DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Twórca Facebooka ma krew na rękach - izraelski minister ostro o Zuckerbergu po serii zamachów

Twórca Facebooka ma krew na rękach - izraelski minister ostro o Zuckerbergu po serii zamachów
commons.wikimedia.org

W Izraelu nasiliły się w ostatnich dniach krwawe ataki terrorystyczne. W miniony czwartek we własnej sypialni palestyńscy zamachowcy zamordowali 13-latka. Wcześniej napastnik na Facebooku deklarował chęć poniesienia śmierci „dla dobra Palestyny”. Właśnie dlatego minister bezpieczeństwa publicznego Izraela w ostrych słowach wypowiedział się o portalu społecznościowym oraz jego twórcy.

 

Minister Gilad Erdan w rozmowie z izraelską stacją telewizyjną obarczył Marka Zuckerberga częścią winy za śmierć chłopca. Zdaniem polityka twórca Facebooka „dostarcza platformę dla terrorystów”, gdzie mogą swobodnie wymieniać się informacjami. Ponadto – zdaniem Erdana – portal sabotuje prace policji i szerzy „mowę nienawiści”.

 

Szef resortu zaapelował do swoich rodaków korzystających z FB, by zasypywali administrację żądaniami usuwania profilów terrorystów i osób nawołujących do nienawiści. Zdaniem szefa służb bezpieczeństwa Facebook „od czasu Państwa Islamskiego stał się potworem”.

 

W ostatnim czasie ataki na Żydów w Izraelu nasiliły się. W ubiegły czwartek we własnej sypialni zginął zamordowany 13-letni Ariel. Tego samego dnia nożem ugodzono dwie inne osoby. Z kolei w piątek zastrzelono rabina, a 3 członków jego rodziny raniono. Od października w tego typu atakach zamordowano 30 obywateli Izraela oraz 4 obywateli innych państw.

 

Przed śmiercią nastolatka morderca opublikował na Facebooku serię wpisów. Wyrażał w nich chęć poniesienia śmierci „dla dobra Palestyny”. Zdaniem ministra Erdana portal niewłaściwie reaguje na tego typu treści, dlatego też „Zuckerberg ma część krwi zamordowanego nastolatka na rękach”.

 

Medium społecznoścowe odpowiedziało na zarzuty wpływowego polityka twierdząc, że współpracuje z organami bezpieczeństwa państw świata, w tym z Izraelem. Facebook zadeklarował, że nie jest miejscem rozpowszechniania „mowy nienawiści”.

 Źródło: wprost.pl

MWł
   


DATA: 2016-07-04 11:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Skoro tak, to zwracam honor. Tym niemniej, sugeruję by nie używać zwrotu "zwolennik Watykanu" jako synonimu bergoglianisty. Istnieją bowiem "zwolennicy Watykanu" (w sensie: uznający Franciszka za papieża), którzy nie są bergoglianistami.
ponad 4 lata temu / do ma
 
@do ma: Aż tak kolega jest niedomyślny? Byłem uprzejmy ale czy redakcja mi bez uprzejmości "puści". Chodzi o zwolenników bergoglianizmu.
ponad 4 lata temu / ma
 
No tak, podobnie jak wynalazcy samochodu lub noża mają krew na rękach ludzi, którzy zrobili sobie lub komuś innemu krzywdę używając owych. Ręce opadają.
ponad 4 lata temu / don marco
 
Skoro nie masz na myśli katolików "zwolenników Watykanu", to jakich? Polskokatolików, czy innych sekciarzy nie uznających prymatu papieża?
ponad 4 lata temu / do ma
 
oooooooooopssss..... ;)))
ponad 4 lata temu / delgado
 
Napisałam że TNIE równo obie strony, a nie że jest przyjazny dla obu stron.
ponad 4 lata temu / Joasia z N.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.