DZIŚ JEST:   26   MARCA   2019 r.

Św. Dyzmasa (Dobrego Łotra)
Św. Małgorzaty Clitherow
 
 
 
 

TYLKO U NAS! Kukiz: aborcja to zabójstwo, a nie zabieg kosmetyczny. Zrozumiałem to po obejrzeniu „Niemego krzyku”

TYLKO U NAS! Kukiz: aborcja to zabójstwo, a nie zabieg kosmetyczny. Zrozumiałem to po obejrzeniu „Niemego krzyku”
Jerzy Dudek / FORUM

Temat aborcji był jedną z kwestii poruszanych podczas sobotniego II Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego w Poznaniu. Zdecydowanie przeciwko zabijaniu nienarodzonych dzieci wypowiadali się Paweł Kukiz i Marek Jurek. Ten pierwszy, choć zdecydowanie potępił aborcję, zapowiedział jednak, że jego klub nie złoży w Sejmie projektu ustawy zakazującej tego procederu. 

 

Temat aborcji podczas II Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego pojawił się m.in. z uwagi na wstrząsające wydarzenie, do którego doszło w szpitalu im. Świętej Rodziny w Warszawie, gdzie doprowadzono do śmierci dziecko, które przeżyło aborcję.

 

Wyślij list do Prokuratora Generalnego w sprawie śmierci dziecka, urodzonego w wyniku nieudanej aborcji!

 

Jeden z członków klubu Kukiz’15, Piotr Marzec „Liroy”, złożył w tej sprawie doniesienie do prokuratury. Podczas poznańskiego Kongresu Paweł Kukiz podkreślił, że nie było to zagranie pod publikę. – Liroy złożył zawiadomienie z potrzeby serca. Nie było w tym żadnego marketingu – powiedział muzyk. Jak stwierdził sam też jest przeciwnikiem aborcji. Swój stosunek do takich „zabiegów” zmienił po obejrzeniu filmu „Niemy krzyk”. – Aborcja to nie żaden zabieg kosmetyczny, jak obcinanie paznokci, ale zabijanie człowieka – zaznaczył.

 

Podczas Kongresu Kukiz wskazywał, że w Europie trwa walka dobra ze złem, a dla jej rozstrzygnięcia niezwykle ważne będzie postępowanie Polski.

 

Klub Kukiz’15 nie złoży jednak w Sejmie projektu ustawy zakazującego zabijania dzieci. – Uważam, że konieczna jest przede wszystkim pozytywistyczna praca u podstaw, uświadamianie, że aborcja jest złem – zaznaczył.

 

Do uczestników II Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego specjalny list napisał też kardynał Raymond Leo Burke.ged,luk
DATA: 2016-03-19 13:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mam nadzieję,że te morderstwa nie będą hańbić mojej ojczyzny.
ponad 3 lata temu / dana
 
Moje dziecko ma trisomię 13, straszna choroba. Takie dzieci umierają po cichutku, najczęściej jeszcze w brzuchu (do rzucających kamieniami: okno życia nie wchodzi w grę, odsyłam do lektury czym jest Z. Patau). Jestem w 14 tygodniu ciąży. Dzidziuś ma brak podziału mózgu, bardzo wysokie tętno, spłaszczony profil twarzy. Do tego nieprawidłowa pępowina i jest coraz gorzej. Okazało się, że ma bardzo mało wód płodowych. Tak bardzo chciałabym przytulić tę kruszynkę. Prawdopodobnie maleństwo nie przeżyje. Kocham je całym sercem, ale nikt mu nie daje szans. Nikt, kto nie przeżył czegoś takiego nie może się wypowiadać na ten temat i z moralnego punktu widzenia nie powinien. Ja podjęłam w sercu decyzję, że nie skorzystam z prawa do terminacji ciąży, ale kobiety w tak dramatycznej sytuacji muszą mieć wybór. Wybór i wolną wolę dał nam sam Bóg. Ci, którzy tak chętnie rzucają hasła "zakazać całkowicie aborcji", zaoferują pomoc psychologiczną takim rodzicom jak my?
ponad 3 lata temu / załamana
 
MONA boisz się wychowywać dzieci? a może ci się nie chce nie bądź śmieszna napisz od razu że nie chcesz mieć dzieci i nie będziesz musiała ich wychowywać
ponad 3 lata temu / A co
 
Panie Kukiz, jak tam z JOW-ami? Może coś na ten temat. Pamiętamy te okrzyki przed wyborami.Co, powietrze uleciało, jak się jest u korytka? Zostaw to kobietom, bo to one rodzą i muszą wychowywać. Czasem nie mając za co, bo trwonicie kasę bez kontroli. Gdyby to faceci rodzili, aborcja byłaby na każde życzenie.
ponad 3 lata temu / Mona
 
A już miałam nadzieję... :(
ponad 3 lata temu / AnnaN
 
Panie Pawle najwyższy czas wprowadzić ustawę zabraniającą zabijania poczętych dzieci.Polska niech da przykład światu, a pan ma tą możliwość i każdy pana dzień zwłoki powoduje że wiele istnień ludzkich jest mordowanych
ponad 3 lata temu / Jan Chmielewski
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.