DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2019 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

„Twoje światło nie zgaśnie” – katolicki pogrzeb Alfiego

„Twoje światło nie zgaśnie” – katolicki pogrzeb Alfiego
Fot. Caters News Agency / Forum

Dziennikarka włoskiego portalu katolickiego opublikowała poruszającą relację z uroczystości pogrzebowej Alfiego Evansa w liverpoolskiej archikatedrze pod wezwaniem Chrystusa Króla.

 

Jak napisała Benedetta Frigerio, która uważnie śledzi sprawę niespełna dwuletniego chłopca, uśmierconego przez brytyjski aparat państwowy, katolicki pogrzeb Alfiego Evansa, celebrowany był przez kanonika katedry w obecności około 130 osób. Wśród zebranych znalazł się ambasador i konsul Włoch. 

 

„Ojciec Alfiego, Thomas, trzyma trumnę chłopca wraz z mężczyznami z rodziny, płacze i mruży oczy, przygryzając wargę, by powstrzymać łzy. Ojciec Thomasa, u jego boku, jak w każdej trudnej chwili, dodaje mu sił, trzymając rękę na ramieniu podtrzymującym trumnę” – relacjonowała dziennikarka w impresyjnym artykule zatytułowanym: „Alfie, do widzenia, obiecujemy: twoje światło nie zgaśnie”.

 

Podczas liturgii odczytany został m.in. fragment Ewangelii świętego Marka: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy Królestwo Boże” (Mk 10, 14).

Frigerio pisze, że Alfie zaniósł to Królestwo tam, gdzie przez lata panowała ciemność – pod pozorem użyteczności i „postępu”, które okazały się nie mniej bezwzględne niż te przyniesione przez nazizm.

 

„Matka i ojciec Alfiego, choć zasmuceni i ściśnięci w głębokim bólu, wiedzą o tym. Wiedzą i wyjaśniają, że misja Alfiego jest dopiero na początku, wiedzą, że oni też mają misję” – komentuje reporterka. 

 

„Dlatego w wielkiej udręce spowodowanej niesprawiedliwością państwa-władcy, który z okrucieństwem zabija swoje najbardziej potrzebujące dzieci, rodzina Alfiego nie popada w rozpacz. Liczna i zjednoczona, pozostaje zwarta. Bliscy chłopca potrafią się nawet uśmiechnąć, uściskać, podziękować, tak jak zawsze to robili wobec wszystkich, którzy wzięli udział w dobrej walce. W walce, która wciąż trwa” – napisała Frigerio.

 

Włoszka dała wyraz swemu przekonaniu, że Alfie Evans obudził wiele sumień, a te już nie powrócą do uśpienia, w którym tkwiły przez długie lata. Jednak sprawa choroby i śmierci tego dziecka musi być doprowadzona do pełnego wyjaśnienia – podkreśla autorka relacji.

 

 

Źródło: lanuovabq.it

RoM

 

 

 


DATA: 2018-05-14 22:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W sieci było zamieszczone zdjęcie książeczki zdrowia Alfiego. Dziecko, mimo niepokojących matkę objawów neurologicznych(pisała o tym), nadal było traktowane szczepionkami. Trwa krzewienie lucyferycznej cywilizacji, opartej na naukowych kłamstwach. Począwszy od konfabulanta Ludwika Pasteura (jego życiorys na podstawie notatek napisał Gerald Geison) I na tym kłamstwie opiera się medycyna konwencjonalna. Na lucyferycznym wmawianiu chrześcijanom, że w szczepionkach muszą być komórki ZDROWYCH ABORTOWANYCH DZIECI.Bo mogłyby być komórki mnożone z płodów, które zginęły w wypadku.A nie linie komórkowe z ciał dzieci, które zamordowano, bo ich nie chciano.
ponad 1 rok temu / gea
 
Mnie zszokowała postawa rodziny królewskiej, straciłem do nich wszelki szacunek. Alfie był uśmiercany w tzw. majestacie prawa, które reprezentują, a oni w tym czasie cieszyli się narodzinami kolejnego potomka jakby nigdy nic. Ohyda. Gdybym był jednym z nich, pojechałbym do kliniki, wziął chłopca na ręce i na rękach zawiózł do Włoch. Kto by śmiał dziecko odebrać?
ponad 1 rok temu / GM
 
Senator napisał najpiękniej, dołączam się do tych pięknych słów
ponad 1 rok temu / Zosia
 
Alfi, aniołku, nie umarłeś na darmo, Twoja śmierć otworzyła oczy sprawiedliwym, acz wahającym się. Módl się za nas kochany chłopczyku!
ponad 1 rok temu / senator
 
Nikt z nas nie zrobił wszystkiego, co mógł zrobić, tj. głośno protestować na ulicach o prawo przewiezienia dziecka do Włoch. Nikt z nas nie zrobił wszystkiego, co można było zrobić. Każdy miał ważniejsze sprawy na głowie.
ponad 1 rok temu / Migg
 
RIP
ponad 1 rok temu / Kasandra
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.