DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2020 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Pojęcie to jest zapewne nieostre, ale jest przede wszystkim nowe i coraz częściej używane. Trzeba je zwalczać ...
ponad 1 rok temu / Jędrzej Bukowski
 
@marek :) ,,dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie,,cytata za A.W. komunistycznym prokuratorem sowieckim.,, Dajcie mi podkładkę, choćby wydumaną(byleby była w gazecie lub tv) a ludzi nawsadzam ile zechcecie,, cytata za komunistycznym prokuratorem w ue
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
"Mowa nienawiści" jako termin występujacy w zarządzeniu nie jest terminem prawnym. Ordo Juris wszystko się z prawem kojarzym i poza jezykiem prawnym nie przyjmuje do wiadomosci istnienia innego języka . Od pewnego czasu okreslenie mowa nienawiści stosowana jest w języku potocznym podobnie jak hejt. Nie ma obowiazku posługiwania się z w nazwach zajęć lekcyjnych terminami prawnymi, to przecież nie będą zajęcia z prawa. Mowa nienawisci to swietne określenie pewnego zjawiska społecznego funkcjonujace w języku polskim. I dobrze, że lekcje na ten temat się pojawią. Nie dajmy się zwariować z tym uzgadnianiem wszystkiego z rodzicami. Bedziemy też uzgadniac czas treść i formę zajęć z pierwszej pomocy, zajęć z zasad savoir vivre (tak, tak, w niektorych szkołach takie zajecia się odbywają), czy zajęć dotyczacych "mowy ciała", zasad ruchu drogowego i innych? W dobrych szkołach w bogatszych gminach takie zajęcia się odbywają kilka razy w miesiącu. I za każdym razem konsultacja z rodzicam???
ponad 1 rok temu / Jagoda
 
postmodernizm,polityczna poprawność natworzyła dość nieostrych pojęć prawnie usankcjonowanych,za pomocą których władza,wedle swego arbitralnego osądu,może wsadzić każdego człowieka do więzienia; 'mowa nienawiści' w Polsce już czeka na wprowadzenie do systemu prawnego;a wszystko w końcu skończy się 'uciskiem,jakiego dotąd nie było'. żyjemy w czasach totalitaryzmu prawnego,w których na wszystko jest paragraf.
ponad 1 rok temu / marek
 
Osobiście uważam, że w imię walki z wszechogarniającym nasz nieszczęśliwy kraj faszyzmem, powinniśmy niezwłocznie podjąć radykalne kroki, a mianowicie: 1) zakazać handlu modeliną w punktach sprzedaży artykułów szkolnych aby czasem dzieci i młodzież na zajęciach plastycznych nie podlegały wrogiej faszystowskiej indoktrynacji 2) zdjąć z afisza wszelkie programy satyryczne, które nie uderzają wprost we wrażego Kaczora i znienawidzony przez Polaków rząd 3) z góry wszystko co ?pisowskie? określać powszechnie synonimem ?faszystowskie?, co uporządkuje nieco naszą przestrzeń publiczną pod względem terminologicznym. Ludziom, którzy gdzie tylko nie spojrzą, wszędzie wokół siebie zwykli widzieć faszystów, a jeśli już nie faszystów, to dla odmiany Żydów, proponowałbym przetrzeć zaparowane z przejęcia szkła w rogowych oprawkach, a potem spojrzeć w lustro. Paranoję połączoną z manią prześladowczą leczy się w warunkach szpitalnych.
ponad 1 rok temu / PM
 
Prawem człowieka jest prawo do wolności słowa. Dziecko przychodzące na świat i krzyczące w łóżeczku też może może być zagrożeniem dla postępowców, lewicowych feministek i zboczeńców, bo >krzyczy< a jego mowa może być wyrzutem sumienia dla tych co słuchają i je widzą. To >mowa nienawiści< - odezwało się dziecko, które powinno być abordowane. Przepisy prawa jasno precyzują co można a nie w zakresie czynów i słów. Rzeczą niebywałą jest , że w używanie tego słowa {mowa nienawiści) tak łatwo wpisują się biskupi. No cóż to jeden z objawów EKUMENII i kontaktów z autorami tego terminu. Ogólne PRZYĆMIENIE.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
:)szpicel na szpiclu i zamordyzm skutkujący pięcioma laty więzienia dla ,,nienawistnika,, któren to napisze co złego o usadzonym na stolcu miejskim sołtysie( czyli o jakim urzędasie z ,,niedoborem intelektualnym,,cytata za umiłowanym przez wielu i wielkim rozumkiem przywódcą Polski, znaczy się:) czy kim tam innym. Więzienie to za mało dla złapanych na gorącym uczynku potencjalnych morderców nad klawiaturą!!! Dobry komunista znajdzie dla takich ,,wrogów miłości,,stosowne surowe kary. Albo agape albo kajdany!!!
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
Ten prezydent nie jest znany z ostrego języka i to jest plus. Natomiast jego partia jest znana z zamykania ust np. protestującym w najróżniejszych sprawach. Zapominają że są dla ludzi więc i tak wzbudza pewnie niechęć do siebie. To sprawa dobrze sprzedająca się medialnie.
ponad 1 rok temu / Colo
 
Oto mowa nienawiści w czystej POstaci Google: ROZKAZ: Zagasić pamięć............Pytam wszystkich Polaków - co dzisiaj by się działo gdyby służby miejskie tak zadziałały?
ponad 1 rok temu / Maria
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.