DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Twój syn jest homoseksualistą? To nie koniec świata - możesz mu pomóc!

Twój syn jest homoseksualistą? To nie koniec świata - możesz mu pomóc!
zdjęcie ilustracyjne. źródło: pixabay.com

Joseph Sciambra na łamach Life Site News pisze, że kluczową rolę w wyzwoleniu syna od homoseksualizmu może odegrać ojciec. Nie są to czcze słowa. Autor sam bowiem spędził część życia w sidłach homoseksualnego grzechu. Na szczęście dzięki modlitwie i przykładowi jego ojca wyszedł z niego. Jako osoba znająca temat z autopsji pisze, jak powinien postępować ojciec, by wyzwolić syna od identyfikowania się jako homoseksualista.

 

Jedną z metod jest modlitwa. Nie tylko jednorazowa, lecz również stale ponawiana w ciągu dnia. Niezastąpiona jest także częsta Msza święta i korzystanie z Sakramentów. Nieocenioną pomoc stanowi również nabożeństwo do świętego Józefa i proszenie go o wstawiennictwo. Warto również, by mężczyzna nie obawiał się przyznawać do swej wiary, choć może czynić to w dyskretny sposób. Ważna jest adoracja Najświętszego Sakramentu, post i pokuta.

 

W postawie wobec homoseksualnych synów niezbędna jest również pewna stanowczość. Nie należy ulegać roszczeniom do całkowitej akceptacji. Nie należy też ulegać ideologii, jakoby homoseksualizm był wrodzony. Stanie się homoseksualistą, to często decyzja, za jaką stoi osobista trauma. Przyjęcie tego do świadomości jest często trudne. Jednak nie należy od tego uciekać.

 

Tego typu praktyczne porady są niezwykle istotne w czasach, gdy zwolennicy homoseksualizmu podkreślają – wbrew faktom – jakoby "orientacja homoseksualna" była bezdyskusyjnie wrodzona, a wyzwolenie się z niej było niemożliwe. Tym samym narażają oni młodych homoseksualistów na choroby związane z ich stylem życia.

 

Zgodnie z Katechizmem „pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi trudne doświadczenie. Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i – jeśli są chrześcijanami – do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji.

 

Jak uczy Katechizm „osoby homoseksualne są wezwane do czystości. Dzięki cnotom panowania nad sobą, które uczą wolności wewnętrznej, niekiedy dzięki wsparciu bezinteresownej przyjaźni, przez modlitwę i łaskę sakramentalną, mogą i powinny przybliżać się one – stopniowo i zdecydowanie – do doskonałości chrześcijańskiej”.

 

Źródła: lifesitenews.com / Katechizm Kościoła Katolickiego

mjend


DATA: 2019-05-13 07:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Jak uczy Katechizm ?osoby homoseksualne są wezwane do czystości. Dzięki cnotom panowania nad sobą, które uczą wolności wewnętrznej, niekiedy dzięki wsparciu bezinteresownej przyjaźni, przez modlitwę i łaskę sakramentalną, mogą i powinny przybliżać się one ? stopniowo i zdecydowanie ? do doskonałości chrześcijańskiej?." Czyli wychodzi na to, że nie da wyzwolić się od homoseksualiści, skoro drogą dla takiej osoby jest tylko czystość. Jakoś nie zgadza mi się w takim razie to z tezą, że orientacja seksualna nie jest wrodzona.
ponad 1 rok temu / Ada
 
Chyba zapomniano dodac o tym, ze nawet w licealnych podrecznikach z biologii rozszerzonej jest napisane, ze homoseksualizm jest uwarunkowany genetycznie. A WHO wyreslilo homoseksualizm z listy chorob w 1973. Czas sie ludzie obudzic i przestac nienawidzic
ponad 1 rok temu / Maria
 
Powinno się zgłosić do lekarza, to prawda. Ale znajdź mi dzisiaj lekarza psychologa, seksuologa, który podejmie się leczenia. Jest to bardzo trudne. I to są wła$nie skutki wykreślenia homoseksualizmu z listy chorób o czym można przeczytać kilka komentarzy wcześniej do czego zachęcam.
ponad 1 rok temu / do Velario
 
Autor zapomniał dodać o tym aby zagłębiać się w lekturę Pisma Świętego - Słowo Boże. To stanowi źródło wszelkiej siły, a wzmacniając je sakramentami i adoracją może przynieść wszelkie łaski. Swięty Paweł wielokrotnie wspominał o grzechu sodomy, wiadomo jak się to skończyło dla Sodomy i Gomory. Każdy homoseksualista pod przykrywką własnego egoizmu tłumaczonego traumą bądź czymkolwiek innym odrwaca się od Boga czyniąc tę obrzydliwość w imieniu spełniania własnych zachcianek. To ludzie świadomie wybierają grzech i tym samym walczą z prawem Boskim decydując się na trwanie w złu. Homoseksualizm to obrzydliwość, i każdy kto popełnia grzech sodomski doskonale zdaje sobie sprawę z tego że to nie jest naturalne. Niestety świat w którym żyjemy zalewa nas nowomową i wszelakimi rodzajami kłamstw które pozwalają nam na usprawiedliwianie tego haniebnego czynu. Czyn zasługuje na potępienie. Człowiek musi chcieć poznać Pana Boga - musi tego chcieć. Bóg chce naszego zbawienia.
ponad 1 rok temu / RR
 
@Jagódka Bo oni lubią kobiety.
ponad 1 rok temu / ollek
 
Remedium na homoseksualizm syna ma być modlitwa, Msza Św., korzystanie z sakramentów, nabożeństwo do św. Józefa i adoracja Najświętszego Sakramentu. Kto by pomyślał! Przecież homoseksualizm to podobno choroba. Jeżeli tak, to na pierwszym miejscu powinna być chyba wizyta u lekarza - czyż nie?
ponad 1 rok temu / Velario
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.