DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Twitter: publicyści komentują sondażowe wyniki wyborów, prezydent Duda gratuluje

Twitter: publicyści komentują sondażowe wyniki wyborów, prezydent Duda gratuluje
Adam Chelstowski/FORUM

Jak wynika z sondaży exit poll, Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w wyborach parlamentarnych uzyskując poparcie na poziomie 43,6 proc. Sukces partii Jarosława Kaczyńskiego, a także wyniki pozostałych ugrupowań, komentują w sieci dziennikarze i publicyści. Głos zabrał także prezydent Andrzej Duda.

  

W nawiązaniu do wyników sondażowych exit poll głos zabrał mec. Jerzy Kwaśniewski. Prezes Instytutu Ordo Iuris zastanawia się czy w nowej kadencji Sejmu na politycznej agendzie znajdą się również sprawy związane z ochroną życia, a także reformą edukacji, mediów oraz wymiaru sprawiedliwości.

 

„Pełna obrona życia i rodziny. Budowa tożsamości politycznej na fundamencie wartości w polityce krajowej i międzynarodowej (regionalne przywództwo). Wolność gospodarcza, reforma w. sprawiedliwości, programu edukacji, mediów. Awans oddolnych liderów do krajowej elity Możliwe...?” – pyta mecenas Jerzy Kwaśniewski.

 

 

Tomasz Terlikowski w swoim wpisie także poruszył kwestię walki z aborcją. Publicysta pyta czy to zwycięstwo pozwoli PiS zająć się ochroną życia od poczęcia. „PiS, jeśli nic się nie zmieni, wygrał. Ma cztery lata. Gratuluję i życzę zmieniania Polski. Czy teraz można już walczyć o to, żeby zaczął realnie realizować agendę pro life??? Czy nadal będziemy się cieszyć słowami bez decyzji w tej sprawie i zadowalać tym, że mogło być gorzej?” – napisał na Twitterze publicysta związany z Telewizją Republika. W kolejnym wpisie poparł brata Tomasza Żaka, ministra prowincjalnego Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, który zaapelował o wprowadzenie programu „Życie Plus”.

 

 

Publicyści zwracają uwagę, że zdecydowane zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości może mieć konsekwencje dla Platformy Obywatelskiej, nie tylko ze względu na zdecydowaną różnicę w posiadaniu mandatów w sejmie. Wynik Koalicji Obywatelskiej na poziomie 27,4 proc. może oznaczać problemy z utrzymaniem władzy w partii przez Grzegorza Schetynę.

 

„Jeśli wyniki exitów się potwierdzą, (a imho PiS-owi w realu wzrośnie), to pamiętając o nastrojach w regionach PO, można sparafrazować Szczepkowską: - 13 października skończył się Grzegorz Schetyna” – komentuje Wojciech Wybranowski z tygodnika „Do Rzeczy”.

 

 

W podobnym tonie wypowiada się Wojciech Biedroń z portalu wPolityce.pl. „Czy jak już Schetyna ogłosił sukces, to może zacząć się pakować, czy jeszcze poczeka do prezydenckich?” – napisał.

 

   

Zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości komentuje również Łukasz Warzecha. Publicysta, który wielokrotnie wyrażał swój sceptycyzm wobec partii Jarosława Kaczyńskiego, zwrócił uwagę, że „procentowy wynik PiS jest najwyższy dla jednej partii w wyborach do Sejmu w III RP”. Dodał jednak, że zarazem jest on „niższy niż wynik PiS w maju tego roku”. Warzecha zwraca uwagę również na możliwą uratę stanowiska szefa Platformy Obywatelskiej przez Grzegorza Schetynę. „Ciekawe, czy w styczniu ostoi się Schetyna. Ta kampania to jego porażka, PO + N. w sumie miały o ok. 4 punkty więcej w 2015 niż teraz” – napisał.

 

 

Z kolei Konrad Piasecki z Radia Zet zauważa, że Prawo i Sprawiedliwość może mieć trudne zadanie, ponieważ nie wiadomo, jak rozłożą się mandaty w Senacie. „Bardzo ciekawe będą wyniki senackie. Zważywszy na niehegemoniczny wynik PiS - szykuje się 50/50” – pisze na Twitterze.

 

 

Sceptycznie do sondażowych wyników podchodzi również Rafał Ziemkiewicz. „Powiem szczerze: nie wierzę w ten exit poll. Przeliczam i nic mi się nie zgadza. Obstawiam, że IPSOS znowu nawalił” – czytamy w jego wpisie.

 

 

Z kolei wszystkim wyborcom podziękował prezydent Andrzej Duda, który zwrócił uwagę na bardzo wysoką frekwencję. „Bardzo dziękuję wszystkim moim Rodakom, którzy dziś wzięli udział w wyborach. Gratuluję wszystkim Państwu Posłom i Senatorom, którzy dziś zdobyli mandaty, przy wysokiej frekwencji. To ważne! Wspaniała postawa Wyborców. Dziękuję!” – napisał na Twitterze.

 

 

 

Źródło: Twitter

WMa

 


DATA: 2019-10-15 08:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

..podstepnych atakach na Konfederację..??? Podstępnie ataki na zwykłą ludzką przyzwoitość przeprowadza Korwin i to od dawna
8 miesięcy temu / Do lemingow
 
Ziemkiewicz ma pewnie gigantycznego kaca - po swoich brutalnych i podstępnych atakach na Konfederację stracił twarz i wiarygodność, a wyniki wyborów właśnie dowodzą, że jego "racjonalne" argumenty były czystą manipulacją...
8 miesięcy temu / Chrobry
 
L - ciężko jest mieć szeroko otwarte oczy bo np potem po fakcie się czlowiek dowiaduje jak było z H. Czerniakiem że był latami w zomo. A startował z Konfederacji. Tylko prawdziwie świadomy wybór może być dobry pod warunkiem że samemu nie jesteś gnidą.
9 miesięcy temu / Jot
 
Rafał Ziemkiewicz ma chyba rację. Też mi się wydaje, że wyniki będą inne. Niewątpliwym pozytywem tych wyborów jest wysoka frekwencja. Ludzie zaczynają się budzić. Oby dzień, w którym naprawdę otworzą szeroko oczy, okazał się dobrym. Szczęść Boże uczciwym ludziom startującym w wyborach i zwykłym Polakom.
9 miesięcy temu / L
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.