DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Tydzień biblijny: Parafia zaprasza do czytania Pisma Świętego aktorki – zwolenniczki aborcji

Tydzień biblijny: Parafia zaprasza do czytania Pisma Świętego aktorki – zwolenniczki aborcji

Jedna z warszawskich parafii w trakcie tygodnia biblijnego zaprosiła do czytania Pisma Świętego znanych aktorów. Okazało się, że część zaproszonych gwiazd otwarcie wyraża swoje poparcie dla aborcji oraz Czarnych Marszów.

 

Podczas trwającego (26.IV – 3.V) tygodnia biblijnego, parafia św. Antoniego Padewskiego z Warszawy zorganizowała codzienne czytanie Pisma Świętego online. Każdego dnia parafia na swoim profilu Facebookowym oraz YouTube będzie zamieszczać kolejny fragment Ewangelii św. Mateusza. Inicjatywa wzbudza emocje, bo do czytania fragmentów Pisma Świętego zaproszono... aktorki otwarcie popierające aborcję oraz strajki feministek.

 

Z dostępnego na stronie parafii plakatu wynika, że w akcję włączono takie osobistości jak Mateusza Damięckiego, Katarzynę Zielińską, Olgę Bołądź, Magdalenę Lamparską, Marcina Kwaśnego, Cezarego Łukaszewicza, Olgę Kalicką, Tomasza Wolnego, Krzysztofa Konopkę czy Szymona Reicha.

 

Tymczasem Katarzyna Zielińska oraz Olga Bołądź wyraziły w ostatnim czasie w mediach społecznościowych swoje poparcie dla aborcji i obowiązującego „kompromisu aborcyjnego”. Aktorki sfotografowały się z wymalowanym znakiem błyskawicy – symbolem Strajku Kobiet, tym samym dołączając do akcji feministek, protestujących przeciw procedowaniu w Sejmie projektu „Zatrzymaj Aborcję”. Inicjatywa obywatelska zakłada wykreślenie z polskiego porządku prawnego tzw. aborcyjnej przesłanki eugenicznej, na podstawie której zabija się co roku około tysiąc dzieci jedynie z powodu podejrzenia nieuleczalnej choroby.

 

 

 

Nie wiadomo czy organizatorzy wydarzenia wiedzieli o poglądach zaproszonych gości. Warto zastanowić się jednak nad zapraszaniem do współpracy osób publicznie wzywających do przyjęcia postawy sprzecznej z nauczaniem Kościoła katolickiego.

 

„Niech ten Tydzień Biblijny zainspiruje nas do częstego czytania Bożego Słowa” – piszą inicjatorzy akcji. Pani Oldze i Pani Katarzynie polecamy zwłaszcza pierwszy rozdział Księgi Jeremiasza: „Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię” (Jr 1, 5).

 

Źródło: Facebook.com / twitter.com / swietyantoni.com.pl

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-04-27 09:32
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

O ironio, Olga Bołądź grała siatkarkę Agatę Mróz, która oddała swoje życie by urodzić córkę. Jak widać niektórzy są tylko wyrobnikami i niczego się nie uczą.
8 miesięcy temu / Jagoda
 
Przecież tam przyjmują Zielińskiego pisze o nim Krajski
8 miesięcy temu / Rrr
 
Należy przyjrzeć się proboszczowi...
8 miesięcy temu / Stary Trep
 
No i co z tego, wow, co z tego ma wyniknąć. Potrzebna jest ewangelizacja całego narodu a nie szopka z celebrytami.
8 miesięcy temu / Ren
 
A może to jest właściwa droga do zmiany poglądów?
8 miesięcy temu / Kamlot
 
Przecież Pismo Święte - to SłOWO BOŻE, a nie słowo bezbożnicze. Dlaczego nie czyta Ksiądz lub Kleryk? Na pewno potrafi lepiej niż "aktor" lub "aktorka".
8 miesięcy temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.