DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Twardy lockdown do Wielkiej Nocy? „Bild” ujawnia plany kanclerz Niemiec

Twardy lockdown do Wielkiej Nocy? „Bild” ujawnia plany kanclerz Niemiec
fot. Presse- und Informationsamt der / dpp images

„Podczas wewnętrznego spotkania polityków CDU lider partii kanclerz Angela Merkel miała stwierdzić, że Niemcy potrzebują jeszcze 8-10 tygodni twardych ograniczeń”, ustalił dziennik „Bild”. Oznaczałoby to, że lockdown u naszych zachodnich sąsiadów potrwałby do świąt Wielkiej Nocy.

 

Według gazety słowa Merkel to reakcja prewencyjna w związku z informacjami o nowym szczepie koronawirusa, który jest „mocno zaraźliwy”, o czym mieli przekonać się Brytyjczycy. – Jeśli nie uda nam się powstrzymać tego brytyjskiego wariantu, do Wielkanocy będziemy mieli 10-krotnie większą częstotliwość jego występowania – miała stwierdzić Merkel.

 

Nadal potrzebujemy 8-10 tygodni twardych ograniczeń – miała dodać kanclerz Niemiec.

 

Druga fala obostrzeń została wprowadzona w Niemczech 2 listopada. W połowie grudnia władze ogłosiły pełny lockdown, który potrwa co najmniej do 31 stycznia, ale Angela Merkel niejednokrotnie podkreślała, że może okazać się, iż to za krótko i będzie trzeba przedłużyć restrykcje, a nawet wprowadzić nowe.

 

Obecnie w Niemczech obowiązuje m.in. zakaz opuszczania domów bez konieczności. Otwarte są tylko sklepy z artykułami niezbędnymi do codziennego życia, a także apteki i banki. Zamknięte są szkoły, a niektórzy pracodawcy musieli zawiesić działalność lub zlecić swoim pracownikom pracę w systemie zdalnym. Zamknięte również zostały m.in. zakłady fryzjerskie, kosmetyczne.

 

Źródło: rmf24.pl

TK


DATA: 2021-01-12 13:59
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ciekawe czy niemcy sie ockną
7 dni temu / Ola
 
terefere kuku bo w Niemcech nie ma tak jak podaja media co ma dzialac na nasze umysly i tolerowanie drakonskich metod tresury gdyz Niemcy nie maja nakazu wedrowania po ulicach w maskach przeciwtlenowych a nam sie wbija do glowy ten sluszny obraz
8 dni temu / ZBIGNIEW
 
Przeżyliśmy 123 lata zaborów, okupację nazistów i sowietów i wyciągnęliśmy naukę.W górach mamy parkingi z miejscem noclegowym dla kierowcy. Jeździmy tłumnie w delegacje. Mamy sklepy fitness z możliwościami wypróbowania sprzętu i organizujemy turnieje szachowe w kurortach. Moglibyśmy inne narody Europy uczyć jak przetrwać pod obecną okupacją Niemiec.
8 dni temu / Michał
 
Tak musi być i u nas bo trzeba ludzi trzymać za twarz. Ta chamska ordynarna propaganda państwowej tvp inaczej tego nie można nazwać jak to różni nieuprawnieni zajęli szczepionki poza kolejką i przez to inni mogli umrzeć. Oczywiście ma to wywołać zapotrzebowanie niezdecydowanych bo patrzcie inni się pchają. Natomiast to ,że o wiele więcej ludzi umiera wskutek braku opieki lekarskiej, niedostania się do szpitala bo tylko covid, zastraszenia ludzi, to tak jak dziś czytam karetki wożą ludzi od punktu do punktu przez parę godzin i oni umierają, o tym cicho sza. Najważniejsze wyszczepić jak bydło wszystkich. A może ktoś tak podsumuje ile ludzi umiera przez cowid a ile przez to rozbicie służby zdrowia zamiast pokazywać w tvp panią doktór która straszy ilu to umarło na covid.
8 dni temu / Johnny
 
No to u nas to samo będzie - jak powiedziała jedna wiceminister, nie patrzymy tylko na stan "pandemii" w Polsce, ale na "kontekst europejski i światowy". Decyzje o lockownach nie zapadają na wiejskiej ani nawet na żoliborzu, tylko za granicą.
9 dni temu / Wojtek
 
Najważniejsze że zdążą przed ramadanem.Wielkanoc 2021- 4 kwietna, ramadan rozpoczyna się 12 kwietnia i trwa do 12 maja.
9 dni temu / mf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.