DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2018 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Tymoszenko zostaje w więzieniu. Ukraina o krok dalej od Unii Europejskiej

Tymoszenko zostaje w więzieniu. Ukraina o krok dalej od Unii Europejskiej
fot.GLEB GARANICH/REUTERS

Na kilka dni przed planowanym podpisaniem przez Ukrainę umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską, rządząca Partia Regionów odrzuciła wszystkie sześć projektów ustaw w sprawie Julii Tymoszenko. Uwolnienie byłej premier Ukrainy to jeden z warunków jakie stawia UE.

 

Wszystkie sześć projektów ustaw zgodnie poparły partie opozycyjne. Jednak to nie wystarczyło do zdobycia większości w ukraińskiej Radzie Najwyższej. Karty rozdaje tam bowiem rządząca Partia Regionów prezydenta Wiktora Janukowycza. Głowa państwa nie chce się zgodzić na uwolnienie Julii Tymoszenko. Co więcej, nie zgadza się nawet na ultymatywną propozycję wysłania byłej premier na leczenie do Niemiec.

 

Parlament Europejski w reakcji na decyzję Rady Najwyższej, zażądał do swoich wysłanników, czyli Aleksandra Kwaśniewskiego i Pata Coxa, by ci zdecydowali o nałożeniu sankcji na kierownictwo kraju.

 

Decyzja Partii Regionów może oznaczać, że Ukraina straciła szansę na podpisanie umowy stowarzyszeniowej z UE, która miała być zawarta pod koniec października.

 

 

PCh24.pl

ged 


DATA: 2013-11-21 12:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ukraina jest między młotem a kowadłem; lub ma wybór między dżumą i cholerą. Pomimo całej mojej niechęci wobec Rosji, nie życzę też temu biednemu krajowi wpadnięcia w łapska Unii Europejskiej.
ponad 4 lata temu / Gabriel
 
Aleksander Kwaśniewski i Pat Cox mają nałożyć sankcje na kierownictwo kraju (Ukrainy)? już dawno dawno nikt tak mnie nie rozbawił; ci panowie to najwyżej, tak jak "nasz" silny minister MSZ (co to go słucha nawet prezydent USA), mogą co najwyżej sobie palcem w bucie ...; a i to nie za mocno, bo jak ktoś poważny to zauważy, to może spotkać ich nieszczęście albo i jakiś inny afront; a co do decyzji Ukrainy, to mamy demokracje i tak ona właśnie wygląda - większość decyduje; to czy słusznie robią czy nie, nie ma znaczenia - podjęli, mimo ogromnego nacisku Łunii, samodzielną decyzję; na koniec - jak ci dwaj panowie-wysłannicy będą nakładać te sankcje, to niech po pijanemu czasem nie pomylą osób i kierunków - toż by się to narobiło, gdyby nałożyli sankcje na komisarzy ludowych z eurokołchozu i całą tę Łunję
ponad 4 lata temu / jaro
 
Głupota janukowicza pcha Ukrainę w łapska Rosji, de facto azjatyckim dzikim anty/wartościom.
ponad 4 lata temu / Mavoy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.