DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Twój Ruch żąda usunięcia krzyża z Sejmu

Twój Ruch żąda usunięcia krzyża z Sejmu

Warszawski Sąd Apelacyjny rozpatrzy apelację posłów w tej sprawie. Twój Ruch domaga się usunięcia krzyża z sali posiedzeń plenarnych Sejmu. Wyrok może mieć precedensowy charakter.


Z wnioskiem wystąpił Janusz Palikot, Armand Ryfiński, Adam Rybakowicz, Henryk Kmiecik, Roman Kotliński, Marek Domaracki i Jacek Kwiatkowski. Początkiem 2013 roku sąd okręgowy orzekł, iż obecność symboli religijnych w miejscach publicznych nie narusza swobód sumienia. Posłowie z ugrupowania Janusza Palikota oczywiście wnieśli apelację.


Przedstawiciel wnioskodawców podkreślił, że sędzia zaprezentował… „ideologiczne” uzasadnienie. - Stwierdza, że żądanie powodów stanowi nadużycie prawa podmiotowego, fundamentem tego wniosku jest spostrzeżenie, że powodowie ’na sztandarach głoszą tolerancję’, której przejawem ma być ’zalegalizowanie’ związków partnerskich, zaś sami tolerancyjni nie są, bo nie tolerują obecności w Sejmie symbolu religii, którą wyznaje 96 proc. obywateli. Ten wywód Sądu jest wadliwy i prowadzi ad absurdum – komentowała reprezentujący Twój Ruch mecenas Anna Kubica.


Przeciwnicy wniosku kontrują: sąd prawidłowo rozpoznał cel przyświecający współpracownikom Palikota. Próba usunięcia krzyża z sali sejmu metodami sądowymi jest kolejną próbą politycznej manifestacji, obliczonej na przykucie uwagi opinii publicznej i poprawienie sondaży. – Wyrok, jaki zapadnie, ma niezwykle ważne znaczenie precedensowe dla katolików naszego kraju i wszystkich krzyży wiszących w urzędach i instytucjach publicznych – tłumaczy radca prawny Stanisław Jędrzejkowski.Źródło: naszdziennik.pl

mat


DATA: 2013-11-22 07:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Został uwolniony duch przyzwolenia na bezczelność.
ponad 6 lat temu / Leo
 
a my żądajmy usunięcia tzw. twojego ruchu z Sejmu
ponad 6 lat temu / Mya
 
A oni wnieśli ideologiczny wniosek. Więc ich ruch powinien zrobić ruch wstecz i się nie kompromitować!
ponad 6 lat temu / mataleo
 
No i mamy kolejną odsłonę walki dobra ze złem, lewaków i wszelkich zboków przeciwko religii katolickiej. Nie mogą patrzeć na Krzyż , bo drapie ich sumienie więc chcą usunąć Boga z przestrzeni publicznej by łatwiej im się żyło i postępowało wedle znanej zasady "róbta co chceta".
ponad 6 lat temu / anka
 
no to 26.11 odmawiajmy różniec i zastosujmy post i bedzie dobrze. Wg mnie obecnie jesteśmy w stanie niewypowiedzianej wojny gospodarczej ale i wojny religijnej z katolikami - również w Polsce.
ponad 6 lat temu / maro
 
Rzecznik sądu powiedziała: 26 listopada rano będzie rozprawa.
ponad 6 lat temu / Szlachta
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.