DZIŚ JEST:   12   GRUDNIA   2019 r.

NMP z Guadalupe
Św. Finiana z Clonard
Bł. Konrad z Offidy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Jagoda Dzięki, chodziło mi o kontemplacyjne zakony męskie. Mamy na terenie Rzeczypospolitej dosłownie jeden - Kamedułów. Kilku w Krakowie i być może ktoś się uchował w Bieniszewie. To wszystko. Niestety.
ponad 1 rok temu / Norand
 
@Norand Samych karmelitanek bosych jest 500 w 29 klasztorach. A jeszcze bernardynki, kamedułki, klaryski, klaryski-kapucynki, benedyktynki, dominikanki klauzurowe i wiele innych. Kto się interesuje ten wie ;-)
ponad 1 rok temu / Jagoda
 
Pytanie - gdzie są te zakony kontemplacyjne? Kameduli na wymarciu, więc co poza tym?
ponad 1 rok temu / Norand
 
Świetny temat! Właśnie odwiedziłem zakon karmelitanek bosych, coś chyba drgnie w tej sprawie, to może być prawda, że zakony kontemplacyjne przyczyniają się modlitwą i postem oraz ciężką pracą i umartwianiem do tego, że świat jeszcze istnieje. Brak zakonów oznaczać może rychły koniec świata. Niech nikt nie podnosi ręki na ludzi, którzy chcą się poświęcić życie Bogu zupełnie. Polecam na Yutubie filmy pod hasłem "karmelitanki bose". Choć dla świata zakony wydają się bezproduktywne, tak na prawdę podtrzymują zepsuty świat w istnieniu oraz przyczyniają się i ratują dusze grzeszników. Dopiero na tamtym świecie dowiemy się o sile i potędze modlitw zakonów kontemplacyjnych.
ponad 1 rok temu / Grzesznik
 
Jak najwięcej zakonów!!!
ponad 1 rok temu / Piotr_Naiwny
 
Polecam ksiazke "Moc Milczenia" kard.Roberta Saraha jako zrodlo swiezej wody i odtrutke na dyktature halasu.
ponad 1 rok temu / Nick
 
Ostatnio oglądałem spotkanie z niejakim Karoniem Krzysztofem, który w sposób bardzo zarozumiały i pogardliwiy odnosił się do ,,ludzi modlitwy" np. zakonów kontemplacyjnych mówiąc coś mniej więcej takiego : ,,dobra dobra niech się modlą, ale ktoś za to wszystko musi płacić.." Po ludzku rozumując jest w tym czysta logika, jednak Katolik oczami wiary dostrzega nieskończoną wartość modlitwy i cierpienia ludzi, którzy ofiarują Bogu ten swój Krzyź aby ,,dopełnić w swym ciele udręki Chrystusowe". Ile osób będąc w bezpośrednim zagrożeniu życia nie jest w stanie łaski uświecającej ? Wydaje się, że bardzo wiele... a jednak czasami w sposób cudowny, niewytłumaczalny osoby te udaje się odratować, jest to niewątpliwie zasługa Bożego Miłosierdzia, jednak jak bardzo ta ,,pogardzana" modlitwa staje się wtedy jedynym ,,środkiem płatniczym".. Dopiero taka osoba jest w stanie docenić wartość modlitwy i życia w łasce u Boga. Jak trwoga to do Boga. Nigdy wartość modlitwy nie powinna być deprecjono
ponad 1 rok temu / Osservatore Romano
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.