DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

TV Republika: podczas ŚDM wojsko zatrzymało mężczyznę. Miał przy sobie składniki do produkcji bomby

TV Republika: podczas ŚDM wojsko zatrzymało mężczyznę. Miał przy sobie składniki do produkcji bomby
Michael Debets/Pacific Press / FORUM

Według informacji Telewizji Republika, żandarmeria wojskowa zatrzymała we wtorek 41-letniego Daniela G., który miał przy sobie materiały, z których można było przygotować bombę. Chciał wejść na Mszę Świętą rozpoczynającą Światowe Dni Młodzieży.


Mężczyzna chciał wnieść na teren krakowskich Błoni plecak ze składnikami mogącymi posłużyć do przygotowania prochowego ładunku wybuchowego. Informację tę przekazał dziennikarz śledczy Cezary Gmyz – podała TV Republika. Niebezpieczny incydent miał miejsce we wtorek 26 lipca, gdy Mszę dla kilkuset tysięcy pielgrzymów odprawiał metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz.


Mężczyzna miał mieć w plecaku ponad kilogram składników, które mogły posłużyć do konstrukcji ładunku wybuchowego. Z takich samych składników skonstruowano m.in. bombę, która wybuchła podczas maratonu w Bostonie, śmiertelnie raniąc sześć osób.


W czwartek 28 lipca, już w czasie pobytu papieża w Polsce, Sąd Rejonowy dla Krakowa–Śródmieścia, podjął decyzję o aresztowaniu Daniela G. na trzy miesiące - donosi TV Republika.


Mężczyzna był w przeszłości karany za wzniecanie fałszywych alarmów bombowych.

 


Źródło: telewizjarepublika.pl

kra


DATA: 2016-08-01 17:01
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PiS przyjął ustawę antyterrorystyczną w związku ze szczytem NATO i ŚDM. Masońska Republika robi co może, żeby 1066 i jej pochodne dalej obowiązywały. Nie powinna raczej upomnieć się o ich odwołanie? Dlaczego wszędzie cisza?
ponad 4 lata temu / beta
 
Bardzo ciekawe dokąd prowadzą jego powiązania - do rodzimych kodomitów czy może do towarzyszy zza Odry pod auspicjami niemieckich służb specjalnych. Zresztą jedno drugiego nie wyklucza.
ponad 4 lata temu / abc
 
"plecak ze składnikami mogącymi posłużyć do przygotowania prochowego ładunku wybuchowego". I chciał te bombę konstruować podczas Mszy?
ponad 4 lata temu / Stefan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.