DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

„Ubogacenie” za cenę krwi

„Ubogacenie” za cenę krwi
Fot. Wojciech Krynski / Forum

Europejskim „elitom” spieszy się, by na całym kontynencie zapanował dobrobyt, tak jak na postępowym Zachodzie. Sęk w tym, że przejawiać ma się on w mnogości sodomickich praktyk oraz islamskim „ubogaceniu kulturowym” zabarwionym nutą krwawych zamachów. Cóż, w obliczu takiej oferty lepiej pozostać w „zacofanym zaścianku”, niż stać się prymusem. Martwym prymusem.

 

Zapał środowisk liberalno-lewicowych, także tych z Polski, w ściąganiu na nasz kraj nieszczęścia w postaci niekontrolowanego tłumu imigrantów wyznających Allaha, musi budzić niepokój. Szczególnie, że tego typu rozwiązania są forsowane mimo wyraźnego sprzeciwu kierującego się rozumem i instynktem samozachowawczym społeczeństwa. Podobny opór widać na linii kulturowej, gdzie „postępowcy” usiłują zaszczepić w Polaku ideologię gender. Marsze dla Życia i Rodziny pokazały, że tradycyjne wartości mają się w naszym kraju całkiem nieźle, zatem i na tym polu rewolucjonistom łatwo nie będzie.

 

W obu przypadkach – zarówno kulturowym, jak i imigranckim – trzeba zachować czujność. „Postępowcy” nie śpią i wykorzystają każdą okazję, by zrealizować swe postulaty. A każdy z nich prowadzi wcześniej czy później do jakiejś śmierci – małżeństwa, rodziny (w przypadku uległości wobec gender), po śmierć fizyczną włącznie (jeśli na wzór Zachodu wpuścimy do kraju dżihadystów ukrytych pod płaszczami uchodźców).

 

Skupmy się jednak na imigranckim wątku. Aktualnie przeżywa on w głowach polskich polityków pewną przemianę. Nie chodzi już bowiem o przyjęcie zadeklarowanych przez rząd PO-PSL 7 tysięcy imigrantów w ramach europejskiej solidarności w rozładowywaniu „kryzysu imigracyjnego”, ale stworzenie precedensu, wyłomu w głowach „PiS-owców”, którzy uparcie odmawiają sprowadzenia do Polski nachodźców.

 

Z pomocą przyszła Komisja Europejska, która zechciała zająć się niepokorną Polską, Węgrami i Czechami, krajami, które nie wywiązują się z podjętych zobowiązań, a odpuściła Austrii, bo ta zadeklarowała chęć współpracy. Opozycja w Polsce ruszyła do boju. Skoro KE „odpuszcza” już za deklarację przyjęcia kilkudziesięciu imigrantów, to Polska mogłaby wykorzystać ten fakt i pokazać, że jest i chce być w Europie na równych warunkach. Taką decyzją rządu o gotowości przyjęcia choćby 50 „kryzysowych” uchodźców załatwilibyśmy sobie spokój od utyskiwań Komisji, a i fundusze europejskie dla naszego kraju nie byłyby zagrożone.

 

Trudno o większą bzdurę! Jeśli idzie o pieniądze, to sami „eurokraci” przyznali, że KE nic Polsce zabrać nie może, a jeśli nawet, to „może” i „niekoniecznie” i to po 2020 roku. Zaś decyzja „na tak”, nawet dla skromnej grupki islamskich imigrantów w Polsce, zakończyłaby się wielką awanturą, a nie spokojem. Jest bowiem pewne, że wyborcy PiS uznaliby taki krok rządu za zdradę, co skrupulatnie zostałoby rozliczone podczas najbliższych wyborów, o ile nie wcześniej - na ulicach. I na to liczy opozycja, która wykorzystałaby imigrantów jako paliwo polityczne. Bo chyba nikt na poważnie nie traktuje tej udawanej troski polityków o losy uciekinierów ekonomicznych i bojowników ślubujących wierność Państwu Islamskiemu, mylnie nazywanych czasem w niektórych kręgach syryjskimi kobietami i dziećmi.

 

Taka decyzja byłaby wyłomem w dotąd jednolitym antyislamskim rządowym murze i precedensem do sprowadzenia do Polski kolejnych radykalnych islamistów. A to już prosta droga do nieszczęścia. Spokojne dotąd Warszawa, Kraków, Wrocław… stałaby się równe takim europejskim metropoliom jak Bruksela, Berlin, a może i nawet Paryż! I „w tym kraju” ulice wielkich miast w końcu oddychałaby „normalnością”, mierzoną kolejnymi zamachami, które w takich miejscach po prostu się „zdarzają”.

 

By sięgnąć po swoje, politycy zwykle dalecy od nauki Kościoła, nagle zaczęli niby wsłuchiwać się w głosy hierarchów, przywoływać słowa papieża i interpretować je wedle własnego zapotrzebowania, i na znaną już melodię: „musimy przyjąć uchodźców”. Tymczasem głos Kościoła idzie nieco w innym kierunku. Mówi, owszem o miłości bliźniego i uczynkach miłosierdzia, ale też o prawie do godnego mieszkania w swoich krajach i trwałych rozwiązaniach to prawo gwarantujących. Wskazuje też w pierwszej kolejności potrzebę „zaangażowania całej wspólnoty międzynarodowej w celu wygaszenia konfliktów i przemocy, które zmuszają ludzi do ucieczki”. O tym politycy jakoś nie wspominają. Mowa tu też o obowiązkach strony przyjmowanej, czyli integracji. Doświadczenia Zachodu w tym zakresie? Obraz rujnowanych kościołów, powstających meczetów i stref „no go”, do których Europejczyk nie powinien się zapuszczać mówi wystarczająco wiele.

 

Nie dajmy zatem się nabrać na oratorskie sztuczki, groźby i prośby. Jeśli chcemy pomagać osobom krzywdzonym przez Państwo Islamskie, kierujmy tę pomoc do ich miejsc zamieszkania – tak jak to czyni Kościół. Ci, którzy tam naprawdę są i pomagają prawdziwie potrzebującym, wyraźnie mówią, że to jest najlepsza droga. Wyludnienie Syrii z chrześcijan poprzez stymulowanie migracji „socjalem”, przenoszenie całych zagrożonych ekstremizmem wiosek – bo i takie pomysły się pojawiły w głowach „eurokratów” – to droga może i szybka, ale błędna i prowadząca wprost ku cywilizacyjnej zapaści Zachodu. Pierwsi tę najwyższą cenę płacą już ci, co zbyt szybko dali zwieść się złemu urokowi „multikulti”. Nie chcemy być następni.

 

Marcin Austyn


DATA: 2017-06-30 11:24
AUTOR: MARCIN AUSTYN
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Nikt z żyjących nie jest przed Bogiem bez winy". Jeśli teoria ewolucji ma być prawdziwa to tylko w ideach. Jak to powiedział jeden mądrzejszy ode mnie. "W umysłach ludzi postępowych siedzi belzebub".
ponad 2 lata temu / Krzysiek
 
A może dobrobyt Europa zawdzięcza aksjologii Schumana,De Gasperiego ,Adenauera . Gdyby ojcowie założyciele UE dowiedzieli się ,że teraz "wartościami" europejskimi są "małżeństwa" sodomickie , skrobanka ,dla każdego i kulturowy tygiel z wyznawcami Allaha ,to przewróciliby się w grobie . Chyba głównym celem ,którym kierują się obecne "elity" brukselskie ,sprowadzające rzesze muzułmańskich imigrantów jest nadzieja ,że przybysze przeprowadzą sprawnie i w miarę bezboleśnie eutanazję na starzejącej się Europie .
ponad 2 lata temu / mk
 
Przeciez pis juz wpuscil islamistow. Tylko ze nie z afryki ale z ukrainy (czeczenów).
ponad 2 lata temu / Jp
 
KEP ogłosił zgodę na korytarze humanitarne- PIS też jest za
ponad 2 lata temu / aero
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.