Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   16   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jadwigi Śląskiej
Św. Gerarda Majelli
 
 
 
 

„Tylko” się modlą? Cała prawda o zakonach kontemplacyjnych!


Odtwórz w YouTube
 

Współczesny świat zupełnie nie rozumie zakonów kontemplacyjnych. Poświęcenie życia na modlitwę traktowane jest jako bezproduktywne. Tymczasem pełnią one niezwykle ważną funkcję! O zakonach kontemplacyjnych rozmawiają: redaktor naczelny „Przymierza z Maryją” Bogusław Bajor oraz Łukasz Karpiel (PCh24.pl).

 

 

Miniatura: Tobias Mayr/flickr

 

 


DATA: 2019-08-22 14:57:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

@Jagoda Dzięki, chodziło mi o kontemplacyjne zakony męskie. Mamy na terenie Rzeczypospolitej dosłownie jeden - Kamedułów. Kilku w Krakowie i być może ktoś się uchował w Bieniszewie. To wszystko. Niestety.
10 miesięcy temu / Norand
 
@Norand Samych karmelitanek bosych jest 500 w 29 klasztorach. A jeszcze bernardynki, kamedułki, klaryski, klaryski-kapucynki, benedyktynki, dominikanki klauzurowe i wiele innych. Kto się interesuje ten wie ;-)
10 miesięcy temu / Jagoda
 
Pytanie - gdzie są te zakony kontemplacyjne? Kameduli na wymarciu, więc co poza tym?
10 miesięcy temu / Norand
 
Świetny temat! Właśnie odwiedziłem zakon karmelitanek bosych, coś chyba drgnie w tej sprawie, to może być prawda, że zakony kontemplacyjne przyczyniają się modlitwą i postem oraz ciężką pracą i umartwianiem do tego, że świat jeszcze istnieje. Brak zakonów oznaczać może rychły koniec świata. Niech nikt nie podnosi ręki na ludzi, którzy chcą się poświęcić życie Bogu zupełnie. Polecam na Yutubie filmy pod hasłem "karmelitanki bose". Choć dla świata zakony wydają się bezproduktywne, tak na prawdę podtrzymują zepsuty świat w istnieniu oraz przyczyniają się i ratują dusze grzeszników. Dopiero na tamtym świecie dowiemy się o sile i potędze modlitw zakonów kontemplacyjnych.
10 miesięcy temu / Grzesznik
 
Jak najwięcej zakonów!!!
10 miesięcy temu / Piotr_Naiwny
 
Polecam ksiazke "Moc Milczenia" kard.Roberta Saraha jako zrodlo swiezej wody i odtrutke na dyktature halasu.
10 miesięcy temu / Nick
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 114 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.