rodzinnego...
7 miesięcy temu / Frondo z Krainy
 
Dziwne, że komercyjna, internetowa wypożyczalnia filmów cieszy się na tym portalu o wiele większym zainteresowaniem, niż media prawdziwie katolickie. Platforma ta jest przecież płatna i wcale nie tania, dlatego uważam za błędną w założeniu sugestię, że niechętna jej część społeczeństwa skwapliwie zapłaci za to, aby zostać obrażonym i za możliwość gorszenia się. To tak, jakby walczący z nałogiem alkoholik kupował na melinie wódkę tylko po to, aby wylewać ją do ścieku.
7 miesięcy temu / wwm
 
Q bvr-To akurat jest prawda. W żalu za grzechy rzeczywiście nie chodzi o uczucia a o obiektywną prawdę.Świadomość tego co się zrobiło w świetle Bożych Przykazań, prawidłowe rozeznanie.
7 miesięcy temu / Wojciech
 
" Jezuita, najpopularniejszy promotor agendy LGBT w Kościele." PROSZĘ O WYJAŚNIENIE: JAK TO MOŻLIWE? CO NA TO PRZEŁOŻENI, BISKUPI ?
7 miesięcy temu / Ryś
 
Jednym słowem nic ciekawego ani szokującego. Tylko kolejny wytwór współczesnej sztuki zdegenerowanej mającej za zadanie dokonać tzw. "dekonstrukcji" tradycyjnych wartości naszej kultury i demonizacji białego mężczyzny.
7 miesięcy temu / Filip S
 
kto was zwiódł???? czerpanie informacji z filmów to gnoza antychrysta i jego ducha, jego narracji, jego tzw "kościoła", "zakonu" jako prawo-włodarstwa, słowem kłamstwa antychrysta!
7 miesięcy temu / axe
 
W "Irlandczyku" ciekawie przedstawiony jest sam sakrament pojednania. Gdy Sheeran mówi że nie czuje żadnych wyrzutów sumienia, to ksiądz stwierdza że w żalu za grzechy najistotniejsze nie są emocje, tylko akt woli i rozumu. Uznanie tego co się zrobiło za grzech. To mnie, jako dyletantowi, się akurat rymuje z tradycyjnym nauczaniem Kościoła Katolickiego. Ktoś się potrafi wypowiedzieć?
7 miesięcy temu / bvr
 
Taka postawa zmienia potem wszystko. Bo czyż patrioci podobnie nie powinni wyrzec się miłości do kraju i przejść na stronę wroga itd. Trzeba wtedy też inaczej patrzyć na historię dotychczasową bo nie można się jej trzymać.
7 miesięcy temu / nwo
 
Kolejny gniot mówiący hulaj dusza piekła nie ma
7 miesięcy temu / Jfk
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.