DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Tysiące Żydów opuściło kraj zaangażowany w wojnę. Bezpieczeństwa szukają w Izraelu

Tysiące Żydów opuściło kraj zaangażowany w wojnę. Bezpieczeństwa szukają w Izraelu
Zdjęcie ilustracyjne. fot.copyright (c) Flash90 2014 / FORUM

Rosja wysunęła się na pozycję lidera, jeśli chodzi o liczbę imigrantów osiedlających się w Izraelu. Wynika to m.in. ze znacznego spadku liczby emigrantów z Ukrainy i Francji.

 

Według danych „Immigrant Today”, w 2016 roku liczba imigrantów wyniosła 27,4 tys. osób. Z Rosji w 2016 roku przyjechało do Izraela prawie 8 tys. obywateli Federacji Rosyjskiej (17 proc. więcej niż w roku 2015), podczas gdy z Ukrainy 5,7 tys. (20 proc. mniej niż w roku 2015). W 2016 roku na terenie Izraela osiedliło się też ok. 3 tys. obywateli Stanów Zjednoczonych. Inne kraje liczące się w skali imigracji do Izraela to Turcja i Brazylia.

 

Według wypowiedzi ministra absorpcji imigrantów w rządzie Izraela, Ze’ew’a Elkina, po wydarzeniach w 2014 roku na Ukrainie to właśnie znad Dniepru przybywało do Izraela najwięcej imigrantów. Po fali wyjazdów spowodowanych wojną w Donbasie od 2016 roku sytuacja ulega stabilizacji.

 

Wyhamowanie tempa przyjazdu Żydów z Ukrainy miało miejsce w 2016 roku i odbiło się na 12-procentowym spadku całości wszystkich nowych osiedleń w Izraelu. Wcześniej pozycję lidera zajmowała Francja, skąd Żydzi uciekali w obawie przed antysemickimi nastrojami.

 

Z publikacji na portalu „Wiestnik Kawkaza” cytującej ministra Ze’ew’a Elkina, wynika, że wojna rosyjsko – ukraińska w Donbasie nie ma wpływu na postawy i relacje imigrantów z tych dwóch państw, żyjących w Izraelu. Sam minister Elkin, odpowiedzialny za politykę imigracyjną, urodził się w 1971 roku w Charkowie, na terenie Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Sowieckiej, a do Izraela przybył w 1990 roku.

 

Izrael jest państwem, które od początku swojego istnienia zakłada otwartość na żydowskich repatriantów. W „Deklaracji Niepodległości Izraela” z 1948 roku wpisano nawet, że „państwo Izrael będzie otwarte dla przyjmowania żydowskich repatriantów z krajów ich zamieszkania”.

 

W chwili ogłoszenia niepodległości w 1948 roku Izrael liczył 873 tys. mieszkańców. W kolejnych dekadach liczba obywateli szybko rosła właśnie za sprawą setek tysięcy imigrantów z całego świata.

 

W 1972 roku państwo liczyło już 3,23 mln osób, w 1999 roku 6,2 mln a w 2010 roku 7,75 mln. W 2015 roku populacja Izraela przekroczyła liczbę 8,32 mln osób.

 


JB


DATA: 2017-08-17 08:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@wyważony - nic dodać, nic ująć.
ponad 2 lata temu / Eulalia
 
Dlaczego od nas nie chcą emigrować, tylko wprost przeciwnie - siedzą a dodatkowo imigrują ?! A podobno przecież Polacy, a zwłaszcza katolicy to dla nich najwięksi antysemici. Ja natomiast uważam ich za największych antykatolików i antypolonitów. Jesteśmy kwita ? Tylko Polacy jakoś do nich się na stałe nie pchają.
ponad 2 lata temu / wyważony
 
Żydzi do Izraela, Rosjanie do Rosji, Polacy do Polski, Arabowie do Arabii. Słusznie!
ponad 2 lata temu / czytacz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.