DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

TVP zaprosiła do dyskusji o ks. Popiełuszce ateistkę Senyszyn! A dlaczego nie Jerzego Urbana?!

TVP zaprosiła do dyskusji o ks. Popiełuszce ateistkę Senyszyn! A dlaczego nie Jerzego Urbana?!

Jeśli ktoś chce skandalu, to zrobi wszystko, aby go sprowokować. Tę starą maksymę wdrożyli w życie dziennikarze TVP, którzy w 35. rocznicę śmierci zamordowanego w bestialski sposób przez komunistów błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki zaprosili do dyskusji o tym tragicznym wydarzeniu… Joannę Senyszyn – polityk PZPR i SLD i zadeklarowaną ateistkę, która niejednokrotnie obrażała Kościół Katolicki, kapłanów i wiernych.

 

Ksiądz Popiełuszko został uznany męczennikiem Kościoła, chociaż tak naprawdę nie zginął za wiarę, tylko za działalność polityczną. Zajmował się działalnością polityczną, która w tamtym czasie była niewygodna nawet dla Kościoła Katolickiego – mówiła Senyszyn.

 

Według Senyszyn, w latach 80-tych Kościół „układał się z władzami”, a działalność ks. Popiełuszki była niewygodna zarówno dla władzy, jak i dla samego Kościoła. – Na pewno nie zginął za wiarę, natomiast Kościół sobie sam decyduje, kto jest świętym (…) Kościół kieruje się własną polityką, ustanawiając świętych. Zresztą wielu z nich nie zasługuje wcale na świętość jak chociażby Matka Teresa z Kalkuty, co teraz już wyraźnie zostało powiedziane – mówiła Senyszyn.

 

W programie pojawił się również temat Jerzego Urbana, rzecznika komunistycznego rządu w latach 1981-89, który wielokrotnie atakował ks. Popiełuszkę. Wczoraj w sieci pojawiło się nagranie, na którym tłum młodych ludzi skanduje na jego cześć. – Nie jestem zdziwiona. Młodzież oczywiście nie pamięta Jerzego Urbana sprzed kilkudziesięciu lat, tak jak nie pamięta ks. Popiełuszki w większości. (…) Jerzy Urban jest teraz znanym youtuberem, myślę, że m.in. wzorowała się na nim Klaudia Jachira, która weszła do Sejmu. Filmiki Urbana są bardzo popularne w internecie – skomentowała Senyszyn.

 

Należy zadać pytanie: po co TVP zaprasza na swoją antenę w tak ważnym dla Polaków dniu takich ludzi, jak poseł Senyszyn? Bo chce stwarzać pozory pluralizmu? Bo chce dać się wypowiedzieć „drugiej stronie”? Jeśli tak, to trzeba było zaprosić samego Jerzego Urbana, który nazywał Msze Święte za Ojczyznę odprawiane przez Ks. Popiełuszkę „seansami nienawiści” i do dziś głosi w swoich rynsztokowych publikacjach, że ks. Jerzy albo był pijany i sam wpadł do rzeki, albo został uprowadzony i zamordowany przez księży-opozycjonistów.

  

Źródło: TVP Info

TK

 

ZOBACZ TAKŻE:

„Urban Party – napij się z Jerzym Urbanem”. Stary komunista gwiazdą imprezy dla młodzieży


DATA: 2019-10-20 10:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kobiety mają pierwszeństwo...
5 miesięcy temu / PI Grembowicz
 
W tarocie wyszło mi że za 4 lata lewica wygra wybory więc powinni dogadywać się zamiast walczyć
8 miesięcy temu / Trazc
 
Z demonem i jego sługami nie powinno się prowadzic dialogu,jeśli świadomie i dobrowolnie wybrali opcję diabelską to należy ubolewac, ale to już jest niestety ich wolny wybór, respektowany wolą bożą; droga na zatracenie jest otwarta. Należy używac rozumu i nie promowac a unikac toksycznych wpływów.Jedyne co można zrobic to ofiarowac za nich modlitwę a to już naprawdę jest bardzo wielki dar.
8 miesięcy temu / t
 
Aha za rok to TVP zaprosi kpt Piotrowskiego lub por.Chmielewskiego bo to eksperci w temacie.Chmielewski pono juz się. nie jaka wiec coś powie.Pękala nie będzie zaproszony bo ponoć się nawrócił tak słyszałem kiedyś jak ks.MaŁkowski tak mówił. Prokurator Witkowski lub Sumliński nie mają szans na takie wystąpienie.
8 miesięcy temu / Alan
 
przychylam się do komentarza @[email protected]; a od siebie dodam, że bardzo dobrze, że takie indywiduum dostało się do sejmu, gdzie będzie można przedstawić Polakom porównanie "tego" i np. kogokolwiek z KONFEDERACJI; myślę, że "to" pozwoli podnieść słupki dla KONFEDERACJI o kolejne 100% do obecnego wyniku w wyborach do sejmu; a jak usłyszą ten "dźwięczny" głosik, to może i być 150%;
8 miesięcy temu / JARO
 
Kochana Redakcjo, proszę, nie publikujcie zdjęć tej osoby, bo czytelnicy będą potem mieli nocne koszmzry ;-
8 miesięcy temu / Bolek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.