Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać
Regulamin forum portalu PCh24.pl:
1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:
- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;
- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;
- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);
- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);
- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);
- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe
- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)
- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich
- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej
- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).
2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora
Tak jakby najpierw, wypić truciznę , by mieć potem, swoje jednoznaczne i niepodważalne zdanie o tym ,że . . . zdycham!
Brawo!!! - logice sublimatycznej, bo zanim coś wydedukuje to . . . zniknie!
Trzeba czytać Tygodnik Powszechny bez uprzedzenia ideologicznego i dopiero wydawać własną opinie jego przesłania.
to jest raczej Tygodnik Bolszewny ...
Judaisci pretendujacy do sukcesji Narodu Wybranego ktory na Pustyni otrzymal 10 Przykazan Bozych, zamiast nich kieruja sie swoimi siedmioma przykazaniami moralnymi rozpisanymi na 619 micwot-przykazan z ktorych poszerzaniem nie maja problemu.Najwidoczniej katolickiemu, a jakże Tygodnikowi Powszechnemu nie przeszkadza, aby Dekalog nie postepowych katolikow uzupelnic nastepnym przykazaniem Bozym?
ile osób wtedy umiało czytać? kto to byli ci wszyscy? ,mówimy o dniu dzisiejszym i na obecna chwile potrzebne argumenty
@ech: Papież Klemens XI w konstytucji apostolskiej "Unigenitus Dei Filius" potępił 101 tez jansenisty Paschazego Quesnela, wśród nich: "Pożyteczne i konieczne zawsze i wszędzie i dla wszystkich jest to, by studiować i poznać ducha, pobożność i tajemnice Pisma Świętego" oraz "Czytanie Pisma Świętego jest dla wszystkich". Jak to powiedział św. Wicenty z Lerynu: "Źródłem wiary jest "Pismo święte", ale jego interpretacja może być najrozmaitsza; nawet diabeł czyni z siebie egzegetę. Pewna jest ta interpretacja, która harmonizuje z sancti maiores, z poprzednikami w wierze".
dziwne powoływać się na Pismo Święte jednocześnie je negując i zabraniając je czytać bo tak wynika od słów cyt. "Dla katolika rzeczą oczywistą jest..."
Czyli wartoby wspomnieć film Pana Krystiana Kratiuka, kiedy zmienią nam Pismo Święte. Warto także posłuchać Ks. Szymona Bańki FSSPX w tym filmie O czym nie wiedzą ateiści? katolicy zresztą też....
"Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!" Ga 1, 6-8
''Lutrowski Obłudnik Powszechny''
Inaczej mówiąc, Pascendi Dominici Gregis w praktyce
Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi?.
Kościół otwarty powinien zostać przez papieża i biskupów zatrzasnięty, bo są w nim niebezpieczni ludzie zagrażający nie tylko wiernym, ale całej ludzkości i zdrowemu rozsądkowi
przeciez tygodnik powszechny to odnoga mychnika jego gazety
Modernizm w czystej postaci. A przecież Jezus powiedział że ani jedna jota nie może zostać zmieniona. Koniec i kropka.
TP cały czas talmudyzował katolicyzm i nadal to robi.
Może Badacze Pisma świętego, od 1933r. świadkowie Jehowy zmienia nazwę na ew. Tyg Powsz?>
Czyli TP już wprost mówi, że nie ma żadnego Boga i objawionej przez Niego drogi do zbawienia tylko taki luźny zbiór dobroludzkich zasad, który zmienia się w zależności od potrzeby.
Czytając Tygodnik Powszechny i miesięcznik ZNAK z lat 60 odniosłem wrażenie, że katolicy otwarci z tamtego okresu potrafili jednak prowadzić dyskusję oraz trzymać się etyki chrześcijańskiej. Teraz Tygodnik Powszechny i miesięcznik ZNAK dają do ateistycznego pieca oraz co więcej zaczepiają wierzących zasiewając w nich nie tyle co ziarno wątpliwości co po prostu wirus apostazji.
8 dni temu / Polishwolf97
Jaśnie oświeceni tygodniczanie, zagłębić się to Katolik powinien w Etyce Katolickiej autorstwa Ks. Woronieckiego, prwadziwego znawcy Tomasza z Akwinu, bo to co wy tam dyrdymalicie jest plugawieniem Wiary Katolickiej a nie jej nauczaniem!
Gdyby Chrystus zakładłą ewolucję i dopsowywanie ewangelii do świata i ludzkiej pzerności, głupoty i pychy, yo by nie wyraził obawy czy znajdzie wiarę jak przyjdzie powtórnie. Ot i to wystarczy, żeby skompromitować takie chamskie i prostackie artykuliki. Trawestując... Tgodnik Powszechny to gazeta dla pustych religijnie ludzi, którzy miarą włąsną traktują religię i uwierzą w byle co, tylko nie w nakazy boże.