DZIŚ JEST:   19   SIERPNIA   2019 r.


Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

„Tygodnik Powszechny” nie słyszy głosu KEP. Używa do promocji sprofanowanego wizerunku Maryi

„Tygodnik Powszechny” nie słyszy głosu KEP. Używa do promocji sprofanowanego wizerunku Maryi
fot. Simona Supino /Forum

Sprofanowanie wizerunku Matki Bożej, którą aktywiści lewicowi okrasili tęczą, wywołało sprzeciw Komisji Episkopatu Polski. Dla „Tygodnika Powszechnego” ów barbarzyński akt stał się okazją do promocji swojego pisma i materiału promującego „osoby LGBT” w Kościele.

 

Mieniące się „katolickim” pismo dołączyło do obrońców sprofanowanego wizerunku Matki Bożej. „Tygodnik Powszechny”, jakby nie słysząc głosu rzecznika Konferencji Episkopatu Polski w sprawie profanacji, postanowił użyć przerobionego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej do autopromocji.

 

Co zrobił „TP”? Na Twitterze opublikował taki oto wpis wraz ze zdjęciem sprofanowanego obrazu:

Dziś o szóstej rano policja aresztowała kobietę za to, że aureole Matki Boskiej i Jezusa przedstawiła w kolorach tęczy (na zdj.). Tymczasem w „TP” jezuita o. James Martin mówi: „Jezus dziś stałby z osobami LGBT, bo one są najbardziej marginalizowane”

 

Całość dopełnia link do wywiadu z o. Martinem – co warto zaznaczyć – promującego otwarcie Kościoła na osoby LGBT de facto z pominięciem sakramentu spowiedzi i wyrzeczenia się grzechu. Więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ.

 

Przypomnijmy zatem jak na profanację w Płocku (tam po raz pierwszy użyto wizerunku Mary z tęczową aureolą) zareagował ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. W wydanym komunikacie napisał:

 

„Ogromy ból spowodowała profanacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która miała miejsce w Płocku w nocy z 26 na 27 kwietnia. Ta profanacja napełnia bólem i niepokojem Polki i Polaków, dla których Jasnogórska Ikona jest świętością. Apelujemy, aby – niezależnie od przekonań i osobistych poglądów – szanować uczucia religijne ludzi wierzących”.

 

„Tygodnik Powszechny” najwyraźniej postanowił iść swoją własną drogą.

 

Źródło: KAI, Twitter

MA

 


DATA: 2019-05-07 11:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przeciez papiez Franciszek spotyka sie i robi sobie zdlecia z pielgrzymami Lgtb+. Blogoslawi im. Ciekawe czy fasada Bazyliki Sw. Piotra bedzie pomalowana na teczowo. Nasza artystka na pewno bedzie zaproszona na spotkanie z Franciszkiem.
3 miesiące temu / Marek
 
To nazywa się OPĘTANIĘ SZATANSKIE
3 miesiące temu / slownik
 
Tygodnik Powszechny piszący "katolickie pismo społeczno kulturalne" - czy to określenie "katolickie" jest ze względu na Ks.Bonieckiego, który nie ma odwagi zdjąć sutanny??? Dlaczego K.Dziwisz nie suspendował Bonieckiego a suspendował Ks.Dr hab.Piotra Natanka w 2011r.w czyim imieniu i pod czyje dyktando??? Czy ten kardynalny błąd nie jest następstwem dzisiejszych wydarzeń i profanacji? Wiele uczestników nabożeństw i dzieci zachowuje się w kościele jak na placu zabaw, czy galeriach handlowych.
3 miesiące temu / Nikt
 
Nie wyszło z ulicą! Nie wyszło z zagranicą! Tym bardziej nie wyjdzie z Maryją Dziewicą Tą która,zmiażdży głowę węża... ,,? Kto nie ma Maryi za matkę, ten nie ma Boga za Ojca. I dlatego ci, co pójdą na potępienie, mianowicie heretycy, schizmatycy itp., którzy Najświętszej Maryi Panny nienawidzą lub się względem Niej odnoszą z pogardą i obojętnością, nie mają Boga za ojca, jakkolwiek się tym szczycą, gdyż nie mają Maryi za matkę." Fragment Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny, św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.
3 miesiące temu / Airam
 
Natychmiast wykreślić określenie "katolicki" z nazwy TP! Natychmiast!
3 miesiące temu / Anaja
 
Tygodnik powszechny to gazeta redagowana przez sługi zła i jest dowodem na istnienie złych mocy na ziemi, które działają na zagubionych katolików czytających tę gazetę. Każdy numer tej gazety zawiera skandaliczne treści obrażające uczucia religijne prawdziwie wierzących chrześcijan między innymi poprzez herezje i treści pochwalające satanizm. Czas o tym mówić głośno i działać, by tych pism unikać jak zarazy, ponieważ ta gazeta rzeczywiście działa przez zarażanie złem, głównie na rzecz antykościoła, kościoła szatana, ekumenizm głoszący że wszystkie religie są sobie równe i jest w nich ten sam Bóg bóg, co jest oczywistym kłamstwem. Kłamstwo ekumenizmu zrównuję jedyną wiarę Objawioną ze wszystkimi pogańskimi wierzeniami takimi jak islam, buddyzm i inne. I módlmy się na Różańcu o szybkie zwycięstwo Królestwa Bożego na ziemi. Króluj nam Chryste!
3 miesiące temu / ry.janszarmach3
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.