DZIŚ JEST:   20   SIERPNIA   2019 r.

Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Pojęcie to jest zapewne nieostre, ale jest przede wszystkim nowe i coraz częściej używane. Trzeba je zwalczać ...
7 miesięcy temu / Jędrzej Bukowski
 
@marek :) ,,dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie,,cytata za A.W. komunistycznym prokuratorem sowieckim.,, Dajcie mi podkładkę, choćby wydumaną(byleby była w gazecie lub tv) a ludzi nawsadzam ile zechcecie,, cytata za komunistycznym prokuratorem w ue
7 miesięcy temu / szpulas11
 
"Mowa nienawiści" jako termin występujacy w zarządzeniu nie jest terminem prawnym. Ordo Juris wszystko się z prawem kojarzym i poza jezykiem prawnym nie przyjmuje do wiadomosci istnienia innego języka . Od pewnego czasu okreslenie mowa nienawiści stosowana jest w języku potocznym podobnie jak hejt. Nie ma obowiazku posługiwania się z w nazwach zajęć lekcyjnych terminami prawnymi, to przecież nie będą zajęcia z prawa. Mowa nienawisci to swietne określenie pewnego zjawiska społecznego funkcjonujace w języku polskim. I dobrze, że lekcje na ten temat się pojawią. Nie dajmy się zwariować z tym uzgadnianiem wszystkiego z rodzicami. Bedziemy też uzgadniac czas treść i formę zajęć z pierwszej pomocy, zajęć z zasad savoir vivre (tak, tak, w niektorych szkołach takie zajecia się odbywają), czy zajęć dotyczacych "mowy ciała", zasad ruchu drogowego i innych? W dobrych szkołach w bogatszych gminach takie zajęcia się odbywają kilka razy w miesiącu. I za każdym razem konsultacja z rodzicam???
7 miesięcy temu / Jagoda
 
postmodernizm,polityczna poprawność natworzyła dość nieostrych pojęć prawnie usankcjonowanych,za pomocą których władza,wedle swego arbitralnego osądu,może wsadzić każdego człowieka do więzienia; 'mowa nienawiści' w Polsce już czeka na wprowadzenie do systemu prawnego;a wszystko w końcu skończy się 'uciskiem,jakiego dotąd nie było'. żyjemy w czasach totalitaryzmu prawnego,w których na wszystko jest paragraf.
7 miesięcy temu / marek
 
Osobiście uważam, że w imię walki z wszechogarniającym nasz nieszczęśliwy kraj faszyzmem, powinniśmy niezwłocznie podjąć radykalne kroki, a mianowicie: 1) zakazać handlu modeliną w punktach sprzedaży artykułów szkolnych aby czasem dzieci i młodzież na zajęciach plastycznych nie podlegały wrogiej faszystowskiej indoktrynacji 2) zdjąć z afisza wszelkie programy satyryczne, które nie uderzają wprost we wrażego Kaczora i znienawidzony przez Polaków rząd 3) z góry wszystko co ?pisowskie? określać powszechnie synonimem ?faszystowskie?, co uporządkuje nieco naszą przestrzeń publiczną pod względem terminologicznym. Ludziom, którzy gdzie tylko nie spojrzą, wszędzie wokół siebie zwykli widzieć faszystów, a jeśli już nie faszystów, to dla odmiany Żydów, proponowałbym przetrzeć zaparowane z przejęcia szkła w rogowych oprawkach, a potem spojrzeć w lustro. Paranoję połączoną z manią prześladowczą leczy się w warunkach szpitalnych.
7 miesięcy temu / PM
 
Prawem człowieka jest prawo do wolności słowa. Dziecko przychodzące na świat i krzyczące w łóżeczku też może może być zagrożeniem dla postępowców, lewicowych feministek i zboczeńców, bo >krzyczy< a jego mowa może być wyrzutem sumienia dla tych co słuchają i je widzą. To >mowa nienawiści< - odezwało się dziecko, które powinno być abordowane. Przepisy prawa jasno precyzują co można a nie w zakresie czynów i słów. Rzeczą niebywałą jest , że w używanie tego słowa {mowa nienawiści) tak łatwo wpisują się biskupi. No cóż to jeden z objawów EKUMENII i kontaktów z autorami tego terminu. Ogólne PRZYĆMIENIE.
7 miesięcy temu / iskierka
 
:)szpicel na szpiclu i zamordyzm skutkujący pięcioma laty więzienia dla ,,nienawistnika,, któren to napisze co złego o usadzonym na stolcu miejskim sołtysie( czyli o jakim urzędasie z ,,niedoborem intelektualnym,,cytata za umiłowanym przez wielu i wielkim rozumkiem przywódcą Polski, znaczy się:) czy kim tam innym. Więzienie to za mało dla złapanych na gorącym uczynku potencjalnych morderców nad klawiaturą!!! Dobry komunista znajdzie dla takich ,,wrogów miłości,,stosowne surowe kary. Albo agape albo kajdany!!!
7 miesięcy temu / szpulas11
 
Ten prezydent nie jest znany z ostrego języka i to jest plus. Natomiast jego partia jest znana z zamykania ust np. protestującym w najróżniejszych sprawach. Zapominają że są dla ludzi więc i tak wzbudza pewnie niechęć do siebie. To sprawa dobrze sprzedająca się medialnie.
7 miesięcy temu / Colo
 
Oto mowa nienawiści w czystej POstaci Google: ROZKAZ: Zagasić pamięć............Pytam wszystkich Polaków - co dzisiaj by się działo gdyby służby miejskie tak zadziałały?
7 miesięcy temu / Maria
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.