DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Chrystusa Króla Wszechświata
Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Ubeka sądzili, kombatanta aresztowali

Ubeka sądzili, kombatanta aresztowali

Poseł PiS Wojciech Jasiński domaga się wyjaśnień w sprawie skandalicznego zachowania policji podczas procesu funkcjonariusza UB „Krwawego Mańka”. Stróże prawa zabrali spod sądu na komisariat 96-letniego Stanisława Adamczyka, kombatanta NSZ.

 

- Wysłałem zapytanie do szefa MSWiA Bartłomieja Sienkiewicza, na biuro marszałka Sejmu, aby odpowiedział: dlaczego policja zachowała się w tak skandaliczny sposób, zabierając spod sądu na komisariat 96-letniego Stanisława Adamczyka, kombatanta NSZ, który był również w stanie wojennym internowany - powiedział portalowi Niezalezna.pl poseł. Wojciech Jasiński.

 

Podczas zeszłotygodniowego procesu funkcjonariusza UB „Krwawego Mańka”, policja zaaresztowała protestującego przed sądem kombatanta NSZ - 96-letniego Stanisława Adamczyka.

 

Zachowanie policji opisała w rozmowie z „Głosem Ciechanowa” Hanna Pogorzelska.  - Kiedy trwała rozprawa, usłyszeliśmy na sali rozpraw przeraźliwy krzyk: Ratunku! Pomocy! Siedziałam przy oknie i na początku nic nie widziałam. Po chwili jednak zobaczyłam, jak Pana Adamczyka dwóch policjantów wlecze po chodniku  w kierunku samochodu. Musiałam zareagować. Kiedy wybiegłam, Pan Adamczyk leżał na tylnym siedzeniu. Nie wiem, czy miał kajdanki czy nie, ale leżał, a wraz z nim te karteczki, które zazwyczaj ma przy sobie - informacje, dlaczego protestuje. Zapytałam policjantów, dlaczego tak go traktują. Mówię: on ma przecież 96 lat, możecie zrobić mu krzywdę. „Kata” przywozicie karetką na koszt podatników, a naszego lokalnego bohatera tak traktujecie? - To był jakiś młody patrol. Była z nimi również młodziutka policjantka. To był radiowóz osobowy. Zamknęli drzwi i pojechali. A Adamczyk dalej krzyczał - relacjonuje Hanna Pogorzelska, siostra Franciszka Pogorzelskiego, działacza „Solidarności", wiezionego w ciechanowskim UB.

 

Do sprawy odniósł się także syn kombatanta, Andrzej Adamczyk: „Niepojęte jest, aby taką osobę za to, że krzyczy, że kogoś może obrazi, skuwać kajdankami i traktować jak zbira. On ma 96 lat! O zajściu w Ciechanowie słyszałem. Dzwoniła do mnie na wybrzeże mama i opowiadała. Mówiła, że przywiozła go karetka pogotowia. Był zdenerwowany i nic się nie odzywał, a potem poszedł chyba do kościoła”.

 

Oskarżony Marian K. „wsławił się” on tym, że działając w UB na północnym Mazowszu lubił torturować przesłuchiwanych żołnierzy podziemia niepodległościowego poprzez wkładanie ich stóp do wnętrza rozpalonego pieca.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

luk


DATA: 2014-04-01 11:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

tego nawet nie ma jak skomentowac - trzeba miec zryty mozg, zeby kat Polakow wygodnie siedzial sobie w sadzie, a wiekowego patriote policjanci z orzelkami na czapkach traktowali jak zadymiarza. O Boze!
ponad 6 lat temu / razorrr
 
Kto ich uczył historii? Niedouczeni, poprawnie polityczni tzw. "nauczyciele\', którzy łykną wszystko, byle mieć pracę.
ponad 6 lat temu / też belfer
 
Takie losy Rzeczypospolitej jakie młodzieży chowanie.Kto tych młodych uczył historii i kultury zachowania?
ponad 6 lat temu / cynik
 
no... czyli Jaruzelski też nie jest za stary żeby pojechać do sądu...
ponad 6 lat temu / chordad
 
ja tam nie wiem ale mój pies wie co ma robić a czego nie wolno. Wiedząc o tym, ze pies nie jest zdolny do samodzielnego myślenia (najczęściej w ogóle nie myśli:) trzeba go tresować. Wiadomo, źle wytresowany pies będzie robił złe rzeczy dlatego się go unieszkodliwia - trudno unieszkodliwić właściciela, prawda?. Sam nie wiem czemu tak się rozpisałem o psach:). Jedno jest pewne powyższa historia powinna być nagłaśniana do ...skutku.
ponad 6 lat temu / magis
 
No bo z milicją nigdy nie wie, oj nie wie się.Czy dobrze jest,czy może jest, może jest już źle...
ponad 6 lat temu / Roni
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.