DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2019 r.

Poniedziałek Wielkanocny
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Jestem zszokowany i pełen bólu, to mnie b. martwi. Jak można tak ranić Kościół Katolicki swoimi grzechami i rozdzierać rany Chrystusowe jeszcze więcej. Czyż za to nie odpowiemy? Opamietajcie sie wszyscy czyniący zło w Kościele.Pan przyjdzie, Pan policzy się z nami, Pan jest jest sędzią sprawiedliwym. Życie tak szybko mija, a złe zycie nie ma szans na życie wieczne! Módlmy sie wszyscy o pokorę i podejmijmy pokutę za wszystkich grzeszników, zwłaszcza w Kościele. Czemu tak boleśnie ranimy jeszcze i jeszcze naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa!?
5 miesięcy temu / Ks. Ryszard
 
Jestem chrześcijaninem i kocham Kościół ponad życie i niezwykle mocno boli mnie, że jeden z Jego hierarchów dąży do podziału Kościoła. Spełnia się teraz Trzecia Tajemnica Fatimska i słowa św. Jana z Apokalipsy. Jesteśmy w czasie, gdy Kościół na prawdę musi mówić jednym językiem- Językiem Modlitwy. Za tych co źle czynią mamy się modlić. Jest różnica między ujawnianiem grzechów, a próbą rozsadzenia Kościoła. Arcybiskup jest przede wszystkim Carlo Marią Vigano- chrześcijaninem i dzieckiem Bożym. Miał wielką łaskę- Reprezentowania Stolicy Apostolskiej, bycia zastępcą Ojca Świętego. Wszystkie słowa, które wymawia Nuncjusz Apostolski, są słowami w imieniu Jego Świątobliwości. Biskupi mają nam pokazywać drogę do Pana Boga, a nie wymierzać ciosy w kierunku Największego autorytetu dla każdego chrześcijanina- papieża i kardynałów. Czy tak czyni brat bratu? Czy tak czyni syn ojcu? ...
6 miesięcy temu / Kacper Wojcieszko
 
Ciąg dalszy: Jednak najcięższym przewinieniem nuncjusza Carlo Maria Vigan? w tej sprawie jest to, że kiedy zajmował stanowisko nuncjusza papieskiego to nie uczynił nic w tej sprawie, a o której talk głośno teraz pisze. Trzeba było wtedy, kiedy te rzeczy czynione były zająć stanowisko w tej sprawie i dałoby lepszą postawę wobec Boga, bo dla Prawdy i Sprawiedliwości umiałby cierpieć, a nie teraz, kiedy już tej funkcji nie sprawuje, ale objawia to, w czym mógł uczynić coś lepiej i wcześniejszej, niż po interwencji dziennikarskiej w USA (film Spotlight). Jest to cenna informacja, jaką podaje, jednak byłoby lepiej, gdyby to objawił wcześniej. Ale chwała mu za to, co uczynił obecnie, bo pokazał mechanizm tego procederu, a który jest bardzo przerażający nawet w obecnym opisie. Żyjemy w czasie, kiedy są objawiane zasady, osoby i rzeczy, a co w obecnym czasie jest nieuniknione. Chrześcijanin
6 miesięcy temu / Chrześcijanin
 
Bardzo ciekawa lektura ukazująca problem istniejący w Kościele Rzymsko-Katolickim, a który jest wynikiem pogwałcenia zalecenia Apostoła podanym w 1 liście do Tymoteusza 3:2-4: (2): Ale biskup ma być nienaganiony, mąż jednej żony, czuły, trzeźwy, poważny, gościnny, ku nauczaniu sposobny; (3): Nie pijanica wina, nie bitny, nie sprośnego zysku chciwy, ale słuszność miłujący, nieswarliwy, niełakomy; (4): Który by dom swój dobrze rządził, który by dziatki miał w posłuszeństwie ze wszelaką uczciwością; Kiedy wprowadzono w 1000 roku prawo celibatu, to właśnie wynikiem jego jest obecnie pedofilia i homoseksualizm w łonie tego kościoła. To są obecnie plony tego zasiewu, więc nie dziwmy się, że do tego doszło. Niestety, ale znam wyniki tego zasiewu, kiedy to młody człowiek wstąpił do Zakonu i po wyjściu z niego malował się jak kobieta, bo tego został nauczony w tym Zakonie.
6 miesięcy temu / Chrześcijanin
 
Jestem uczniem św. Zbigniewa Strzałkowskiego. Pamiętam, jak mnie i moim czterem kolegom powiedział, że w 1985 roku do Seminarium we Wrocławiu komuniści wprowadzili, aż połowę recydywistów z więzień!!! Mieli za zadanie niszczyć, jak koń trojański od środka Kościół Katolicki. Teraz z perspektywy czasu nie dziwią mnie te wszystkie skandale od lat 90. Większość z nich była uśpionymi skandalistami. A wszystkim wiadomo, że nie tylko komuniści to robili, inne ośrodki zła też. Co nam zostaje? Uznać Pana Jezusa Królem. A właśnie teraz widać kto z kapłanów był przeciw Intronizacji. Cała ta V Kolumna jest wroga królowaniu Jezusa Pana naszego. Ciekawe, też że plujący na Kościół lewacy, gdy tylko usłyszą kapłana mówiącego prawdę na ten temat, lecą zaraz do biskupa, by ten ukarał suspensą księdza. Króluj nam Chryste!
6 miesięcy temu / Yamamoto
 
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! W dniu święta Św. Maurycego i Legionu tebańskiego prośmy by za ich wstawiennictwem Pan Jezus oczyścił Kosciół Katolicki z wilków sodomskich. By więcej nie gwałcili młodzieńców, dziewic i dzieci zabierając im wiarę, nadzieję i miłość. Króluj nam Chryste!
6 miesięcy temu / Yamamoto
 
MYŚLĘ że rezygnacja papieża Benedykta ,była też powodem tej sytuacji która jest tu opisana.Przypuszczam że przy takich zaniedbaniach obowiązków biskupów i Arcybiskupów w Kościele swiętym skala tego skutków dotyczącej tej kwestii jest zdecydowanie większa i dotyczyć może i wspólnoty Kościoła na całym świecie.NA POCZĄTKU LECZENIA:MODLITWA,POST,I FORMACJA KATOLICKA BY SIĘ PRZECIWSTAWIĆ "REFORMACJI"(PONOWNEJ) W KOŚCIELE KATOLICKIM.
7 miesięcy temu / JAN
 
Chryste Panie, zlituj się nad swoim Świętym Kościołem i uwolnij go od sodomickich wilków w owczych skórach! Proszę cię Panie.
7 miesięcy temu / krisbac
 
JEŚLI NIE BĘDZIE EKSKOMUNIKI WZGLĘDEM WSZYSTKICH ZBOCZEŃCÓW W KOŚCIELE, TO KOŚCIÓŁ BĘDZIE NIELICZNY JAK W REPUBLICE CZESKIEJ.
7 miesięcy temu / PIEKŁO
 
Benedyk XVI Władza udzielona przez Chrystusa Piotrowi i jego następcom to w sensie absolutnym misja służebna. Władza nauczania w Kościele wiąże się z powinnością służby na rzecz posłuszeństwa wierze. Papież nie jest absolutnym władcą, którego myśl i wola stanowią prawo. Przeciwnie: posługa Papieża jest gwarancją posłuszeństwa Chrystusowi i Jego słowu. Papież nie ma głosić własnych idei, ale winien nieustannie zespalać samego siebie i Kościół więzią posłuszeństwa Słowu Bożemu, wobec wszelkich prób przystosowywania czy rozwodnienia i wszelkich przejawów oportunizmu. Sobór Watykański I Duch Święty został bowiem obiecany następcom św. Piotra nie dlatego, aby z pomocą Jego objawienia ogłaszali nową naukę, ale by z Jego pomocą święcie strzegli i wiernie wyjaśniali Objawienie przekazane przez apostołów, czyli depozyt wiary.
7 miesięcy temu / Nick
 
Pamietam jak w latach 60-tych Dr. Wanda Poltawska byla "postrachem" kandydatow na ksiezy. "Wylapywala" tych ktorzy sie do tego powolania nie nadawali. W niektorych wypadkach bylo to niszczeniem zla w zarodku. To byl dobry pomysl, ale wtedy szefem byl "Wojtyla". Nie mam informacjalej czy angazowanie psychologa w tej wlasnie formie dalej istnieje.
7 miesięcy temu / Tadek
 
Zastanawiające jest to, że posłuszeństwo kapłana wobec biskupa jest coraz bardziej zapominane. Nie wiem, czy Świadecto zostało przekazane Papieżowi ale bez względu na to to sam Papież winien zdecydować co dalej z tym dokumentem. Skoro stało się inaczej to jak rozumieć postawowe "zobowiązanie" kapłana przy przyjęciu święceń? Modlitwa za kapłanów staje się wielką koniecznością nas wiernych.
7 miesięcy temu / Andrzej
 
Wspomniane wywiady z Ks. Martinem zostały przeprowadzone w latach 90-tych XX w. Moomentami nie wiadomo, co o nich myśleć, ale na pewno nie są do zignorowania. Wydało je (w postaci nagrań), Wydawnictwo "Triumph Communications". Ukazały się także w formie książek, w języku polskim (zawsze z podtytułem: "Wywiad z ks. Malachi Martinem"). Ich tytuły: "Odwieczna wojna", "Przejście przez pustynię apostazji. Podręcznik survivalu dla katolików", "Piotr w okowach. Rozważania o kondycji Rzymu", "Królestwo Ciemności - samozniszczenie świata i 'wspaniała odnowa' Kościoła !", "Opuszczona Winnica czyli syndrom dostosowywania się katolików do ducha tego świata", "Godzina Kusiciela - męka, cierpienie i ukrzyżowanie Kościoła. O egzorcyzmach, opętaniu i działaniu Szatana we współczesnym świecie", "Trzewiki Rybaka. Kryzys - apostazja - walka o kształt papiestwa z wrogiem zewnętrznym i wewnętrznym." "Odwrócony Katolicyzm czyli Kościół reformowany i wymyślony na sposób ludzki.
7 miesięcy temu / o post-VaticanumII
 
W jednym z wywiadów (z 1996 r.), przeprowadzonych z Ks. Malachi Martinem, przez kanadyjskiego dziennikarza i wydawcę, Bernarda Janzena, Ks. Martin mówił m.in. o przypadku pewnego księdza (z diecezji Pittsburgha), NIESŁUSZNIE oskarżonego przez pewnego homoseksualistę, o utrzymywanie z nim zakazanych stosunków. Ksiądz ów został całkowicie oczyszczony z zarzutów. Badający go psychologowie, stwierdzili: "Człowiek ten nie jest homoseksualistą ani erotomanem. Jest pobożnym księdzem, który został niesłusznie oskarżony". Jednakże, ordynariusz Pittsburgha (jak mówił Ks. Martin, tym ordynariuszem był wówczas abp Donald Wuerl), i tak chciał wysłać tego księdza na terapię psychiatryczną. A co było dalej, to polecam sobie samemu przeczytać w tym wywiadzie z Ks. Martinem. z: "Opuszczona Winnica czyli syndrom dostosowywania się katolików do ducha tego świata. Wywiad z ks. Malachi Martinem", 2009 Triumph Communications (brak informacji o Autorze/Autorach tłumaczenia na j. polski)
7 miesięcy temu / o post-VaticanumII
 
Nie było by homoseksualizmu w Kościele i innych dewiacji, także finansowych etc., gdyby w seminariach była rzetelna formacja, gdyby ta formacja trwała nadal po święceniach, by kapłani byli zobowiązani do stałego uczestniczenia w rekolekcjach. By proboszczowie nie mieli na głowie spraw administracyjnych, gospodarczych, remontowych etc. Żaby byli wreszcie prawdziwymi duszpasterzami, by nie wstydzili się nosić sutanny, by nigdy, nawet na chwilę nie zdejmowali koloratki. A jak jest? hulaj dusza piekła nie ma.Na Facebooku księża występują jako np. Radek Kos lub Jurek Sikora,. Żaden nie podaje przed nazwiskiem skrótu ks. W kościołach imprezy, świeckie koncerty, przedstawienia i inne coraz większe wynaturzenia. Uczestniczą w nich także niektórzy biskupi. Na msze zaprasza się jakichś pajaców (geje?) jak np. w Łodzi, Także w tej Łodzi jakieś balety w prezbiterium w czasie nabożeństwa, tabernakula w kącie, najważniejszy jest człowiek,
7 miesięcy temu / matka
 
Dziękuję za miłość do Kościoła arcybiskupa Vigano i jego odwagę!
7 miesięcy temu / Ela
 
@Dawid, proszę mówić za siebie, to po pierwsze, a po drugie, papieska władza jest o tyle zobowiązująca, o ile wierna Tradycji apostolskiej i Ojców Kościoła oraz Pismu Świętemu, które Tradycja JUŻ wyjaśniła, także NIEZMIENNEMU Magisterium, wyrażonemu poprzez nauczanie ex cathedra, obwarowane warunkiem wierności temu, co powyżej. Tylko tyle i aż tyle.
7 miesięcy temu / ancan
 
Samozagłada kościoła.
7 miesięcy temu / XYZ
 
Zgroza! Pieklo na ziemi! Nieznosny smrod szatana roznosi sie przez macki homoseksualnej osmiornicy! Zadam koscielnego, szczegolowego sledztwa wobec ujawnionych przez abp Carlo Maria Vigano faktow. Z Panem Bogiem
7 miesięcy temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Zrobiło mi się niedobrze, sam temat deprawowania kleryków to jedno, ale te układy,układziki. Gdzie w tym wszystkim Jezus? liczą się nominacje,kto gdzie się ustawi. Nie chce w takim kościele brac udziału.
7 miesięcy temu / ewa
 
Dzienniczek Siostry Faustyny wpis 823 YT
7 miesięcy temu / Jasność
 
Lektura tego listu jest przygnębiająca. Co prawda Kościół i papiestwo przeżywały już poważniejsze kryzysy, ale marna to pociecha. Nie rozumiem w tym kontekście motywów postępowania papieża Franciszka, w zasadzie powinien on zareagować jak strażak na wieść o pożarze
7 miesięcy temu / Kolo
 
Pamietamy slowa Tego, ktory byl Wielki, czytajmy jego encykliki i przemowienia. Badzcie czujni! Nie lekajcie sie! NIe bojcie sie prawdy!
7 miesięcy temu / Zygmunt Jaslowski
 
Otoz to, trzeba zaufac Bogu ale i byc wiernym nauczaniu Chrystusa, ale tych co po swojemu interpretuja Jego nauki trzeba odsunac. Doprawdy, Vaticanum Secundum otworzyl droge wilkow w owczej skorze do Stolicy Piotrowej. W Biblii jest taki ustep. ktory jasno mowi o tym ze jest dobre i zle nasienie, I rozne rzeczy moga z nich wyrosnac. Diabel sadzi swoj wlasny kakol wsrod dobrych nasion Bozych. Ci co nauczaja niezgodnie z nakazem Pisma Swietego poniosa straszna kare. Ureacili bowiem wiare I zaprzedali ducha diablo. Poaptrzym na znaki I symbole, ktore nas otaczaja: 666, Naked Satan, Vegan na krzyzu do gory nogami, Bad Seed. Wszystko jest pokazywane z duma I z pogarda dla sacrum. Trzeba widziec Swiety Apostolski Katoliccki Kosciol. ale nie mzona byc slepym o tych wszystkich orgiastycznych Borgiach oraz ich nasladowcach. Zlo trzeba tepic bezlitosnie. Tym na szczytach hierarchi zyje sie zbyt wygodnie I dostatnio by wdawac sie w koflikt z masonska wladza.
7 miesięcy temu / Zygmunt Jaslowski
 
W zasadzie to jestem przerażony tym, co przeczytałem, ale ufam Panu Bogu, że ma pomysł na tę sytuację nawet jeśli ja nie widzę rozwiązania.
7 miesięcy temu / Dominik
 
Czyli faktem jest to co stwierdził Pan Karoń II Sobór ułatwił wejście Marksistów w struktury instytucji Kościoła. Wyjścia jest jedno: Papież powinien sporządzić Bulle potępiającą Marksizm kulturowy, podać wszystkich duchownych związanych z LGBT i samemu abdykować. Ponadto uważam, że w takie sytuacji powinna zostać powołana Święta Inkwizycja.
7 miesięcy temu / Pierniczek
 
Hipokryto, dlaczego udajesz że popierasz papieża, a jednocześnie sprzeciwiasz się papieżowi? Przecież Franciszek powiedział: "muszę szczerze powiedzieć tobie i wszystkim zainteresowanym: przeczytajcie oświadczenie uważnie i dokonajcie własnego osądu". Czy do ciebie nie dociera że papież POZWOLIŁ by każdy dokonał własnego osądu? Nie krytykuj więc nikogo za to że słucha papieża i dokonuje własnego osądu.
7 miesięcy temu / do Dawid
 
Czyta się jak jakiś kryminał.
7 miesięcy temu / Servus
 
Nie, nie chcemy papieża takiego jak Pius X. Chcemy Franciszka. Skoro wierzymy że Duch Swięty działa w Kościele, to dlaczego nie wierzycie, że jest on narzędziem Bożym? Dlaczego wszystko co robi, mówi i pisze od razu uznajecie za "lewackie". A może Ewangelia też jest "lewacka"? Bóg mówi, że "miłosierdzia bardziej pragnie niż ofiary" i to zdaje się głosi Franciszek. A taki list Vigano jest mi się zdaję personalnym atakiem na Franciszka i na to że on próbuje zrobić w końcu porządek w kurii Rzymskiej. Kto jak nie On? Przecież większość wydarzeń opisywanych w liście dzieje się za pontyfikatu Jana Pawła II. Benedykt ustąpił bo nie poradził. Halo. Czy do kogoś to dociera?
7 miesięcy temu / Dawid
 
Conclave Subito! Konklave natychmiast! Fakty sa porazajace, Kosciol Rzymski nie przetrwa jesli sie nie dokona radyklanego oczyszczenia Watykanu, biskupstw, parafii i szkol dla ksiezy. W tym momencie liczy sie jakosc, a nie ylko ilosc. Nie mozna zamykac oczu na pederastie i homoseksulizmwsrod duchownych. Ceelibat musi byc utrzymany, bo w przeciwnym wypadku bedziemy mieli "happy pastorow". Podam przyklad z zycia: pator zyje z zona swego kolegi I pieciorgiem dzieci. Wszystko uklada sie wspaniale mowi zona pastora. Dzis Louis mial trzy pogrzebiki, jutro sobota, dwa wesela, no to troche kasuy splynie. Prawdziwy ksiadz nie ma czasu na zajmowanie sie kaprysna zona i pieciorgiem dzieci. To dlatego miedzy innymi wiele kosciolow protestnckich jest pusta. ta choroba jest przenoszona do Polski wraz z reolicja sekusualna "spozniona" o 20 lat.
7 miesięcy temu / Zygmunt Jaslowski
 
Bezżenność księży w Kościele Katolickim jest tradycją, moim zdaniem fatalną. Nie bierze się z bezpośredniego nakazu Chrystusa, ani ze wskazań Ewangelii. fatalna dlatego że młodego mężczyznę prowadzi wbrew naturze w samotność i wstrzemięźliwość która jest przeciwna naturze. Stąd takie nasilenie homoseksualizmu w zakonach i seminariach. To wiedzie tych ludzi do upadku moralnego wręcz do skrywanego głęboko ateizmu. W Kościele Katolickim panuje głęboka schizofrenia w podejściu do spraw seksu, tego pięknego seksu heteroseksualnego małżeńskiego. dziś z jednej strony mówi się o pięknie sakramentu małżeństwa i miłości też seksu małżeńskiego a jednocześnie mówi się że ksiądz musi żyć w czystości. To co małżonkowie nie żyją w czystości? Oni w swej miłości małżeńskiej nurzają się w jakimś ohydnym brudzie? To jest schizofrenia! No i mamy jej owoce.
7 miesięcy temu / stary warszawiak
 
Cała ta chucpa jest robiona tylko po to by jeszcze bardziej poniżyć Kościół Katolicki. Dlatego wbrano słabego człowieka na papieża by móc jeszcze bardziej Kościół poniżać. Nastąpi presja medialna na paieża by zmusić go do ustąpienia. W taki sposób wrogowie Kościoła chcą sprowadzić Go do kategorii w jakiej znajduje się na przykład Polska i inne bantustany z którymi można robić co się chce i kiedy potrzeba. Nie insynuuję przez to że ks. abp. Vigano jest głównym reżyserem wręcz przeciwinie uważam że chce dobrze, ale jego reakcja jest zręcznie wykalkulowana. Tak chciano aby potoczyły się wydarzenia, dlatego wprowadzono do Kościoła ludzi złych kikadziesiąt lat temy by doprowadzić morale wśród kleryków do takiego bagna a tym samy pokazać Kościół jako wrogi ludowi no i "niesprawiedliwym wśród narodów świata". To jest ów "swąd szatana" o którym ostrzegał papież Paweł VI.
7 miesięcy temu / Krzysiek
 
Brzmi poważnie. Pod warunkiem, że nie jest to grubsza afera (jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o...). Taka propozycja: jak już będziecie się pozbywać lobby homoseksualnego, to pozbądźcie się lobby heteroseksualnego - księży którzy mają dzieci i kochanki oraz tych biskupów, którzy ich osłaniają. To równie paskudny grzech, nieprawdaż? No i jeszcze jedno (używając retoryki autora listu): skoro padają daty 2000, 2003, itd., to przypomnijcie, który wówczas papież urzędował? Nic nie wiedział?
7 miesięcy temu / Matrowski
 
Czy wiesz? Tych nadużyć dokonanych przez księzy jest 2% ogółu. To księża katoliccy złożyli swoje życie Panu Bogu, Czy jest łatwo? Wyobraź siebie jako księdza nim zaczniesz oskarżać! Czy mając męża,żonę zdradzalaś/łeś? Oskarżałeś się za to czy wg dzisiejszych czasów takie postępowanie jest trendy? Czy rabin, pastor jest tak rozliczany nie tylko przez "papierowych katolików" lecz inne nacje też. Naprawianie świata najlepiej zacząć od siebie.
7 miesięcy temu / Ave
 
@And cyt: "Brudy pierze sie w domu, a nie wynosi na zewnatrz..." Ale kto miał te brudy "prać", skoro lawendowa mafia sięgała aż do Watykanu?
7 miesięcy temu / Ewa
 
Wstrząsające.
7 miesięcy temu / mack
 
Straszliwe, ale dobrze, że prawda ujrzała światło dzienne. Obawiam się tylko, że tych skandali jest dużo, dużo, dużo więcej i wkrótce okaże się, że niemal cała hierarchia kościelna to obraz nędzy i rozpaczy. Ale może to będzie jakiś początek moralnej odnowy Kościoła, która jest tak bardzo potrzebna. Regina caeli, ora pro nobis!
7 miesięcy temu / Tamara
 
Sprawiedliwy miedzy klerykami
7 miesięcy temu / Ogorek
 
Dla nas świeckich to jest wezwanie do wzmożenia nieustającej modlitwy za kapłanów. Wszystkich! A co do samego listu - zastanawiam się - dlaczego teraz...
7 miesięcy temu / nika
 
Popieram w całej rozciągłości apel @ asosin o stworzenie petycji do polskich biskupów z prośbą o wsparcie abp Vigano i domaganie się przeprowadzenia śledztwa w tej sprawie. Może pch24 zechciałoby stworzyć taką petycję i umieścić ją na stronie, aby każdy mógł ją podpisać. Myślę, że to lepsze rozwiązanie niż indywidualne pisma do biskupów. Kto popiera stworzenie takiej petycji przez pch24 niech pisze w komentarzach. Zmobilizujmy naszych wspaniałych redaktorów do tego, bo wiadomo, że na pozostałe "katolickie" media nie ma co liczyć. Ja bym proponował, aby taka petycja była skierowana do Prymasa Polski oraz przewodniczącego Episkopatu Polski i w której powinniśmy się domagać wydania listu pasterskiego w tej sprawie z zajęciem stanowiska oraz prośbą do wiernych o modlitwę i pokutę w intencji odnowy Kościoła oraz aby biskupi napisali w tej sprawie do Papieża z prośbą o wszczęcie śledztwa, które ustaliłoby i ukarało winnych. Kto popiera niech pisze w komentarzach.
7 miesięcy temu / Petycja
 
Hm...chyba wiem dlaczego Pan Bóg zakazał jabłek z "drzewa poznania dobrego i złego". Ludziska mają jakiś defekt w mózgu, będący efektem złamania tego zakazu i grzechu z tego wynikłego. Taka dziwna i przewrotna "prawidłowość" jest u nich zauważalna: im bardziej wykształceni tym głupsi. Im "lepszy" Uniwersytet, tym gorzej. Niewielu z tych "pralni" wychodzi bez "uszkodzeń".
7 miesięcy temu / agricola
 
Wstrząsające! Duże i wpływowe lobby, papież po jego stronie.
7 miesięcy temu / TZ.
 
Brudy pierze sie w domu, a nie wynosi na zewnatrz by wrogowie Kosciola mieli ucieche. Potem zrobia z tego "skandal pedofilski w kosciele". Czy slyszal ktos by klerycy byli niepelnoletni ?
7 miesięcy temu / And
 
W swietle tych faktow abdykacja Benedykta XVI jest coaz bardziej klarowna. Lepiej rozumiem slowa argentynskigo dziennikarza akredytowanego do pielgrzymki papieskiej w Korei, ktory powiedzial ze ten Papiez bedzie zupelnie inny. Pamietam jak dzis slowa papieza Bendykta,ktory powiedzial Amerykanom, ze to ich kultura wytwarza homosekrualistow, tego sie nie naucza w Watykanie. Wyglada na to, ze ten pontyfikat jest "inny", prawicowym biskup byc nie moze, homoseksuaista niby tez, ale z wyjatkiem bliskiego przzyaciela Papieza Franciszzka, ktory uwolnil purpurata z niewoli babiloskiej, moze podrozwac i nauczac. W Rzymie znaowu gniezdzza sie wilki w owczej skorze. Puszka pandory zostala otwarta, masonski spiskek by zniszczyc Kosciol jest urzeczywistniany przy poparciu LGBTQ. To sa ci sami ludzie, ktorzy maja juz swoja "rownosc", ale potetpiaja niby gejow w strukturach koscielnych. Kiedy w koncu Kosciol uwolni sie od pederastow, zdrajccow, masonow i innych szkodnikow.
7 miesięcy temu / Zygmunt Jaslowski
 
Na stronie internetowej posła Piotra Naimskiego można przeczytać, iż w rocznicę obalenia rządu Jana Olszewskiego, 4 czerwca 2018r. odbyło się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego sympozjum ?Obecne i przyszłe wyzwania w zakresie bezpieczeństwa. Finanse, energia, polityka? pod honorowym patronatem Antoniego Macierewicza i Piotra Naimskiego. Udział zapowiedzieli także: arcybiskup senior Waszyngtonu, radca Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych ks. kard. dr Theodore E. McCarrick oraz były przewodniczący Komisji ds. Handlu Senatu Stanów Zjednoczonych, autor wielu książek, w tym ?Neighbors in Arms?, senator Larry L. Pressler.
7 miesięcy temu / Daniel
 
A kiedy uprzątnięta zostanie nasza stajnia Augiasza? Dlaczego nie podjęto śledztwa ale ukręcono łeb sprawie Charamzy? Przez lata przeciez jakaś cudowna winda ciągnęła go w górę i wysłała na studia do Rzymu... Dlaczego tłamsi i przesladuje a następnie wyrzuca się ze stanu kapłańskiego tych którzy głośno mówią o dewiantach w naszym polskim kościele? Co z "gejowskimi" kuriami? Co z "gejowskimi" klasztorami? Przecież księża którzy próbują o tym mówić nie wyssali sobie tego z palca? Ktoś przygarnął Lemańskiego i ktoś wyrzucił Międlara... Samo się to zrobiło?
7 miesięcy temu / ter
 
@ Jan: Po stokroć tak!!!
7 miesięcy temu / Karol
 
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Popieram myśl, by Polski Episkopat wykorzystał szansę na wyrzucenie wszystkich homoseksualnych i lewackich kapłanów ze zajmowanych stanowisk. To niepowtarzalna okazja by uznać Jezusa Chrystusa Królem Polski i oczyścić sień Kościoła. Jeśli to się nie stanie, podzielimy los tonących. Króluj nam Chryste!
7 miesięcy temu / Yamamoto
 
Szanowny Janie, pontyfikat papieża Benedykta XVI jeszcze się nie zakończył. Niemniej dołączam się do błagań o takiego papieża jak święty Pius X.
7 miesięcy temu / Salus
 
Warto by było zażądać od naszych, polskich biskupów reakcji, wsparcia dla abp Vigano. Niech i oni naciskają Watykan, by wszystkie wątpliwości i oskarżenia były dokładnie sprawdzone, a wszyscy winni ukarani i usunięci ze stanowisk. Może stworzyć petycję w rodzaju "Polonia semper fidelis"? Choć poprzednią zignorowali, był to jednak jakiś element nacisku. Oprócz tego można by pisać indywidualnie, każdy do swojego biskupa, z całym szacunkiem prosząc o publiczne zajęcie stanowiska w tej sprawie. Byłoby pięknie, gdyby każdy biskup wezwał do szczegółowego śledztwa w Watykanie i do publicznej modlitwy i pokuty za Kościół. ... nie żebym wierzyła, że tak się stanie. Ale może znajdzie się choć kilku sprawiedliwych?
7 miesięcy temu / asosin
 
Co za bagno ... "Przyjdź Królestwo Twoje"
7 miesięcy temu / jfk
 
Będziesz zimny albo gorący. Wasze TAK niech będzie TAK, a NIE niech będzie NIE! Jak dalece można pozwalać by wymiar ludzki Kościoła obrażał i bezcześcił Mistyczne Ciało Chrystusa? Modlitwa i bezwzględne odsunięcie każdego - niezależnie od koloru sutanny - kto milczeniem, zaniedbaniem lub czynem głosi dewiacje nie mające nic wspólnego z nauką Bożą - z Ewangelią. Lepiej żeby sobie koło młyńskie do szyi uwiązał... Boże, przebacz, bo nie wiedzą co czynią - poprowadź drogą pokuty i nawrócenia. Zabierz zepsute serca i umysły a daj serce nowe i nowego Ducha - Ducha Prawdy, Ducha Świętego - tchnij w ich wnętrza. By nie zginęli, ale mieli życie wieczne. Amen.
7 miesięcy temu / DarekM
 
To nie żaden skandal tylko skrupulatnie opracowany scenariusz skandalu, który ma wywołać określone skutki O skandalu możemy mówić w czasie trwania pontyfikatu Piusa X. Po Piusie X wszystko wydaje się być reżyserowane na kilka, kilkanaście lat do przodu. Gdyby mieli odkryć skandal odkryliby go a nie trzymali informację skandaliczną, by ją ujawnić w określonym czasie dla własnych celów.
7 miesięcy temu / Tekla
 
Droga Redakcjo, Bóg zapłać! @Jan, chcemy. Modlimy się o to gorąco. Nie ustajemy w zadośćuczynieniu, wynagradzaniu Bożemu Majestatowi zniewag, bluźnierstw, świętokradztw, grzechów wołających o pomstę do nieba. Ofiarujemy, bez szemrania, co tylko możliwe w powyższych intencjach, cierpliwie znosząc wszelkie cierpienia, domagając się królowania Chrystusa we wszystkich obszarach życia prywatnego i publicznego. Jeśli tak jest, bądźmy spokojni. Cóż, pasterzy mamy takich, na jakich zasługujemy.
7 miesięcy temu / ancan
 
Polecam: "Trędowate życie - o. Augustyn Pelanowski (audio)" z Nike, Opublikowany 25 paź 2014
7 miesięcy temu / Jagoda
 
nie jestem fanką tego portalu, ale bardzo doceniam, że postaraliście się o tłumaczenie na język polski. tak żeby też ci, co nie znają angielskiego czy włoskiego mogli sami zweryfikować doniesienia medialne. nie omówienia a tekst źródłowy. gratuluję!
7 miesięcy temu / AHA
 
Niech ten nieszczęsny pontyfikat się już zakończy. Chcemy papieża takiego jak św Pius X
7 miesięcy temu / Jan
 
O skali tego niebywałego skandalu świadczy tylko wprostproporcjonalne milczenie mediów głównego ścieku. W normalnych okolicznościach byłby to cios po jakim zachwiać się powinien każdy pontyfikat. Poniewąz jednak papiez jest ulubieńcem liberałów, a media opanowane są przez cenzurę nic się nie wydaży.
7 miesięcy temu / Kola
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.