DZIŚ JEST:   02   GRUDNIA   2020 r.

Św. Blanki Kastylijskiej
Bł. Rafała Chylińskiego
 
 
 
 

Tydzień do drugiej tury wyborów. Prezydent w konserwatywnej ofensywie

Tydzień do drugiej tury wyborów. Prezydent w konserwatywnej ofensywie
Fot. J. Dudek / Forum

Bliska perspektywa drugiej tury wyborów na najważniejsze formalnie stanowisko w państwie mocno wpłynęła na legislacyjną aktywność Andrzeja Dudy. Po prorodzinnej inicjatywie ustawodawczej dotyczącej prawa oświatowego, w sobotę prezydent zapowiedział wniesienie projektu ustawy blokującej adopcje i przysposobienia dzieci przez osoby pozostające w związkach jednopłciowych.

 

 

- Uważam, że w polskiej konstytucji powinien się expressis verbis znaleźć zapis, że wykluczone jest przysposobienie lub adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym – zadeklarował w Szczawnie-Zdroju Andrzej Duda, aspirujący do objęcia drugiej kadencji.

- W poniedziałek podpiszę odpowiedni dokument wraz z prezydenckim projektem zmian w konstytucji – dodał.

 

Jak podkreślił, „dziecko w Polsce podlega specjalnej ochronie, o czym przesądzają już obowiązujące przepisy konstytucji, ale – w tym aspekcie – wymagają one dopracowania”. Szczególnej ochronie państwa podlegają dzieci których rodzice są pozbawiani władzy rodzicielskiej – ocenił obecny gospodarz „dużego pałacu” przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

 

Według rywala Rafała Trzaskowskiego, „nie ma żadnych wątpliwości, że ten zapis znajdzie poparcie nie tylko wśród posłów Zjednoczonej Prawicy, ale także Konfederacji, PSL i części posłów KO, bo niektórzy z nich bardzo wyraźnie deklarowali swój sprzeciw wobec jakiejkolwiek adopcji czy przysposobienia dziecka przez związki jednopłciowe”.

 

- Jeżeli to będzie wprost zapisane w konstytucji, to emocje wokół tego się skończą. Będzie jasno powiedziane, że jest to niedopuszczalne i nie trzeba będzie dyskutować: wolno, nie wolno. Polska konstytucja będzie to jednoznacznie przesądzała i to na zawsze przetnie spory polityczne nad tą kwestią – stwierdził prezydent.

 

W polskim systemie parlamentarnym większość potrzebna do zmiany konstytucji wynosi 2/3, czyli 307 posłów. Rządzący Klub Prawo i Sprawiedliwość dysponuje obecnie w izbie niższej 235 głosami.

W ostatnich dniach Andrzej Duda obiecał również wprowadzenie do Sejmu projektu nowelizacji prawa oświatowego. Jeśli przeszedłby on parlamentarną ścieżkę, organizacje zewnętrzne nie miałyby wstępu do szkół bez zgody nie tylko dyrekcji, ale i także rodziców. Ustawa blokowałaby zatem działalność na przykład edukatorów seksualnych prowadzących deprawujące zajęcia dla dzieci i młodzieży choćby pod szyldem „walki z nierównością i nietolerancją”.

 

 

Źródło: wPolityce.pl

RoM

 

 


DATA: 2020-07-05 05:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kaczyński od początku nie chce wygranej Dudy. Inaczej projekty z zamrażarki 447,Stop aborcji eugenicznej, Stóp pedofilii byłyby już przyjęte.
4 miesiące temu / agata
 
Niestety pan Duda już nie wygra, dzieci nienarodzone dalej nie mają prawa do życia a można to było ustawą zabezpieczyc.
4 miesiące temu / Erty
 
Jak słusznie zauważył R.Winnicki - gdyby się okazało że 7% zyskali nie narodowcy a zboczeńcy Biedronia to mielibyśmy dziś "ofensywę liberalną" Dudy i licytowanie się z pedroniami o związki partnerskie. To jest chwilowa walka o głosy - okazało się że do wygrania wyborów sam "beton" nie wystarczy...
4 miesiące temu / Wojtek
 
@Elżbieta, ma Pani prawo do własnych wyborów, to dobrodziejstwo demokracji. Jak sądzę zostanie Pani w domu. Lewacy w domu nie zostaną, być może już za tydzień będziemy mieli tęczowego prezydenta. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.
4 miesiące temu / Michu.
 
@Michu, nie przekonał mnie Pan. Jest Pan mocno przekonany o tym, że socjalizm to dobre rozwiązanie, a Duda to dobry kandydat. Ja wręcz przeciwnie. W tej sytuacji musimy pozostać przy swoich zdaniach. Ale dziękuję za podjętą próbę przekonania mnie, że kandydat Duda to mniejsze zło. Bardzo dziękuję @Artur za ten komentarz. Mogę się podpisać pod nim obiema rękami. Zostało jeszcze kilka dni na podjęcie ostatecznej decyzji, ale na ten moment myślę, że moja pierwsza decyzja o oddaniu głosu nieważnego była dobra. Ja przecież już wybrałam Bosaka. A skoro nie ma go w drugiej turze, a obaj kandydaci są nie do przyjęcia, to dlaczego miałabym być żyrantem tego co będzie się działo za prezydentury któregoś z nich? Żadnego nie uważam za mniejsze zło. Jeśli wygra Duda, to powie, jak to oni mają w zwyczaju, że dostał mandat od narodu, że narodowi podoba się to co robi. Ale oddam głos nieważny, aby ktoś nie wykorzystał go do sfałszowania wyborów i nie poszedł na konto jednego z nich
4 miesiące temu / Elżbieta
 
@ Ryś: Masz krótką pamięć, interesujesz się polityką doraźnie albo jesteś PO-wcem? Wybieraj! PIS, pomimo "zażyłości" z prezydentem Trumpem, jest równiż tą partią, która pchała nas w objęcia Unii. A współczesna Unia chętnie udziela pożyczek, zwanych od niechcenia "pieniędzmi z Unii", byśmy w przyszłości nie mieli ochoty na polityczny rozwód z nimi. Jednakże i w tym względzie jest kolosalna różnica między PIS-em a PO. PIS stara się te pieniądze mądrze spożytkować, a PO - co przez osiem lat z wielkim zapałem nam wszystkim udowodnili - konsumować lub powiem to najdelikatniej lekkomyślnie trwonić. Teraz również Unijni lewacy mają wielką ochotę im sypnąć... Co zaś tyczy przedłużających się wyborów i pana Trzaskowskiego, to - przynajmniej oficjalnie - jest to zasługą pana Gowina. Reasumując, tak czy inaczej, musimy wykonać skok do mętnej wody, ale mamy też wybór - z kamieniem przywiązanym do szyi lub bez tego kamienia.
4 miesiące temu / W-Sawa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.